طرز تهیه بامیه خانگی، زولبیا بازاری، لگیمات بوشهری

550
طرز تهیه لگیمات

رپورتاژشیرینی ها در ماه مبارک رمضان بسیار پر طرفدار هستند و می توانید به راحتی در خانه آن ها را بدون داشتن فر به روی گاز تهیه کنید. این شیرینی در این ماه مبارک مهمان سفره های ما ایرانی ها می باشد. این شیرینی بسیار شیرین است زیرا قرار است با شربت بار تهیه شود. این شیرینی ها از زمان قاجار تهیه شده است و بر خلاف اینکه خیلی فکر می کنند این شیرینی به دلیل داشتن شهد برای کشور ترکیه می باشد از ابتدا در ایران تهیه می شده و ریشه ای ایرانی دارد. این شیرینی بیشتر در ماه رمضان مورد استقبال قرار می گیرد و می توانید با کمترین هزینه آن را در منزل تهیه کنید. این شیرینی خوشمزه به دلیل داشتن قند بالا برای کسانی که دیابت دارند توصیه نمی شود ولی برای روزه داران که در طول روز ممکن است دچار افت فشار و قند خون شوند گزینه خوبی می باشد. اما امروز تصمیم گرفتیم سه نوع از محبوب ترین شیرینی ها در این ماه می باشد که عبارت است از بامیه، زولبیا، لگیمات همراه ما باشید.

طرز تهیه بامیه

بامیه یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین شیرینی ها می باشد که بسیار ساده است و شما می توانید مواد آن را تهیه کنید و به راحتی آن را آماده کنید. نکته مهم در تهیه بامیه داغ زدن می باشد که باید خمیر را خوب داغ بزنید تا تو خالی و ترد شود و در انتها داخل قیف ریخته و با ماسوره دلخواه داخل روغن سرخ کنید. اما برای مشاهده دستور تهیه بامیه به سایت پارسی دی مراجعه کنید.

طرز تهیه بامیه

 

طرز تهیه زولبیا

زولبیا یکی دیگر از شیرینی مخصوص ماه رمضان می باشد که بیشتر در کنار بامیه قرار می گیرد ولی دستور تهیه آن ها کاملا متفاوت هستند زیرا برای تهیه زولبیا به خمیر مایه نیاز دارید و می توانید مواد زولبیا را داخل قوطی یک سس ریخته و داخل روغن داغ سرخ کنید. برای اینکه زولبیای تردی داشته باشید باید شربت بار با کیفیتی تهیه کنید و شربت باید کاملا سرد و زولبیا گرم باشد تا جذب هم شوند. اما برای مشاهده دستور زولبیا به سایت پارسی دی مراجعه کنید.

طرز تهیه زولبیا

 

طرز تهیه لگیمات

لگیمات یا بامیه عربی یا همان لقیمات یکی از انواع شیرینی ها بسیار خوشمزه جنوبی است که در کشور های عربی نیز تهیه می شود و فوق العاده ساده و خوشمزه است و می توانید برای مهمانی ها در افطار این شیرینی جذاب را تهیه کنید. این شیرینی نیز همانند بامیه و زولبیا بعد از پخت داخل شربت بار زده می شود که شما می توانید برای خوشمزه تر شدن یا رژیمی تر شدن از شیره خرما استفاده کنید. اما برای مشاهده دستور تهیه لگیمات به سایت پارسی دی مراجعه کنید.

طرز تهیه لگیمات

رپورتاژ آگهی

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید