تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟

1983
تفاوت تونر و میسلار واتر

شستشوی پوست یکی از مهمترین گامهای مراقبت از پوست است که در سلامت پوست نقش مهمی دارد. اگر پوست به خوبی تمیز شود، بسیاری از مشکلات پوستی اصلا پیش نمی آید و بسیاری دیگر از مشکلات پوستی، بهبود می یابد. محصولات زیادی برای پاکسازی و تمیز کردن پوست وجود دارند که از مهم ترین آنها میسلار واتر و تونر هستند.

در این مقاله به شما میگوییم چه زمانی از میسلار واتر و چه زمانی از تونر استفاده می شود و تفاوت آنها چیست؟

میسلار واتر

ترکیب اصلی میسلار واتر، آب و تعداد زیادی میسل است. میسل حاوی ذرات ریزی است که آلودگی‌ها، مواد آرایشی و چربی را از سطح پوست جذب کرده و جدا می‌کنند و همزمان به پوست رطوبت رسانی هم می‌کنند. این ذرات ریز یک سر چربی دوست دارند که چربی و آلودگی را به خود جذب می‌کند و یک سر آب دوست دارند که کمک می‌کند این مواد جذب شده در آب حل شوند و از سطح پوست جدا شوند.

میسلار واتر ها قبل از شست و شوی صورت و برای پاک کردن آرایش از روی پوست استفاده می شوند.

روش استفاده از میسلار واتر:

مقداری از محلول را بر روی پد کتان و یا پنبه ریخته و روی پوست صورت و یا چشم و لب قرار دهید . بعد از ۳ تا ۴ ثانیه به آرامی بدون فشار روی پوست حرکت دهید.

 

تونر

تونر به صورت محلولی است که بعد از شستن صورت و قبل از زدن سرم و مرطوب کننده زده میشود. اصلی ترین کاراییِ این محصول تنظیم PH پوست هست. بعد از شستشوی پوست، PH آن تغییر می کند و پوست حالت قلیایی پیدا می کند. برای تنظیم PH پوست باید از تونر استفاده کنیم.

علاوه بر این شوینده ها پوست و منافذ آن را به خوبی تمیز نمی کنند. برای پاکسازی عمقی منافذ پوست و پاک کردن کامل آلودگی ها از تونر استفاده کنید و پوست آمادگی بیشتری برای جذب سرم و آبرسان پیدا خواهد کرد.

اگر از کرم پوشاننده کاور بالا استفاده کرده باشید، بعد از شستشو با آب و شوینده، بر روی پد کمی تونر بریزید و آن را بر روی پوست صورتتان بکشید. ملاحظه خواهید کرد که باز هم مقداری از رنگ کرمپودری که استفاده کردید، بر روی پد مشاهده می شود.

روش استفاده از تونر هم مانند میسلار واتر است. مقدار کمی از تونر روی پنبه بریزید و به آرامی به همه قسمت های پوست صورت به صورت دورانی ماساژ دهید.

 

تفاوت میسلار و تونر چیست؟ 

 

  1. میسلار واتر قبل از شست و شوی صورت زده میشود اما تونر بعد از شستشوی صورت
  2. میسلار واتر جهت پاک کردن آرایش استفاده می شود اما تونر برای از بین بردن اضافات آرایش است که بعد از شستشو روی پوست باقی می ماند. تونر آرایش پاک کن نیست.
  3. بیس و پایه میسلار واتر آب است و مولکول های ریز روغن داخلش وجود دارد اما تونر باید بدون روغن باشد
  4. میسلار واتر بعد از استفاده احتیاج به شستشو دارد اما تونر بعداز استفاده نیاز به شستشو ندارد
  5. میسلار واتر ها تقریبا همگی یک کاربرد دارند اما تونرها انواع گوناگونی دارن و هرکدام یک ویژگی دارند

 

ترتیب استفاده از تونر و میسلار واتر

 

۱- ابتدا آرایش چشم ها را با آرایش پاک کن مناسب پاک کنید. پوست اطراف چشم به شدت حساس و مستعد ایجاد چین و چروک است پس بهتر است از یک پاک کننده مناسب برای پاک کردن آرایش اطراف چشم و دور لب استفاده کنید.

۲- پاک کردن آرایش صورت با میسلار واتر: می توانید از میسلار واتر برای پاک کردن آرایش دور چشم و لب هم استفاده کنید.

۳- صورت تان را با شوینده مناسب پوست تان بشویید.

۴- از تونر برای پاک کردن عمقی پوست و باقیمانده آرایش و تنظیم PH پوست استفاده کنید.

در انتها بهتر است از کرم دور چشم و سرم ها و آبرسان های مناسب نوع پوست تان استفاده کنید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید