بررسی سرعت مرورگر Microsoft Edge در مقایسه با گوگل کروم

797

یکی از نقاط ضعف شرکت مایکروسافت طی سال های گذشته مرورگر ضعیف و پر ایراد اینترنت اکسپلورر بود که به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل ویندوز نصب شده بود . پاسخ مایکروسافت به این انتقادات مرورگر جدیدی بود که ابتدا با نام اسپارتان و سرانجام با نام  Microsoft Edge  همراه با ویندوز ۱۰ معرفی شد . Microsoft Edge قرار است به رقابت با مرورگرهای قدرتمند بپردازد .

بر اساس گزارش‌های آماری موسسه StatCounter ، در حال حاظر مرورگر گوگل کروم محبوب‌ ترین مرورگر دنیا است . اما بنچمارک های منتشر شده نشان می دهد مایکروسافت Edge می‌خواهد برتر از مرورگر گوگل باشد . این بنچمارک ها نشان می دهد که مرورگر مایکروسافت اج 112 درصد سریع تر از گوگل کروم عمل می کند !

Gabe Aul مدیر برنامه اینسایدر مایکروسافت به تازگی در وبلاگ ویندوز بنچمارک‌های Microsoft Edge را منتشر کرده که نتایج شگفت آوری را نشان می دهد . طبق این بنچمارک‌ها ، مرورگر مایکروسافت توانسته عملکرد بسیار قابل‌توجهی نسبت به گوگل کروم از خود نشان دهد . همچنین تمامی این بنچمارک‌ها به وسیله نرم افزارهای تولیدی گوگل و اپل مانند Google Octane ، Apple JetStream و WebKit Sunspider انجام شده است .

نتایج بنچمارک‌ها ثابت می‌کند که در تست WebKit Sunspider مرورگر Edge تا 112 درصد سریع‌تر از کروم است . همین طور در تست Google Octane این برتری به 11 درصد و در Apple JetSream به 37 درصد می‌رسد .

اگر این گزارش صحیح باشد ، مرورگر مایکروسافت قطعا می‌تواند به‌ سرعت جایگاه برتری در رده‌ بندی‌های مختلف را از آن خود کند . Edge به صورت پیش فرض در ویندوز 10 حضور خواهد داشت . اگر نسخه اصلی ویندوز 7 و ویندوز 8 را داشته باشید ، می‌توانید در انتهای همین ماه میلادی به صورت رایگان به ویندوز 10 آپگرید کنید.

 

 

منبع: businessinsider.com

 

 

مایکروسافت از نسل جدید مرورگرهای خود رونمایی کرد

بدون مرورگر گشتی در اینترنت بزنید!

غیرفعال کردن ذخیره رمزها در مرورگر کروم

 

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید