ترفندهایی برای پوشاندن کبودی و تیرگی زیر چشم ها

1076

یکی از عمده ترین مشکلاتی که بسیای از خانم ها هنگام آماده شدن و بیرون رفتن با آن مواجه هستند تیرگی زیر چشم است که به خصوص در قسمت پایین چشم ها نمایان است. پوست زیر چشم به علت حساس بودن بیش از حد و وجود مویرگ‌های زیاد می تواند تیره تر از نواحی دیگر صورت باشد.

عوامل بسیاری در ایجاد حلقه های سیاه دور چشم نقش دارند:  از جمله عوامل ارثی، خواب ناکافی یا بی‌کیفیت، آلرژی، رژیم غذایی نامناسب و… اشاره کرد.

استفاده از محصولات مناسب می‌تواند به کاهش تیرگی دور چشم به شما کمک کند. در این مطلب قصد داریم روش مناسب برای پوشاندن هر چه بهتر سیاهی دور چشم را به شما ارائه دهیم.

ترفندهایی برای پوشاندن سیاهی و تیرگی زیر چشم ها

پرایمر

استفاده بجا و مناسب از پرایمر برای پوشاندن حلقه های سیاه دور چشم تاثیر فوق العاده ای دارد. پرایمر علاوه بر پوشاندن سیاهی زیر چشم باعث می شود تا کرم پودر یا کانسیلر به شکل بهتری بر روی پوست صورت قرار گرفته و دوام بیشتری داشته باشند.

برای استفاده از پرایمر، با انگشت حلقه تمیز به اندازه یک نخود فرنگی پرایمر را در زیر هر چشم قرار دهید. سپس با وارد کردن ضربان آرام و منظم پرایمر را در تمام سطح پوست زیر چشم پخش کنید. انگشت حلقه کمترین میزان فشار را به پوست وارد کرده و باعث ایجاد التهاب نخواهد شد. در نهایت پرایمر باید به صورت یک لایه نازک در پوست این قسمت قرار بگیرد.

 

کانسیلر

یکی از موثرترین ابزارها برای پوشش تیرگی دور چشم استفاده از کانسیلر است. کانسیلر در رنگ های مختلف موجود است و این که از کدام رنگ آن استفاده کنید به رنگ پوست شما بستگی دارد. اگر حلقه‌های تیره زیر چشم ته‌رنگ آبی دارند، بهتر است از یک کانسیلر زرد رنگ با سایه‌ای روشن‌تر نسبت به تُن پوست خود استفاده کنید. این رنگ باعث خنثی شده رنگ آبی شده و همچنین پوست این ناحیه را روشن‌تر نشان می‌دهد.

اگر حلقه‌های سیاه دور چشم بیشتر به رنگ قهوه‌ای هستند، یک کانسیلر هلویی یا پرتقالی می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد. در اکثر خانم‌ها تیرگی دور چشم از همین نوع است.

تیرگی زیر چشم ها

کرم پودر

بعد از استفاده از کانسیلر، مرحله بعدی برای پنهان‌سازی حلقه‌های تیره دور چشم، استفاده از کرم پودر است. برای استفاده از کرم پودر، چند نقطه نسبتا کوچک را بر روی پیشانی، گونه‌ها، بینی و چانه قرار دهید. با استفاده از یک بلندر اسفنجی یا براش پهن، کرم پودر را به خوبی در تمام قسمت‌ها پخش کنید تا ظاهری نرم و یکدست پیدا کند.

حتما در قسمت زیر چشم و بخش‌هایی که کانسیلر اعمال شده هم از کرم پودر استفاده کنید. دقت کنید که در هنگام محو کردن کرم پودر، بلندر یا براش را در این قسمت‌ها به آرامی جابجا کنید تا اثر کانسیلر کم نشود.

برگرفته از: مو تن رو

 

بیشتر بخوانید:

۵ راه حل ساده و کم هزینه برای از بین بردن سیاهی دور چشم

 درمان موثر سیاهی زیربغل با روش های خانگی و طبیعی

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید