آیا قهوه واقعا باعث چربی سوزی و کاهش وزن می شود؟

3737
کاهش وزن با قهوه

کاهش وزن و داشتن وزن و هیکل ایده آل یکی از دغدغه های مشترک بسیاری از افراد به ویژه خانم هاست. روش های بسیاری برای کاهش وزن و افزایش چربی سوزی و سوخت و ساز بدن وجود دارد که هر یک فواید و مضراتی برای بدن دارند که در این میان نوشیدن قهوه طرفداران زیادی دارد.

قهوه حاوی کافئین است. کافئین در بسیاری از مکمل‌های چربی‌سوز یافت می‌شود. همچنین می‌تواند چربی را از بافت چربی خارج کند و میزان سوخت‌وساز را افزایش دهد.

توجه داشته باشید که برای کاهش وزن نباید از قهوه به تنهایی انتظار معجزه داشته باشید، می توان از فایده کاهش اشتهای این نوشیدنی در رژیم های غذایی لاغری و همچنین از فواید چربی سوزی و افزایش انرژی و عملکرد نوشیدن قهوه قبل از انجام تمرینات ورزشی بهره برد تا درکاهش وزن و تناسب اندام موفق شویم.

 

قهوه و کاهش اشتها

طبق مطالعات انجام شده بعد از مصرف قهوه اشتها کم می شود و افراد میل کمتری به خوردن غذا دارند. در نتیجه می توانید وزن کم کنید.

اما توجه داشته باشید که از قهوه نمی توان به تنهایی انتظار کاهش وزن را داشته باشید.اما با توجه به تاثیر سریع قهوه بر اشتها و کمک به چربی سوزی می توان از آن به عنوان یه عامل کمکی برای تسریع روند رژِیم لاغری استفاده کرد.

 

قهوه و افزایش چربی سوزی 

جالب است بدانید که کافیین در تمام مکمل های غذایی برای رژیم غذایی و چربی سوزی وجود دارد. زیرا کافیین جزو معدود موادی است که خاصیت چربی سوزی آن اثبات شده است. کافیین به میزان زیادی هم در قهوه وجود دارد و مصرف به موقع و به اندازه ی قهوه در کنار رژیم غذایی مناسب می تواند سوخت و ساز بدن را ۳ تا ۱۱ درصد افزایش دهد.

قهوه

بهترین زمان مصرف قهوه برای چربی سوزی

بهترین زمان مصرف یک فنجان قهوه ۹:۳۰ صبح تا ۱۱:۳۰  صبح می باشد. میزان هورمون کورتیزول بعد از بیدار شدن از خواب شبانه افزایش می یابد. این هورمون به افزایش هوشیاری بدن کمک می کند به همین دلیل کافیین موجود در قهوه به کنترل این هورمون در اول صبح کمک می کند.زمانی که میزان این هورمون در بدن بالاست بهترین زمان مصرف کافیین می باشد.

البته در زمان های دیگری بین ۱ تا ۱۲ ظهر و ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ میزان این هورمون در بدن افزایش می یابد.

  • مصرف قهوه قبل از ورزش علاوه بر خاصیت محرک بودن آن باعث افزایش میزان سوخت و ساز بدن می شود. در واقع بهترین زمان برای مصرف قهوه به هدف چربی سوزی قبل از هرگونه انجام فعالیت ورزشی می باشد. مقادیر بالایی کافیین در قهوه سوخت و ساز بدن را بالا می برد و باعث کالری سوزی می شود.

 

نکته اساسی برای استفاده از انواع قهوه جهت چربی سوزی و کاهش وزن، مصرف آن ها بدون شکر می باشد.

کدام نوع قهوه برای چربی سوزی مفید است؟

قهوه سبز :

به طور کلی قهوه سبز نسبت به سایر انواع خاصیت بیشتری برای سلامتی و چربی سوزی دارد. مکانیسم اثر قهوه سبز به این صورت است که با کاهش قند خون و جلوگیری از افزایش سنتز چربی باعث کاهش وزن می شود.زیرا جذب چربی ها از غذا را کم می کند. (آیا قهوه سبز باعث لاغری می شود؟ / روش دم کردن قهوه سبز)

قهوه ترک :

قهوه به علت داشتن پتاسیم و منیزیم باعث می شود بدن از انسولین خود استفاده کند و سطح قند خون بدن را کاهش دهد و میل به خوردن شیرینی ها را کاهش دهد و در نتیجه برای لاغری بسیار مفید می باشد و سلول های چربی را می سوزاند. پس قهوه هم یک چربی سوز طبیعی می باشد. (روش دم کردن قهوه ترک حرفه ای و بی نقص)

قهوه اسپرسو:

قهوه اسپرسو متابولیسم بدن را به شدت افزایش داده و به عنوان یک چربی سوز قوی عمل می کند و باعث کاهش وزن می شود.

برگرفته از: banotv.com

1 نظر

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید