ترتیب صحیح استفاده از کرم های پوستی را بدانید!

9012
روتین مراقبت از پوست

همه ما می خواهیم که پوست شفاف و درخشان داشته باشیم و برای رسیدن به این هدف از محصولات مختلفی استفاده می کنیم. بیشتر خانم ها در چگونگی استفاده کردن از این محصولات و ترتیب به کار بردن آن ها دچار سردرگمی می شوند. انواع مختلفی از کرم ها، پاک کننده ها، سرم ها و… در بازار وجود دارند که اگر طبق روال و ترتیب درست آن استفاده نشوند تاثیر خود را نشان نمی دهند. چه از دو نوع محصول مراقبت از پوست استفاده کنید چه ده نوع حتما باید ترتیب درست را بدانید تا بیشترین تاثیر را از این مواد بگیرید.

 

ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست

پاکسازی پوست: اولین و مهم ترین مرحله این است که مطمئن شویم پوستمان کاملا تمیز است. پس ابتدا پوست را با استفاده از فوم یا ژل شستشوی مناسب نوع پوست تان بشویید (اگر آرایش دارید ابتدا آرایش را از روی صورت تان پاک کنید).

تونر: در مرحله بعد باید از تونر استفاده کنید تا باقی مانده آلودگی ها و مواد آرایشی از روی پوست به صورت عمقی پاک شوند و ph پوست تنظیم شود. مقدار کمی تونر روی پنبه بریزید و بر روی پوست تمیز بکشید. (تونر های خانگی و طبیعی برای همه انواع پوست)

ماسک صورت: اگر قصد استفاده از ماسک دارید الان وقتش است. می توانید از ماسک های خانگی یا داروخانه ای استفاده کنید.

محصولات درمانی و موضعی: اگر پوست شما مستعد جوش و آکنه است در این مرحله باید از محصولات درمانی خود استفاده کنید تا بهتر جذب شوند.

سرم: سرم‌ها دسته‌ای از محصولات آرایشی بهداشتی هستند که برای رفع مشکلات درون پوست به کار می‌روند. بنابراین با توجه به مشکلات پوست تان مانند چین و چروک، لک و یا خشکی پوست از سرم مناسب استفاده کنید. ۱۰ دقیقه صبر کنید تا سرم کاملا جذب پوست شود. (این مرحله اختیاری است)

کرم دور چشم: پس از مصرف سرم بهترین زمان برای استفاده از کرم دور چشم است، در هر سنی که هستید به خصوص اگر پوست مختلط دارید یا با کامپیوتر و موبایل زیاد کار می کنید مصرف کرم دور چشم را فراموش نکنید. مقدار کمی از کرم دور چشم را با انگشت اشاره و با کمترین فشار روی ناحیه دور چشم اعمال کنید.

 

مراقبت از پوست

 

مرطوب کننده و آبرسان: اکنون نوبت استفاده از مرطوب کننده و آبرسان مناسب نوع پوست تان است. تفاوت مرطوب‌کننده‌ها با سرم‌ در این است که سرم‌ها درصد نفوذ بالایی دارند و با نفوذ در پوست مشکلات آن را رفع می‌کنند ولی مرطوب‌کننده ها زیاد به اعماق پوست نفوذ نمی‌کنند و اغلب برای حفاظت خارجی از پوست به کار می‌روند. کرم‌های مرطوب‌کننده را باید به صورت چرخشی روی تمام نقاط پوست بمالید. (معرفی بهترین کرم های مرطوب کننده موجود در بازار)

کرم ضد آفتاب: در نهایت اگر قصد خروج از منزل را دارید از کرم ضد آفتاب مناسب، ۲۰ دقیقه قبل از خروج از منزل استفاده کنید و در انتها آرایش کنید.

بنابراین روش معمول به این صورت است: شستشوی پوست، استفاده از تونر، ماسک، استفاده از سرم ها و تقویت کننده ها، کرم دور چشم، مرطوب کننده ها و آبرسان ها، کرم های ضد آفتاب و سپس استفاده از لوازم آرایش.

بسیاری از پزشکان متخصص پوست و مو معتقدند هیچ کرمی برای پوست موثر نیست مگر اینکه ممتد و با دقت مصرف شود در غیر این صورت هیچ کرمی با یک بار مصرف‌ معجزه نمی‌کند.

 


بیشتر بخوانید: برنامه روتین شبانه مراقبت از پوست


به تاریخ انقضای محصولات توجه کنید.

بهترین زمان مصرف بیشتر محصولات پوستی بین ۶ تا ۱۲ ماه است. تاریخ انقضای کرم های ضد آفتاب ۲ سال است. همچنین اگر محصول تغییر رنگ داده است،‌ شکل آن عوض شده است، یا بوی نامطبوعی پیدا کرده، زمان دور انداختن آن رسیده است. محصولات آرایشی و کرم های پوست را بهتر است در محلی خشک و خنک نگه دارید و از قرار دادن آنها در معرض آفتاب مستقیم خودداری کنید تا مدت زمان بیشتری سالم بمانند.

 

از کرم ها و محصولات مناسب جنس پوست تان استفاده کنید.

اگر محصولی که استفاده می کنید مناسب نوع پوست تان نباشد علاوه بر این که مشکلی را حل نمی کند بلکه امکان بدتر کردن مشکلتان هم وجود دارد. راه ساده ای برای فهمیدن نوع پوست وجود دارد. هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید، یک دستمال کاغذی را بر روی پوست خود قرار داده و فشار دهید. اگر قطرات چربی بر روی دستمال کاغذی نمایان شد، شما احتمالا دارای پوستی چرب هستید. اگر دستمال بدون هیچ لکه ای باقی ماند، شما پوستی خشک دارید. پوست های معمولی مقدار بسیار ناچیزی لکه بر روی دستمال کاغذی باقی می گذارند. پوست های حساس معمولا قرمز هستند و خیلی زود تحریک می شوند.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید