بهنام صفوی، خواننده پاپ ایرانی درگذشت

1010
بهنام صفوی

بهنام صفوی در ۱۵ تیر سال ۱۳۶۲ در شیراز به دنیا آمد و موسیقی را از کودکی با نوازندگی پیانو آغاز کرد و سپس به فراگیری سازهای کوبه‌ای پرداخت. وی در مقطع کارشناسی در رشتهٔ مهندسی عمران تحصیل کرده بود.

او نخستین آلبوم غیر رسمی‌اش را در سال ۱۳۸۳ با عنوان “بگو دوستم داری” منتشر کرد.

“عشق من باش” نخستین آلبوم او بود که در سال ۱۳۸۸ مجوز رسمی گرفت و منتشر شد.

آخرین آلبوم او نیز در سال ۱۳۹۵ منتشر شد که “معجزه” نام داشت و در اوج بیماری‌اش منتشر شد.

بهنام صفوی سازنده بیشتر آثار خود بود و بیشتر آثارش را سیروان خسروی که خود از خوانندگان و آهنگسازان سرشناس ایرانی است تنظیم کرده است. همچنین ترانه‌های چند فیلم و سریال از جمله اخراجی‌های ۳ و محرم اسرار را اجرا کرد.

نام‌های هنری که به بهنام صفوی لقب داده‌اند عبارتند از:پسر مودب موسیقی ایران،سلطان آرامش و… بارزترین ویژگی اخلاقی بهنام صفوی را صبوری می‌دانند.

وی در سن ۲۳ سالگی با هدی خادم ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک پسر به نام سام است.

پسر بهنام صفوی

 

بیماری بهنام صفوی

بهنام صفوی که از سال ۱۳۹۲ دچار ضایعه مغزی شده بود، با پیشرفت این بیماری در صبح ۲۹ تیرماه ۱۳۹۴ مجبور به عمل جراحی سختی شد. حال بهنام صفوی بعد از عمل در ایران بسیار بهتر شده بود و حتی آلبوم جدید خودش به نام (معجزه) را هم منتشر و کنسرت‌ها و اجراهای زیادی را هم برگزار کرد. همچنین چند تک آهنگ را هم بعد از عمل خود منتشر کرد، ولی در سال ۱۳۹۶ دوباره بیماری بهنام صفوی تشدید شد و این بار برای درمان به آلمان سفر کرد و توسط پروفسور سمیعی در بیمارستان INI هانوفر آلمان تحت عمل جراحی دوباره قرار گرفت.

بهنام صفوی بعد از عمل جراحی خود در آلمان به ایران بازگشت و دوره‌های شیمی درمانی و پرتودرمانی و روند ادامه درمان خود را انجام می‌داد که بامداد امروز در سن ۳۶ سالگی در شهر اصفهان دار فانی را وداع گفت.

 

رضا فوادیان، مدیر برنامه‌های بهنام صفوی خبر درگذشت این خواننده ایرانی را روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت که «پسر مودب موسیقی ایران، خالق آلبوم های عشق من باش، آرامش، فوق العاده و معجزه دقایقی پیش و در نهایت آرامش، در اصفهان برای همیشه آرام گرفت.»

بهنام صفوی

او درباره زمان برگزاری مراسم تشییع و یادبود این هنرمند، هم گفت: «هنوز زمان برگزاری مراسم تشییع او مشخص نیست و تا عصر اعلام خواهد شد.»

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید