بهترین ماسک برای زیر سازی و پاکسازی پوست عروس

4584

خیلی از ماها دوست داریم رنگ پوستمون روشن بشه یا بعضی وقتها احساس می‌کنیم پوستمان تیره و کدر شده و کاملا خسته و بی حال هست. زمانی که چنین احساسی نسبت به پوست خود پیدا می کنیم بهتر است از ماسکهایی که لایه ای از روی پوست بر می‌دارد استفاده کنیم. این ماسک های لایه بردار شفافیت و روشنی پوستمان را دوباره بر گردانده و به آن شادابی می بخشد.

عروس خانم ها هم مهم ترین دغدغه شان داشتن ظاهری زیبا در بهترین روز زندگی شان است که لازمه آن داشتن یک پوست بی عیب و نقص و درخشان است.

در این مطلب چند ماسک روشن کننده و لایه بردار مخصوص این نوع پوستها وجود دارد که ساده وراحت در منزل تهیه می شود و بسیار در شفاف کردن پوست موثر است.

ماسک اول :

ماسک سفیده تخم مرغ

سفیده ی تخم مرغ علاوه بر شفاف کردن پوست ،در ترمیم جوشهای صورت نیز موثر است به تنهایی بسیار برای پوست مفید است ،پس یک سفیده‌ی تخم مرغ را خوب به هم می‌زنید تا کاملا سفید شده و کف مانند شود سپس این کف سفید را بر روی پوست مالیده و بدون حرکت ،ربع ساعت درآرامش دراز بکشید. وقتی کاملا جذب وخشک شد پوست را ابتدا با آب ولرم وسپس حتما با آب سرد وخنک بشویید.این ماسک را هفته ای دوبار در آرامش کامل بزنید.

همچنین می توانید بعد از گذاشتن سفیده تخم مرغ روی صورت، صورتتان را با دستمال کاغذی بپوشانید و دوباره روی آن تخم مرغ بزنید. بعد از خشک شدن دستمال را به ملایمت از صورت جدا کنید.

 


بیشتر بخوانید: ماسک سفیده تخم مرغ و زردچوبه


 

ماسک دوم :

ماسک عسل و پودر بادام

یک قاشق مربا خوری عسل را با نصف قاشق چایخوری پودر بادام سفید شده مخلوط کرده که حتما برای راحتی کار عسل را در جای گرمی مثل روی درب کتری آب جوش قرار داده تا راحت تر با پودر بادام مخلوط شودسپس این مخلوط را کاملا آرام وبا حرکت دورانی روی پوست مالیده ،پس از خشک شدن ابتدا با آب ولرم وسپس با آب سرد وخنک بشویید.از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید.

ماسک سوم :

ماسک نشاسته

نشاسته نیز به دلیل چسبندگی خاصیت تمیز کردن پوست را دارد و تمام جرم های پوستی را گرفته و در ترمیم جوشها نیز بسیار موثر است. برای درست کردن ماسک نشاسته هم می‌توانید از یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب و یک قاشق چایخوری نشاسته استفاده کنید

و هم می‌توانید به جای ماست از یک قاشق شیر استفاده کرده، پس از مخلوط کردن آن را به آرامی بر روی پوست زده و صبر کنید تا کاملا جذب وخشک شود و همانند ماسکهای قبلی ابتدا با آب ولرم وسپس با آب خنک وسرد بشویید. از این ماسک نیز هفته ای یک الی دو بار استفاده کنید.

 


بیشتر بخوانید: پاکسازی و شفافیت پوست با ماسک نشاسته


ماسک چهارم:

ماسک عسل و شیر

یک قاشق عسل را با یک قاشق چایخوری پودر شیر مخلوط کرده وبه همان ترتیب ماسکهای قبلی بر روی پوستتان بزنید و پس از جذب وخشک شدن باآب ولرم و سپس با آب خنک شستشو نمایید.

برگرفته از: پارس نیوز

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید