آیا می توان از بی بی کرم و سی سی کرم بعنوان ضدآفتاب استفاده کرد؟

3520
بی بی کرم
بی بی کرم ها و سی سی کرم ها نسل جدیدی از کرمهای آرایشی رنگی با خاصیت مراقبت از پوست هستند که اولین بار توسط شرکت های کره ای معرفی شدند. برخی از BB کرم ها و CC کرم ها در ترکیبات خود دارای SPF نیز هستند، برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا میتوان از این نوع کرمها به عنوان ضدآفتاب استفاده کرد؟

 بی بی کرم BB Cream ها و سی سی کرم CC Cream ها چه هستند؟

بی بی کرم ها و سی سی کرم ها و دی دی کرمها در واقع کرمهای آرایشی رنگی هستند که علاوه بر پوشانندگی، ترکیباتی دیگری مانند روشن کننده، ضدچروک، آبرسان و فیلترهای ضدآفتاب را دارا هستند و به همین دلیل چند کاره هستند. در واقع ترکیبات این کرم ها ثابت نیست و شرکت های سازنده بر اساس نیاز مشتریان خود، ترکیباتی را به محصول خود اضافه می کنند.

اما بطور کلی بیان شده است که:

  1. بی بی کرم ها ( BB کرمها ) پوشش ملایمی دارند و در آنها ترکیبات آبرسان و ویتامین های مغذی پوست اضافه شده است.

  2. سی سی کرمها ( CC  کرمها ) پوشانندگی بالاتری نسبت به BB کرمها دارند و معمولا حاوی فیلترهای ضدآفتاب هم هستند.

  3. دی دی کرمها ( DD کرمها ) پوشانندگی در حد همان BB  کرم دارند و حاوی ترکیبات ضدچروک هستند.

به BB کرم ها، CC کرمها، DD کرمها و EE کرمها، کرمهای الفبایی هم میگویند.

آیا از کرمهای الفبایی میتوان بعنوان ضدآفتاب استفاده کرد؟

همانطور که گفته شد در برخی از کرمهای الفبایی از فیلترهای ضدآفتاب استفاده می شود. اینکه آیا میتوان از آنها بعنوان ضدآفتاب استفاده کرد یا نه، بستگی به میزان فیلتر ضدآفتاب بکار رفته در آن و عدد SPF محصول دارد. اگر عدد SPF درج شده بر روی محصول ۲۵ و بیشتر باشد، میتوان از آن به تنهایی بعنوان ضدآفتاب استفاده کرد ولی اگر SPF آن کمتر از ۲۵ باشد، این محصول یک ضدآفتاب نیست.

چه موقع از کرم بی بی یا سی سی استفاده کنیم؟

برای اینکه آنها استفاده چند منظوره دارند، شما میتوانید از مراحل زدن پرایمر(primer) و مرطوب کننده(moisturizer) صرف نظر کنید و صرفأ از BB cream استفاده کنید. فقط باید به این نکته توجه کنید که اگر در فرمولاسیون بی بی کرم شما از ضد آفتاب استفاده نشده، بهتر است قبل از استفاده از آن از یک ضد آفتاب یا یک مرطوب کننده حاوی SPF استفاده کنید. (اول کرم ضد آفتاب بزنم یا کرم پودر؟)

برگرفته از khanoumi.com

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید