نکاتی که قبل از تیره کردن موهایتان باید در نظر بگیرید!

8065
رنگ مو مشکی

ساده‌ترین راه برای تغییر ظاهر شما، انتخاب یک رنگ موی جدید است. بیشتر خانم‌ها وقتی به تغییر رنگ موهایشان فکر می‌کنند، رنگ موی روشنی مانند بلوند را تصور می‌کنند.  اما چطور است این بار دست به کار متفاوتی بزنید؟ داشتن موهایی با رنگ گرم و تیره در فصل پاییز، ایده جذابی است. این مقاله به شما کمک می‌کند قبل از اینکه به سمت تیره کردن موهایتان قدم بردارید، برای روبرو شدن با چالش‌های احتمالی رنگ موی تیره آماده شوید.

 

۱- رنگ ابرو باید متناسب با رنگ مو تغییر کند

رنگ ابروهایتان اولین چیزی است که بعد از تغییر رنگ موهایتان باید به آن توجه کنید. اگر قرار است رنگ موهایتان تغییر چشمگیری داشته باشد (مثلا از رنگ بلوند به مشکی)، باید توجه داشته باشید که رنگ ابروهایتان با رنگ موهایتان سازگار باشد یا به اصطلاح، باید به رنگ موهایتان بیاید. پس دو راه بیشتر ندارید: یا ابروهایتان را رنگ کنید یا از لوازم آرایش ابرو مانند سایه و مداد ابرو برای تغییر رنگشان استفاده کنید.

اگر تا به حال ابروهایتان را خودتان رنگ نکرده‌اید، بهتر است آنها را به دست متخصص این کار یعنی آرایشگرتان بسپارید. چرا که این پروسه به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در فاصله کمی از چشم‌ها، نیاز به دقت و مهارت دارد تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

اگر به جای رنگ کردن ابروهایتان تصمیم گرفتید از لوازم آرایش ابرو برای تغییر رنگشان استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که از رنگ سایه یا مداد نزدیک به رنگ موی جدیدتان استفاده کنید.

سوال مهمی که اینجا مطرح می‌شود این است که: چه تناژ رنگی برای ابروهای شما مناسب است تا به رنگ موهایتان بیاید؟ به عنوان یک قاعده کلی باید بدانید که برای افراد با رنگ موی تیره، معمولا رنگ ابروها باید یک تا دو درجه از رنگ موها روشن‌تر باشد تا به صورت شما جلوه‌ای طبیعی بدهد.

 


بیشتر بخوانید:

اصول انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ مو

رنگ کردن ابرو + معرفی چند رنگ موی زیبا برای ابرو


۲-هر رنگ تیره‌ای، مشکی نیست

بیشتر تناژهای رنگی تیره، ترکیبی از رنگ‌های متنوع هستند که در نهایت طیف‌های رنگی متفاوتی را ایجاد می‌کنند. این موضوع ممکن است در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد اما بگذارید برایتان چند مثال بزنیم. برای نمونه کسانی که رنگدانه‌های غالب موهایشان، قرمز و زرد است ممکن است برای پیشگیری از ایجاد یک تناژ طلایی ناخواسته در رنگ نهایی موهایشان، نیاز به این داشته باشند که پایه رنگ موهایشان را به خاکستری یا بنفش برسانند. این در حالی است که افراد با تار موهای خاکستری ممکن است نیاز به ایجادپایه رنگ طلایی داشته باشند تا تارهای نقره‌ای موهایشان را پوشش دهند.

با این توضیحات، پیش از تصمیم‌گیری درباره انتخاب رنگ مو، درباره پایه و تناژ رنگ نهایی خوب تحقیق کنید یا از آسان‌ترین روش استفاده کنید: پیش از غرق شدن در دنیای رنگ‌ها، با یک آرایشگر متخصص رنگ مو مشورت کنید.

نکته: در صورتی که اولین بار است که موهایتان را رنگ می کنید حتما قبل از رنگ کردن، تست حساسیت انجام دهید.

۳- مراقبت از رنگ جدید موهایتان

اگر رنگ جدید موهایتان فقط کمی تیره‌تر از رنگ طبیعی موهای شما است، نگهداری از این رنگ جدید آسان خواهد بود اما اگر تفاوت ملموسی دارند، باید به زودی خودتان را برای دیدن دو رنگی در ریشه موهایتان آماده کنید. بسته به سرعت رشد موهایتان، بین حدود سه تا چهار هفته بعد از رنگ کردن، ریشه موهایتان نیاز به رنگ کردن خواهد داشت. از آنجایی که به مرور رنگ موها مقداری کدر و دلمرده خواهد شد، برای بازگرداندن طراوت موهایتان می‌توانید به همراه رنگ ریشه، آنها را به اصطلاح رنگساژ کنید. این کار علاوه بر بازگرداندن جلوه موهایتان، آنها را شاداب‌تر نشان خواهد داد.

 

رنگ مو

۴- روشن کردن دوباره رنگ موهایتان

تغییر رنگ موها مجددا از تیره به روشن، فرایند بسیار دشواری است. نه تنها از نظر تکنیک رنگرزی (رسیدن به پایه رنگی روشن از پایه تیره در یک مرحله رنگ کردن، تقریبا غیر ممکن است) بلکه به دلیل آسیب جدی به موهایتان. توصیه ما به شما این است که اگر از دسته افرادی هستید که از رنگ موهایتان زود خسته می‌شوید و دوست دارید رنگ موهایتان را هر چند وقت یک بار عوض کنید، سراغ تغییرات کوچک بروید: به جای یک دست رنگ کردن موهایتان، هر بار چند شاخه لولایت-low light (دو یا سه درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی موهای خودتان) به موهایتان اضافه کنید.

 


بیشتر بخوانید: روش استفاده از واریاسیون برای زیباتر شدن رنگ مو


۵- رنگ کردن مو در خانه

اگر قصد دارید خودتان موهایتان را در خانه رنگ کنید، باید چند نکته را در مورد رنگ‌های آماده بدانید. اگر رنگ نهایی مورد نظرتان یکی دو درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی موهایتان است، مشکلی نیست. شماره رنگ مورد نظرتان را بخرید و کار را شروع کنید. اما اگر رنگ نهایی انتخابی شما تیره‌تر است، بهتر است از یک متخصص رنگ کار مو کمک بگیرید.

ممکن است بپرسید چرا؟ جواب سوال شما مربوط به ر‌نگ موهای آماده موجود در بازار است.  قدرت تیوب‌های رنگ موجود در کیت‌های رنگ مو معمولا به اندازه‌ای است که بتواند موهای شما را تا دو درجه تیره‌تر کند. بنابراین اگر بخواهید موهایتان بیشتر تیره شود، بهتر است به یک سالن زیبایی مراجعه کنید؛ یک رنگ کار خوب، بهترین دوست رنگ موی تیره شما است!

رنگ مو

۶- آرایش صورت و موهای خود را تغییر دهید

هنگامی که رنگ موی شما تغییر چشمگیری می‌کند، آرایش شما نیز باید متناسب با آن تغییر کند چرا که ممکن است آرایش همیشگی شما با رنگ موی روشن به رنگ تیره جدید موهای شما نیاید. مثلا رژگونه صورتی رنگ با موهای تیره ممکن است شما را بیش از اندازه شبیه سفیدبرفی کند! به نظر می‌رسد جایگزینی آن با یک رژگونه برنز ملایم، انتخاب خوبی باشد.

اکسسوری‌های آرایش موهای شما نیز باید متناسب با ظاهر جدید موهای شما باشند. کلیپس، تل و هدبند، گیره مو و سنجاق سر، همگی باید با رنگ تیره موهایتان ست شوند.

 


بیشتر بخوانید: بهترین رنگ موها برای موهای سفید/ رنگ کردن حرفه ای موهای سفید


۷ – این بهترین تصمیمی است که تا حالا گرفته‌اید

در این مورد کاملا جدی هستیم. موهای تیره چشم‌ها را دلرباتر می‌کند و باعث می‌شود پوست شما شفاف‌تر به نظر برسد و در نهایت چهره زیباتری به شما ببخشد. کافی است فقط یک بار موهایتان را تیره کنید، دیگر هیچ وقت دلتان نمی‌خواهد که به گذشته برگردید!

منبع: bamilo.com

 

فروشگاه bestwiki.ir
فروشگاه bestwiki

دیدگاهتان را بنوسید

Please enter your comment!
Please enter your name here