تونر مو چیست؟ / روش برطرف کردن نارنجی شدن رنگ مو

20392
تونر مو

تونر مو محصولی است که می تواند زردی و نارنجی بودن موهای دکلره شده را گرفته و با حذف کردن رنگدانه هایی که باعث زرد و نارنجی شدن رنگ مو می شود باعث زیباتر شدن رنگ موها می شود.

همچنین تونر به احیای مجدد رنگ موهای پریده، مات و تیره شده می پردازد؛ تا براق و زیبا شود. رنگ موها را یک دست می کند و ناهماهنگی های رنگ را از بین می برد، اگر رنگ موی ریشه روشن تر از ساقه موهایتان شده است می توانید از تونر برای یک دست کردن آن استفاده کنید. علاوه بر این، تونر به عنوان کاندیشنر نیز عمل میکند؛ موها را نرم و لطیف کرده و خشکی و وز بودن مو را از بین می برند.

 

روش انتخاب تونر مناسب برای اصلاح رنگ مو

برای اینکه بتوانید تونر مناسبی را برای رنگ موهایتان انتخاب کنید ابتدا باید چرخه رنگی را به درستی بشناسید و سپس رنگ هایی را که ضد و مخالف یکدیگر هستند را کنترل کنید. برای مثال اگر رنگ مو انتخابی شما دارای تناژ سبز باشد باید از تونر قرمز برای متعادل کردن آن استفاده کنید.

 

نمودار چرخه رنگ

 

  • تونر موی بلوند

اگر می خواهید زردی موهای بلوند را از بین ببرید، باید سایه متضاد با رنگ موی فعلی را در چرخه رنگ انتخاب کنید، مانند تونر خاکستری بنفش.

  • تونر رنگ موی قهوه ای مایل به قرمز

برای موهای قهوه ای مایل به قرمز باید تونر سبز را انتخاب کنید تا مو طبیعی شود.

  • تونر رنگ موی تیره

بلوند خاکستری یا بلوند بژ می تواند سایه تیره را خنثی کند.

  • تونر رنگ موهای متفاوت

برای خنثی کردن و طبیعی نمودن موهای متفاوت از تونر آبی استفاده می شود.

♦♦ به عنوان مثال اگر موی خود را بلوند کرده اید با چندین بار شستشو احتمالا متوجه شده اید که رنگ مو کمرنگ و زرد شده. برای از بین بردن رنگ زرد آن می توانید از تونر شماره T11 یا T18 مارک Wella استفاده کنید تا سایه خاکستری ایجاد شود.

تونر مو

 


بیشتر بخوانید: معجزه اولاپکس در ترمیم موهای آسیب دیده/ روش استفاده از اولاپکس


محصولاتی که به عنوان تونر مو استفاده می شوند:

سه نوع محصول را می توان به عنوان تونر مو به کار برد: شامپو تونر بنفش، تونرهای آمونیاک دار و رنگ موهای با بیس آبی یا بنفش

تونر مو با بیس آمونیاک
این تونر ها باید هنگامی که موها بلوند شده اند به کار روند. برای استفاده از آن ها نیز باید چند روز از دکلره کردن موها گذشته و سپس تونر به کار رود. معمولا یک قسمت تونر با دو قسمت اکسیدان ۲۰ حجمی یا ۶ درصد ترکیب می شود و به مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان بگذارید و بشویید. البته بهتر است که دستورالعمل روی قوطی تونر را دقیقا اجرا کنید.

شامپو بنفش purple shampoo
پس از دکلره کردن موها، می توان مستقیم از این شامپوها استفاده کرد. زیرا این شامپوها آمونیاک نداشته و مضرات کمتری برای موها دارند.
شامپو تونر بنفش باید ۲ تا ۳ بار در هفته روی موها به کار روند و هر بار ۵ تا ۱۰ دقیقه روی موها بمانند.

رنگ موی بنفش
پس از دکلره کردن موها از این رنگ مو استفاده می شود.
این رنگ موها باید به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی موها بمانند.

نکات مهم در مورد تونر مو

♦ تونر مو، زیرتوناژ رنگ مو را تغییر داده ولی رنگ اصلی موها را عوض نمی کند. به همین دلیل نیز تنها روی موهای دکلره شده اثر کرده و روی موهای تیره هیچ تاثیری ندارد.
♦ تونر می تواند رنگ موی دکلره شده را به رنگ دلخواه شما در آورد و رنگ موها را سردتر و یا گرم تر نشان دهد.
♦ از تونر می توان روی کل موها استفاده کرد و یا تنها روی قسمت هایی از مو تونر زد. به طور مثال اگر فردی هایلایت بخواهد، می توان تنها روی هایلایت ها تونر زده و بقیه قسمت ها را رها کند.
♦ هرچه موها بیشتر شسته شوند، بیشتر باید از تونر روی آن ها استفاده کرد که این کار در خانه و یا در سالن های زیبایی ممکن است.

تونر مو

بهترین زمان برای استفاده از تونر

بهترین زمان برای استفاده از تونر بلافاصله بعد از بی رنگ کردن موهاست. بعد از دکلره  و بی رنگ شدن موها، آن را بشویید و کمی رطوبت مو را بگیرید. سپس تونر را مطابق دستورالعمل برند مورد استفاده خود آماده کنید و برای مدت زمان مشخصی که گفته شده است روی موها قرار دهید. حتما به زمان دقت کنید زیرا اگر تونر برای مدت زمان طولانی روی مو باقی بماند رنگ موها خاکستری یا بنفش خواهد شد.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید