تزریق چربی به صورت و مزایا و معایب آن

660
تزریق چربی به صورت

تزریق چربی یک راه طبیعی و کم تهاجم برای کاهش موثر چین و چروک و بازیابی شادابی و طراوات پوست صورت است. در این روش با تزریق چربی که از بدن خودتان گرفته می شود، می توانید حجم از دست صورت را برگردانده، خطوط عمیق را پر کرده و چین و چروک ها را ملایم تر کنید. همچنین برای حجیم تر کردن لب ها و فرم دادن به آن می توانید از تزریق چربی استفاده کنید.

در تزریق چربی به صورت، با استفاده از تکنیک‌های مدرن لیپوساکشن، چربی به آرامی برداشته شده و سپس برای تزریق چربی به صورت آماده می‌شود. تزریق چربی به صورت، خطر بسیار کمی از جهت عفونت یا پس زدن چربی توسط بدن وجود دارد.

مراحل انجام تزریق چربی به صورت

در مرحله اول با استفاده از تکنیک‌های لیپوساکشن برای برداشتن چربی از ناحیه‌ای از بدن که از قبل مشخص شده، مثلا شکم، باسن یا ران استفاده می‌شود. چربی برداشته شده کمی دستکاری شده و برای تزریق چربی به صورت آماده می‌شود. سپس چربی با استفاده از لوله‌های بسیار ریز از خط برش‌های کوچک با احتیاط و دقت به خطوط و فرورفتگی‌های مد نظر تزریق می‌شود تا فرم و حجم مورد نظر ایجاد شود که به تبحر پزشک بستگی دارد.

این عمل جراحی زیبایی بسته به میزان تزریق مورد نیاز، به دو صورت بی حسی موضعی و بی حسی عمومی انجام می شود. معمولاً زمانی که تزریق تنها به بخش کوچکی از بدن اعمال می شود، از بی حسی موضعی و آرامش بخش استفاده می گردد.

♦ قسمتی از بدن‌تان که چربی از آن گرفته شده ممکن است تا ۲۴ ساعت بعد از عمل، دچار کبودی و تورم و حساسیت به لمس شود.

تزریق چربی به صورت

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت چگونه است؟

طول مدت دوره نقاهت تزریق چربی به صورت در هر بیماری می‌تواند متفاوت باشد، اما بیشتر افراد باید جوری برنامه ریزی کنند که بعد از تزریق چربی به صورت دست کم ۷ تا ۱۰ روز از کار و سایر فعالیت‌های اجتماعی فاصله بگیرند. معمولا التیام اولیه یک الی دو هفته طول می کشد و نتیجه‌ی تزریق چربی به صورت بعد از تقریبا ۶ ماه دیده خواهد شد،
بیمار باید بعد از ۵ تا ۷ روز بعد از تزریق چربی به صورت و همچنین دوباره سه هفته بعد، مراجعه‌ای به پزشک خود داشته باشد. تا این زمان، درصد زیادی از التهاب برطرف شده، اما ناحیه‌ی تزریق شده ممکن است هنوز متورم به نظر برسد.

 

تزریق چربی تا چه مدت ماندگار است؟

پزشک جراح، طی عمل تزریق چربی به صورت معمولا صورت را با چربی بیشتری پُر می‌کند تا جای خالی سلول‌های چربی که باقی نخواهند ماند جبران شود. یعنی یک سری از سلول‌های چربی بعد از تزریق چربی به صورت، توسط بدن جذب می‌شوند و در ناحیه‌ی مورد نظر باقی نمی‌مانند. این کار پزشک باعث می‌شود سلول‌های سالم کافی برای تامین خون در ناحیه باقی مانده و نتیجه بعد از تزریق چربی به صورت، دائمی‌تر شود.

تزریق چربی

مزایای تزریق چربی

  • در تزریق چربی از چربی‌های بدن خودتان استفاده می‌شود. به این ترتیب احتمال وقوع واکنش‌های آلرژیک به ماده‌ی خارجی کاهش می‌یابد.
  • نتایج تزریق چربی ماندگار، طبیعی و ایمن است.
  • تزریق چربی روشی کم‌تهاجمی و موثر برای جوانسازی پوست است.

 

عوارض جانبی تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت معمولا عارضه ای کم خطر است و عوارض کمی دارد اما درست مانند هر عمل جراحی دیگری ریسک های خاص خودش را دارد:

  • عفونت
  • عوراض ناشی از بیهوشی
  • کلسیفیکاسیون چربی
  • اصلاح بسیار کم یا بیش از حد
  • عدم تقارن در محلی که تزریق انجام شده است.
  • اختلال در حس پوستی (گذراست)

تزریق چربی به صورت

اگر بعد از تزریق چربی وزن کم کنید…

سلول‌های انتقال یافته‌ی چربی در تزریق چربی به صورت در ناحیه‌ی تزریق شده به زندگی خود ادامه می‌دهند و می‌توانند به خوبی تامین خون نمایند و درست مانند هر سلول چربی دیگری رفتار خواهند کرد. این یعنی اگر مقدار قابل توجهی از وزن‌تان کم شود یا اضافه شود، این سلول‌ها می‌توانند بزرگ شده یا جمع شوند و در نتیجه بر نتیجه‌ی کلی عمل تزریق چربی به صورت اثر بگذارند. به همین دلیل به بیمارانی که قصدعمل تزریق چربی به صورت را دارند توصیه می‌شود قبل از عمل به یک وزن ثابت برسند و همان را حفظ کنند و همین وزن را بعد از عمل تزریق چربی به صورت نیز حفظ نمایند تا نتیجه به دست آمده از تزریق چربی به صورت، تداوم داشته باشد.

 

چگونه باید برای عمل تزریق چربی به صورت آماده شوید؟

کسی که تزریق چربی به صورت را انتخاب می‌کند نباید سیگاری باشد. ضمنا حتی برش‌های ریز هم می‌توانند مشکلاتی برای افرادی که بیماری‌های خاصی دارند ایجاد نماید، مثلا دیابت کنترل نشده یا اختلالات خود ایمنی. همچنین سلامت قلب و ریه و داشتن فشار خون نرمال نیز مهم است.

همچنین به شما توصیه می‌شود مصرف آسپرین و دیگر دارو‌هایی را که احتمال خونریزی را افزایش می‌دهند قطع کنید.

بیشتر بخوانید:

لیپوفیلینگ یا تزریق چربی چیست؟

نکاتی که باید درباره تزریق ژل زیر چشم و عوارض آن بدانید!

در چه مواردی تزریق ژل پیشنهاد می شود؟

کربوکسی تراپی چیست / کربوکسی تراپی برای درمان تیرگی دور چشم

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید