با عجایب هفتگانه جهان آشنا شوید!

3945

تا کنون فهرست‌های مختلفی از عجایب هفت‌گانه جهان منتشر شده است که برخی از این بناها امروزه دیگر اثری از آن‌ها دیده نمی‌شود و به تاریخ پیوسته‌اند. اما در سال 2007 یک رأی گیری از 100 میلیون نفر از مردم جهان صورت گرفت تا فهرست جدیدی از عجایب هفتگانه‌ای که امروزه وجود دارند به دست آید. حالا اگر شما نیز مشتاق به پی بردن نتیجه این رأی گیری هستید با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا عجایب هفتگانه جدید جهان از دید مردم را به شما معرفی کنیم.

1. دیوار بزرگ چین

تاج محل

تاج محل


دیوار بزرگ چین که یکی از مشهورترین بناهای کره زمین است که در بین قرن 5 ق.م تا شانزدهم توسط امپراتوری چین برای جلوگیری از حمله مغول‌ها به این کشور ساخته شده است. این دیوار که عنوان بزرگ‌ترین ساخته دست بشر را به نام خود ثبت کرده چیزی در حدود 4000 مایل طول دارد و هرساله میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان در روی این دیوار قدم می‌زنند.


2. مجسمه مسیح در ریو، برزیل

تاج محل
تاج محل تاج محل

مجسمه مسیح در ریو برزیل که به گفته محلی‌ها حافظ این کشور است در سال 1931 در بالاترین نقطه کوه کورکووادو ساخته شده است. این مجسمه زیبا در حدود 39 متر ارتفاع دار و به مهم‌ترین نماد شهر ریو و کل برزیل تبدیل شده است. این مجسمه جز 5 تندیس عظیم جهان است که سالیانه بیش از 2 میلیون نفر را برای بازدید آن به برزیل می‌کشاند. در سال 2008 یک رعد و برق وحشتناک به دست مجسمه برخورد کرد که به علت سنگی بودن جنس مجسمه نتوانست آسیب خاصی به آن وارد کند.


3. ماچو پیچو ؛ پرو

تاج محل
تاج محل

ماچو پیچو یک بنای تاریخی در پرو است که احتمال می‌رود به عنوان یک ساختمان نظامی در دوران امپراتوری پاچاکوتی ساخته شده باشد. لقب این بنا شهر گمشده اینکاهاست که در ارتفاع 2430 متری در قرن 15 با وسعتی حدود 32 هزار هکتار ساخته شده است. معماری این بنا به سبک کلاسیک و دیواره‌های خشت چین است. البته در ساخت بناهای این منطقه از سنگ‌های بزرگی نیز استفاده می‌شده که وزن برخی از آن‌ها به بیش از 5 تن می‌رسد و همین امر تعجب باستان شناسان مبنی بر چگونگی حمل و نقل این سنگ‌های غول پیکر به این منطقه را برانگیخته است.


4. چیچن ایتزا؛ مکزیک

تاج محل
تاج محل

چیچن ایتزا که بیشتر شمایل یک حرم را دارد که آن را به تمدن معروف مایاها نسبت می‌دهند که به گفته باستان شناسان احتمالاً حدود1000 سال قدمت دارد و به عنوان پایتخت گروهی از مایاها مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این منطقه پربازدیدترین مکان گردشگری در مکزیک است که سالیانه حدود 1.5 میلیون نفر گردشگر از آن دیدن می‌کنند.


5. کلوسئوم رم؛ ایتالیا

تاج محل

این بنا متعلق به 80 سال بعد از میلاد مسیح است که در مرکز شهر رم در ایتالیا ساخته شده است. ارتفاع این بنا حدود 48 متر است و شکل کلی آن به صورت یک بیضی در قطرهای 156، 188 ساخته شده است. درگلوسئو مراسم اعدام خیانت‌کاران و جنگ‌های گلادیاتوری به صورت روزانه برگزار می‌شده و حدود 50 هزار نفر تماشاگر ظرفیت ورود به هم‌زمان به این مجموعه را داشته‌اند. کلوسئوم یکی از مهم‌ترین مکان‌های است که گردشگران به خاطر آن وارد ایتالیا می‌شوند.


6. تاج‌محل؛ هندوستان

تاج محل
تاج محل

بیشتر مردم جهان هندوستان را به فیلم‌های معروفش و همین تاج‌محل می‌شناسند. این بنا به‌تازگی جز فهرست عجایب هفتگانه جهان وارد شده است. تاج‌محل در نزدیکی شهر آگره هند قرار دارد و شاه جهان دستور ساخت این بنا را به خاطر یادبود همسرش داده که با تلفیقی از معماری ایرانی- اسلامی و هندی به کمک 1000 استاد ماهر به سر معماری احمد لاهوری ساخته شده.

بیشتر بخوانید: سفری کوتاه به شهر زیبای آگرا در هندوستان


7. پترا؛ اردن

تاج محل

تاج محل

بیشتر بخوانید: شهری که توسط جن ها ساخته شده!!

پترا شهری باستانی ، تراشیده شده در دل کوه است که به گفته باستان شناسان متعلق به حکومت نبطی‌ها بوده است. این شهر عجیب و غریب که در جنوب اردن واقع شده است که گفته می‌شود به سال 312 قبل از میلاد باز می‌گردد. نکته جالب اینجاست که یونسکو از شهر پترا به عنوان با ارزش‌ترین میراث فرهنگی انسان یاد کرده است.

منبع: setare.com

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید