جدیدترین روش جوانسازی و لیفتینگ پوست با هایفوتراپی

1727
هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از جدیدترین تکنولوژی های جوانسازی و درمان افتادگی و شل شدگی پوست (بدون جراحی) است که در یک جلسه بدون هیچ درد و عوارضی انجام می شود.

هایفوتراپی چیست و چگونه عمل می کند؟

در هایفوتراپی از امواج اولتراسوند (مافوق صوت) استفاده می شود، در این روش، با استفاده از یک تکنولوژی پیشرفته، امواج در نقاطی از پوست و در عمقی که مورد هدف است تابانده می شوند. با تابانیدن این امواج، در آن نقطه گرما ایجاد می شود و در نتیجه کلاژن های قدیمی تخریب شده و کلاژن های جدید تولید می شود. که نتیجه آن جوانسازی پوست است.

بیمار می تواند بلافاصله پس از هایفوتراپی پوست فعالیت های عادی خود را مجدداً آغاز کند و در این زمان نیازی به استراحت و ریکاوری نیست. در این حالت تولید کلاژن فقط پس از یک جلسه درمانی آغاز می شود و نتایج درمان هایفوتراپی در طول ماه های بعد قابل مشاهده خواهد بود.

در مورد شلی و افتادگی های پوست جدی و شدید، می توان هایفوتراپی و تردلیفت، دیگر روش غیر جراحی برای لیفت صورت، را بصورت ترکیبی انجام داد.

هایفوتراپی توسط سازمان غذا و داروی آمریکاFDA   برای لیفت صورت و گردن تایید شده است.

موارد استفاده از هایفو

 

هایفوتراپی

مراحل انجام فرایند هایفوتراپی

قبل از انجام هایفوتراپی به آمادگی خاصی نیاز نیست. پزشک ابتدا سوابق پزشکی فرد را بررسی می کند و نقاطی که قرار است تحت درمان قرار گیرد را به طور کامل معاینه می کند.

در روش هایفوتراپی، پزشک از ژل اولتراسوند برای صورت و گردن بیمار استفاده می کند.

دسته هایفو روی پوست فرد قرار گرفته و سر می خورد. این دسته انرژی اولتراسوند را به پوست منتقل کرده و سلول های پوست را تحریک می کند تا کلاژن تولید کنند و به بازسازی، بهبود و جوانسازی بافت ها کمک می کند.

بسته به شرایط پوست بیمار، پزشک میزان عمق نفوذ به پوست را در دستگاه تنظیم می کند. زمانی که این فرایند در حال انجام است، فرد ممکن است زیر پوست خود احساس گرما یا سوزش کند. جلسه درمان هایفو بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد که این مدت نیز بستگی به شدت مشکلات پوستی دارد.

پس از اتمام درمان هایفو فرد تحت درمان به راحتی و بلافاصله می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد. اما لازم است حتما از کرم های ضد آفتاب برای محافظت از پوست استفاده شود.

ماندگاری اثر هایفو (HIFU) چقدر است؟

بسته به میزان شلی و نوع رژیم غذایی، سن، ژنتیک و… لیفت ناشی از هایفو( HIFU) حدود ۲ سال باقی می ماند. افرادی که تمایل دارند نتیجه ماندگارتر داشته باشند می توانند هر۱- ۲ سال یکبار این روش را تکرار کنند تا همیشه جوان بمانند.

 

لاغری با هایفو چگونه است؟

از هایفوتراپی می توان به عنوان یک روش غیرتهاجمی برای لاغری موضعی صورت و بدن استفاده کرد.

هایفوتراپی بر این اصل استوار است که اگر سلول در دمای بالاتر از ۵۶ سانتی گراد در حدود یک ثانیه قرار گیرند، مرگ سلول حتمی است. گرمای اولتراسوند واکنش بافتی دوگانه‌ای را در ناحیه درمان ایجاد می‌کند. از یک طرف سلول‌های چربی ناحیه مورد نظر برای همیشه از بین می‌رود و از طرف دیگر کلاژن پیرامون ناحیه درمان منقبض می‌شود و به این ترتیب از شل شدن بافت پس از درمان جلوگیری می‌شود.

 

 هایفوتراپی چقدر هزینه دارد؟

هزینه هایفوتراپی می‌تواند به طرز گسترده‌ای بسته به اندازه ناحیه ترمیم متغیر باشد.

برگرفته از: hidoctor.ir

بیشتر بخوانید:

لیفتینگ صورت با دو روش جراحی و بدون جراحی

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

درمان افتادگی پلک بدون جراحی (پلاسماتراپی)

کربوکسی تراپی چیست / کربوکسی تراپی برای درمان تیرگی دور چشم

مزوتراپی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید