تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

633
تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده

یکی از عوملی که باعث نرمی و لطافت پوست شما می شود رساندن رطوبت کافی به پوست می باشد ، که اغلب به اشتباه، کارکرد آنرا با آبرسان پوست یکسان می دانند، اما آبرسان پوست تفاوت بسیار عمده ای با مرطوب نگه داشتن پوست دارد و برای هر کدام محصولات جداگانه ای در نظر گرفته شده است و بهتر است که قبل از خرید این نوع محصولات کارایی آن ها را بدانید و با توجه به نیاز خود آنها را تهیه کنید.

در این مقاله قصد داریم که تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده را برای شما توضیح دهیم با ما همراه باشید. 

کرم آبرسان پوست چیست؟

کم آبی پوست مشکلی است که معمولا افراد به آن دچار می شوند و دلیل آن کاهش هیدراتور های پوست می باشد، وظیفه هیدراتورها آبرسانی به پوست می باشد.

کرم های آبرسان با تامین آب برای لایه شاخی پوست (لایه اپیدرم) این خشکی را که ناشی از کاهش هیدراتور ها است جبران می کند و با تامین رطوبت لازم پوست، از خشکی جلوگیری می کند، کرم های آبرسان پوست حاوی روان کننده هستند و مانع از بین رفتن رطوبت و آب پوست می‌شوند.

 

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده

کرم مرطوب کننده چیست؟

وظیفه اصلی کرم های مرطوب کننده ایجاد یک لایه مراقبتی بر روی پوست می باشد که مانع تبخیر رطوبت لایه بیرونی پوست شده و از بین رفتن آب و رطوبت پوست جلوگیری می کند، پوست به طور طبیعی توانایی تولید چربی و روغن دارد که با این کار باعث می شود از خشکی پوست جلوگیری کند.

با استفاده از کرم های مرطوب کننده شما می توانید تولید چربی در پوست را بیشتر کنید تا پوست شما به تعادل در حفظ رطوبت برسد.

 

تفاوت کرم های آبرسان و مرطوب کننده

با این حال استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان به حالت پوستی شما هم نیز بستگی دارد، وظیفه این دو کرم به دست آوردن رطوبت و نرمی پوست می باشد، این کرم ها مکمل یکدیگر هم محسوب می شوند و توانایی استفاده از هردوی آن ها وجو دارد اما نکته ای که وجو دارد زمان استفاده از آن ها باید با یکدیگر متفاوت باشند، بدین معنا که ابتدا باید از کرم های آبرسان استفاده کرده و برای حفظ رطوبت و ماندگاری آن از کرم مرطوب کننده به عنوان محافظ استفاده کنید.

از دیگر تفاوت‌های کرم آبرسان و مرطوب‌کننده می‌توان به ترکیبات آنها اشاره کرد.  کرم آبرسان حاوی مقدار بسیار زیادی اسید هیالورونیک، گلیسیرین، اسید اوره و … می‌باشد اما در ترکیبات مرطوب کننده‌ها از انواع روغن مانند نارگیل، زیتون، جوجوبا و شی باتر استفاده شده است که باعث نرمی  و لطافت پوست می‌شوند.

منبع: موتن‌رو 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید