با این نرم افزار می توانید سیگنال های اطرافتان را ببینید!

658

اگرچه چشم انسان شگفت‌انگیز است، اما به ما اجازه می‌دهد تنها بخش کوچکی از امواج الکترومغناطیسی را ببینیم. تصور این که اگر می‌توانستیم فراتر از طیف‌های مرئی را مشاهده کنیم، جهان چه شکلی می‌شود، غیرممکن است؛ اما حالا یک اپلیکیشن جدید به نام Architecture of Radio  لذت مشاهده چنین جهانی را برایمان فراهم می‌آورد.

این اپلیکیشن یک تجربه واقعیت افزوده ارائه می‌دهد؛ کافی است آیفون یا آیپد خود را در اطرافتان بچرخانید تا پنجره‌ای به سوی جهانی که قبلاً نامرئی بود، مشاهده کنید؛ جبهه موج‌های کروی از روترهای بی‌سیم و برج‌های مخابراتی که در فاصله‌ای دور قرار دارند، جاری می‌شوند. حتی ممکن است امواج ماهواره‌ای که از بالای سر شما رد می‌شود را نیز ببینید.

تمام این منابع در این اپلیکیشن ارائه شده و از چند پایگاه داده‌ عمومی گردآوری شده‌اند. امواجی که از این منابع آمده‌اند، بر اساس فاصله و نه اندازه‌گیری واقعی که توسط دستگاه شما گرفته شده است، تخمین زده شده‌اند. این بدین معناست که این تصویرسازی بیشتر یک تجربه هنری است تا یک ابزار دقیق برای تجزیه‌وتحلیل پرتوهای الکترومغناطیسی اطراف شما. با این حال تجربه جذابی است.

این اپلیکیشن در حال حاضر به عنوان بخشی از یک نمایش که توسط یک طراح هلندی به نام ریچارد ویجگن (Richard Vijgen) در مرکز هنر و رسانه در کارلسروهه آلمان برگزار شده، ارائه شده است. ویجگن در وب‌سایت خود می‌گوید این اپلیکیشن تجارب روزانه را از طریق پنهان کردن فناوری‌های مرئی و آشکارسازی چشم‌انداز فناوری‌های نامرئی که از طریق دستگاه‌هایمان با آن در ارتباط هستیم، وارونه نشان می‌دهد. استفاده از قاب تبلت برای نمایان شدن در این دنیا، کمی شبیه فیلم ماتریکس است.

نسخه آی‌اواس این اپلیکیشن اوایل ماه نوامبر با قیمت ۲٫۹۹ دلار عرضه شد؛ اما کاربران اندروید باید تا سال جدید منتشر این اپلیکیشن بمانند.

منبع: footofan.com

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید