ترندهای آرایش و زیبایی در سال 2022 و 1401

960
ترندهای آرایش و زیبایی سال 2022

آنچه که در سال گذشته در بین متخصصان آرایش و زیبایی مورد توجه قرار گرفته بود تمرکز روی آرایش چشم ها به دلیل استفاده از ماسک در دوران کرونا بود. اما سال ۲۰۲۲ به دلیل نزدیک شدن به پایان پاندمی کرونا سال مهم و بزرگی برای میکاپ و آرایش است.

اگر شما هم علاقمند هستید تا از ترندهای آرایش و زیبایی در سال ۲۰۲۲ مطلع شوید پیشنهاد می کنم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ترندهای آرایش و زیبایی در سال ۲۰۲۲ و ۱۴۰۱

میکاپ بدون میکاپ

به دلیل این که افراد در دوران پاندمی کرونا بیشتر وقت خود را در خانه گذرانده اند بنابراین با چهره بدون آرایش خود آشتی کرده اند و کمتر تمایل به آرایش کردن دارند. آرایش کردن به سبکی که انگار آرایشی روی صورت ندارید همانند سال پیش امسال هم طرفداران زیادی دارد. (چگونه یک میکاپ به سبک نود و طبیعی داشته باشیم؟)

ترندهای آرایشی 2022

ابروهای پر و لیفت شده

به گفته متخصصان آرایش و زیبایی ابروهای کرکی و پر با ظاهر لیفت شده در سال ۲۰۲۲ بسیار مورد توجه قرار گرفته است و هر چه ابروها پرتر باشند زیباتر است. (انواع روش های لیفت ابرو و بالا کشیدن ابروها)

ترندهای آرایشی 2022

سایه چشم براق و شاین دار با رنگ های روشن

در سال جدید شاهد ورود سایه چشم براق و شاین دار با رنگ های روشن و پاستلی خواهیم بود. رنگ های پاستلی علاوه بر فصل بهار برای همه فصل ها مناسب است. این رنگ ها به شما ظاهری سرزنده و شاداب می دهند.

همچنین استفاده ازنگین و استیکر روی چشم، یکی دیگر از ترند های جالب آرایشی بوده که مناسب دورهمی های دوستانه است.

ترندهای آرایشی 2022

پوست ابریشمی و کمی براق

در سال ۲۰۲۲ این تفکر در بین همه متخصصان مد و زیبایی مطرح است که داشتن پوستی صاف و ابریشمی باید در اولویت شما باشد. بنابراین همانند سال پیش خبری از کرم پودرهای سنگین روی پوست نیست و بیشتر استفاده از محصولات مراقبت از پوستی که در تولید آنها حفظ  محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است اهمیت زیادی پیدا کرده است.

در کنار استفاده از محصولات سبک بر روی پوست، استفاده از هایلایتر و رژگونه های مایع که بافت سبکی دارند شدیدا ترند شده است.

ترندهای آرایشی 2022

رژلب به سبک دهه ۹۰ (لب های کانتور شده)

یکی از ترندهای آرایشی برای لب ها، آرایش لب ها به سبک دهه ۹۰ است که همان استفاده از خط لب بر روی لب هاست که اصطلاحا کانتور کردن لب هم نامیده می شود.

برای ایجاد ظاهر کانتو شده برای لب ها ابتدا با خط لب، دور تا دور لب را مشخص کرده و سپس با استفاده از رژلب نود ، آرایش لب را کامل کنید.

ترندهای آرایشی 2022

تاکید زیاد روی استخوان گونه

از ترندهای آرایشی امسال استفاده از رژگونه بر روی استخوان گونه ها برای تاکید و بزرگنمایی گونه هاست. بنابراین استفاده از رنگ های گرم و هایلایتر روی گونه ها بسیار مورد توجه است.

امسال شاهد استفاده از رژ گونه علاوه بر گونه‌ها، روی شقیقه‌ها و چشم‌ها نیز خواهیم بود.

ترندهای آرایشی 2022

خط چشم گرافیکی با رنگ های جیغ و نئونی

استفاده از رنگ های نئونی و پاستلی جزو ترندهای آرایشی سال گذشته هم بود اما امسال توجه ویژه ای به این رنگ ها شده است. طبق نظر میکاپ آرتیست ها خط چشم های گرافیکی و غیرمتعارف یک روش بسیار خلاقانه برای آرایش چشم هاست که ترکیب آن با رنگ های نئونی یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد تغییر در روند آرایشی سال های گذشته است.

ترندهای آرایشی 2022

ابروهای خیلی روشن

از ترندهای آرایشی مطرح برای سال جدید ابروهای بسیار بسیار روشن است. این ایده از این الهام گرفته شده که مردم در کرونا ریسک ها و خطرهای بسیاری را تحمل کرده اند و آماده پذیرش هر نوع تغییر و ریسکی هستند و این برای آنها خوشایند است.

ترندهای آرایشی 2022

بیشتر بخوانید:

ترندهای آرایشی و زیبایی در سال ۲۰۲۱

ترفندهای طلایی برای آرایش صورت لاغر و استخوانی

چگونه لایت ترین میکاپ را داشته باشیم؟

آموزش میکاپ ساده و جذاب با رژلب قرمز+ ویدیو

آموزش میکاپ صورت و چشم لایت و دخترانه+ فیلم

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید