خصوصیات یک ریمل خوب و نکات مهم استفاده از آن

1270
خصوصیات یک ریمل خوب

رپورتاژ مژه‌های کشیده و مشکی که ضخامت‌شان از فاصله دور هم مشخص است، آرزوی هر خانم است. ناگفته نماند که عطار هم به معجزه‌ی تیر مژگان هم ایمان دارد. در مقابل عطار باید قدرتمندانه بایستیم و بگوییم که یک ریمل خوب می‌تواند جان یک لشکر را هم بگیرد!

ریمل خوب در زیبایی چهره و آرایش کردن نقش خیلی مهمی داره. بطوری که اگر ریمل نزنید، انگار اصلا آرایشی نکردید. هم نوع ریمل و هم نحوه صحیح ریمل زدن در نتیجه نهایی ریمل زدن نقش مهمی داره. در این مطلب که از یکی از مقالات مجله زیبایی خانومی تحت عنوان «ویژگی های ریمل خوب و معرفی انواع برس ها و کاربردهای آن»  اقتباس شده،  مشخصاتی که یک ریمل خوب باید داشته باشه رو بیان می‌کنیم.

یک ریمل خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

ممکنه یک ریمل خوب بهم معرفی کنی؟ یک ریمل خوب ضد آب دارید؟ ریمل خوبی که اصلا نریزه و قیمتش هم مناسب باشه، چی پیشنهاد می‌کنی؟ و… این‌ها نمونه سوالاتی است که خیلی از خانم‌ها یا از دوستان‌شان می‌پرسند و یا در هنگام خرید ریمل از فروشنده سوال می‌کنند. ریمل خوب برای هر کسی با توجه به نوع مژه و هم چنین آرایشی که برای چشم‌هایش در نظر می‌گیرد، با نفر دیگر متفاوت است. حتی تعریف ریمل خوب برای کسانی که به دنبال حجم دهندگی مژه هستند، با افرادی که مژه‌های صاف و بی‌حالت دارند، کاملا با یکدیگر فرق می‌کند.

ولی همه خریداران و مصرف کنندگان این جادوی آرایش، در چند مورد با یکدیگر اشتراک نظر دارند:

 1. قیمت مناسب
 2. پرپشت کننده مژه
 3. حجم دهنده
 4. بلند کننده مژه
 5. مشکی کننده مژه

به ترتیب مهم‌ترین اولویت‌هایی است که خانم‌ها برای خرید ریمل خوب در نظر دارند.

انواع برس ریمل (فرچه ریمل)

نکته مهمی که کمتر به آن توجه می‌شود، تنوع فرچه انواع ریمل‌ها است که علاوه بر مایع ریمل در فرم‌دهی مژه‌ها نقش اساسی دارند و می‌توانند کیفیت آرایش چشم شما را ۳۶۰ درجه تغییر دهند.

این ۷ مدل فرچه از میان محبوب‌ترین انواع ریمل انتخاب شده‌اند و می‌توانند برای خرید و تهیه ریمل خوب و مناسب به شما کمک کنند:

 1. پرپشت کننده مژه
 2. فر کننده
 3. حجم دهنده
 4. بلند کننده ، حجم دهنده و فر کننده
 5. فرکننده و حجم دهنده
 6. بلند کننده ، حجم دهنده
 7. فرکننده و جدا کننده

اشکال این فرچه‌های ریمل را به خاطر بسپارید تا در خرید بعدی بتوانید بهترین ریمل را انتخاب کنید.

ریمل

نکته‌های مهمی که در ریمل زدن باید به آنها توجه کنیم

به نظر کارشناسان زیبایی و آرایش علاوه بر ریمل خوب، شیوه ریمل زدن نیز در فرم چشم‌ها و نوع آرایش بسیار تاثیر گذار است. این چند راهکار مهم و ساده برای بهتر ریمل زدن را بخوانید:

 • آرایش چشم‌تان را کامل انجام بدهید و ریمل زدن را برای آخرین قسمت بگذارید.
 • همیشه قبل از شروع ریمل زدن، فرمژه بزنید.
 • اول به پایین نگاه کنید و ریمل زدن را شروع کنید. از بیخ مژه به سمت بیرون و روی مژه به سمت بالا برس ریمل را حرکت بدهید.
 • بعد نوبت به مژه‌های پایین است. کمی از غلظت مایع برس کم کنید و به صورت عمودی و با فاصله روی مژه‌های پایین ریمل بزنید.
 • به صورت زیگزاگی ریمل بزنید تا مژه‌ها فرم بهتری بگیرد.
 • اگر مژه‌های کوتاه و بی‌حالت  دارید، باید سراغ ریمل‌های فرم دهنده و بلند کننده بروید و برای نتیجه بهتر، دوبار ریمل بزنید.
 • برای مژه‌های بلند، تنها استفاده از ریمل حجم دهنده کافی است. خصوصا اگر یکی دوبار با فاصله ریمل بزنید، مژه‌ها کاملا خوش حالت می‌شوند.
 • برای اینکه عمر ریمل‌تان را بیشتر کنید، خصوصا اگر ریمل خوب و مناسبی خریده‌اید؛  به جای بالا پایین بردن فرچه در مخزن ریمل آن را بچرخانید تا هوای کمتری وارد مخزن ریمل شده و زود خشک نشود.

خصوصیات ریمل خوب

 1. ریمل خوب بایستی به راحتی از روی چشم‌های شما پاک شود. بدون کشیدگی و کندن مژه و تنها با استفاده از آرایش‌پاک‌کن‌های دو فاز به آرامی ریمل را قبل از خواب از روی چشم‌های‎تان پاک کنید.
 2. ریمل خوب معمولا ارزان نیست و به دلیل تماس مستقیمی که برس ریمل با چشم‌های‌تان دارد، در صورد استاندارد نبودن ممکن است چشم‌های‌تان را دچار عفونت جدی کند.
 3. گاهی بعد از ریمل زدن، مژه‌ها به هم می چسبند. در این صورت با استفاده از برس یک ریمل قدیمی و یا با استفاده از شانه کوچک مداد چشم، بعد از ریمل زدن مژه‌های‌تان را از یکدیگر جدا کنید و از به کاربردن سوزن و اشیاء نوک تیز جدا خودداری کنید.

افزایش ماندگاری ریمل با فوت کوزه‌گری خانومی!

هر چقدر هم که زمان و هزینه‌ی زیادی را صرف خرید بهترین ریمل آرایشی کرده باشید، باز هم به طور قطع نمی‌توان گفت که همه چیز مطابق با خواسته‌ی شما است. بحث ماندگاری طولانی مدت ریمل، همیشه داغ بوده و هست. اگر می‌خواهید که مدام نگران خشک شدن ریمل‌تان نباشید، ابتدا هر چه روغن گیاهی و عصاره چای هست، کنار بگذارید. شاید این حرف متعجب‌کننده باشد، اما اصرار داریم که این کار را انجام بدهید. دلیل اصلی استفاده نکردن از روغن‌های گیاهی و عصاره چای برای افزایش ماندگاری ریمل این است که با افزودن آن‌ها، بافت غلیظ و چسبنده ریمل از بین می‌رود. به طوری که شما احساس می‌کنید یک مایع سیاه رنگ را با فرچه بر روی مژه‌های نازک خود می‌کشید. کاش همه چیز همین جا تمام شود. ریزش مواد تشکیل دهنده ریمل بر روی پوست اطراف چشم باعث می‌شود که حلقه‌های تیره تمامی پوست این ناحیه را احاطه کنند و در نهایت مجبور باشید تا تمامی مواد ریخته شده را از روی پوست پاکسازی کنید.

خانم‌ها دقت کنید که این راهکار روی تمامی مارک‌های ریمل نتایج خوبی داشته است. پس صبر و حوصله خود را کمی زیادتر کنید و به آنچه که می‌گوییم گوش فرا دهید. زمانی که درب ریمل را باز می‌کنید و فرچه را از آن بیرون می‌کشید، تا چه مدت محفظه‌ی مواد ریمل باز است؟! پاسخ این سوال می‌تواند چندین دقیقه تا چندین ساعت باشد. خودتان فکر نمی‌کنید که دلیل اصلی خشک شدن ریمل‌تان، همین مدت زیادی است که محفظه‌ی آن را بدون فرچه رها کرده‌اید؟! شاید باورش سخت باشد، اما حقیقت دارد. در مدتی که محفظه ریمل باز است و هوا به درون آن جریان دارد، از میزان رطوبت داخل محفظه کاسته می‌شود. حتی وقتی که برای بار دوم یا سوم، فرچه را به درون ریمل فرو می‌برید و می‌چرخانید؛ تمامی رطوبت موادریمل جذب محیط می‌شود.

بهترین راه برای افزایش ماندگاری ریمل این است که پس از خارج کردن فرچه از محفظه آن، انگشت شست دست خود را بر روی محفظه بدون فرچه ریمل بگذارید و سپس با دست دیگر خود از فرچه ریمل استفاده کنید. در اینصورت است که بدون وجود هیچ دغدغه‌ای می‌توانید فرچه ریمل را ساعت‌ها بر روی مژه خود بکشید و خودتان را در آینه انداز برانداز کنید. لذت‌بخش است، نه؟!

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع برندهای ریمل و اطلاع از قیمت به فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی خانومی (khanoumi.com) مراجعه کنید.

رپورتاژ آگهی

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید