روش های پیشگیری و درمان حساسیت به بدلیجات

1885
حساسیت به بدلیجات

بسیاری از خانم ها به استفاده از بدلیجات و اکسسوری ها علاقه زیادی دارند و یکی از کارهای لذت بخش برای آنها پوشیدن زیورآلات است. اما یکی از مشکلاتی که خانم‌ها در حین استفاده از بدلیجات با آن مواجه هستند، حساسیت به بدلیجات است. عمده ترین دلیل این اتفاق، وجود نیکل در ساختار بعضی بدلیجات می باشدکه ممکن است منجر به سوزش و خارش در افراد شود.

این افراد زمانی که از زیور آلات استفاده میکنند پوستشان دچار التهاباتی نظیر خارش و قرمز شدن پوست، کهیر زدن، سیاه و کبود شدن، جوش زدن پوست و حتی سبز شدن قسمتی از پوست بدن که با بدلیجات تماس داشته، می شوند.

 

راه‌های پیشگیری یا درمان حساسیت به بدلیجات

پوست تان را خشک کنید

حتما پیش از استفاده از بدلیجات قسمت هایی از بدن خود را که در تماس مستقیم با بدلیجات است کاملا خشک کنید.

از مرطوب کننده استفاده کنید

قبل از استفاده از بدلیجات قسمتی از پوست تان را که در تماس با بدلیجات است با یک لایه مرطوب کننده بپوشانید تا مانع از تماس مستقیم بدلیجات با پوست شود.

بدلیجات قدیمی را آبکاری کنید

اگر بدلیجات شما قدیمی شده است و تمایل دارید از آنها استفاده کنید بهتر است آن را با لایه های محافظ از جنس استیل آبکاری کنید. زیرا بدلیجات، با گذر زمان لایه محافظ خود را از دست می‌دهند و حساسیت‌زایی آن‌ها افزایش می‌یابد.

اگر پوست شما نسبت به استیل هم حساس است، میتوانید بدلیجات استیل خود را روکش آب طلا بزنید تا کمتر دچار حساسیت ها پوستی موقت شوید.

اگر کلا از طلا خوشتان نمی آید وزیورالات از جنس طلا را به دلیل اینکه طرح های کمی داند و قدیمی شده اند نمی پسندید و دوست دارید از زیور آلات لوکس و بدلیجات استیل استفاده کنید و به گوشواره های بدلی حساسیت دارید میتوانید میخ این گوشواره های استیل را با میخ نقره تعویض کنید و از حساسیت به بدلیجات  استیل خلاص شوید  شما همچنین میتوانید به گوشواره استیل خود آب طلا بزنید تا حساسیتتان به این مدل گوشواره ها  از بین برود.

حساسیت به بدلیجات

از لاک براق‌کننده یا برق ناخن استفاده کنید.

روی قسمت‌هایی مثل قفل یا گیره گردنبند‌ها و گوشواره‌ها را کاملا با لاک براق کننده ناخن بپوشانید. اگر با استفاده از لاک براق کننده ناخن نتیجه مطلوب حاصل نشد، قفل‌ها و قلاب‌ها را با جنس استیل، طلا یا نقره تعویض کنید.

از بدلیجات استیل یا پلاستیکی استفاده کنید.

اگر به جواهرات تزئینی غیر طلا علاقه دارید، بهتر است از بدلیجات ساخته شده از استیل یا پلاستیک استفاده کنید. بدلیجاتی مانند گیره گوشواره و سنجاق گردنبند بسیار حساسیت‌زا هستند و باید حین استفاده از آنها، بسیار مراقب باشید. طبق گفته یکی از متخصصین پوست و مو در دانشگاه «تامپابی»، اگر با پوشیدن بدلیجاتی مانند گوشواره‌ها، گردنبند و دستبند استیل، نقره یا پلاستیکی خود دچار حساسیت شده اید، به قفل یا بند این وسایل دقت کنید. اگر از نیکل بود می‌توانید آن را با استیل یا بند‌ها و قفل‌های طلا یا نقره جایگزین کنید.

به عبارت Hypo-allergenic در زیورآلات دقت کنید

برخی کارخانه‌های معتبر، بدلیجاتی ساخته اند که روی جعبه آن‌ها عبارت Hypo-allergenic به معنای کم‌حساسیت‌زا نوشته شده است. محصولاتی که دارای این برچسب هستند، عموما حساسیتی در پوست ایجاد نمی‌کنند.

برگرفته از setare.com

بیشتر بخوانید:

اکسسوری های جذابی که در سال ۲۰۱۹ مد خواهند بود

مدلهای خاص اکسسوری به شکل سنجاقک

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید