نامرئی شدن ترک های پوستی با درمان های خانگی

11408

ترک‌های پوستی در اثر کشش سریع پوست، به‌دنبال رشد یا تغییر وزن شدید و سریع ایجاد می‌شود.این ترک‌ها اغلب در زمان بارداری، رشد یا زمان بلوغ به وجود می‌آید.

این ترک‌ها بیشتر روی ران‌ها، پشت پاها، بازو‌ها، شکم و باسن دیده می‌شوند. همچنین با شروع بلوغ جثه افراد سریع رشد می‌کند و چون رشد سریع است پوست توانایی وفق دادن خود با این تغییر جثه را ندارد و فیبر‌های الاستین پوست که مسئولیت کشسانی پوست را دارند از هم شکسته می‌شوند.درمان دارویی زیادی برای این قضیه وجود دارد ولی دراینجا ما به چند روش درمان خانگی، می‌پردازیم.

هیچ گاه از این ترک‌ها احساس بدی نداشته باشید و با آنها کنار بیایید ولی در رفع شدت ترک‌ها و کم شدنش روش های درست را در پیش بگیرید.اگر به‌تازگی لاغر شده اید قطعاً ترک‌هایی روی پوست خود مشاهده می‌کنید.

 


بیشتر بخوانید: درمان قطعی ترک های پوستی با این چهار روغن شگفت انگیز!


 

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین است و برای از بین بردن ترک‌های پوستی خیلی زیاد، پیشنهاد می‌شود. می‌توانید سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کرده و با کمی روغن زیتون مخلوط کنید و روی ترک‌ها بمالید و بعد از نیم ساعت با آب ولرم بشویید. البته می‌توانید از سفیده تخم مرغ به تنهایی هم استفاده کنید ولی بعد از خشک شدن روی پوست و شست‌و‌شو حتماً از روغن زیتون برای چرب کردن پوست استفاده کنید.

 

ژل آلوئه‌ورا 

ژل موجود در برگ‌ تازه‌ی آلوئه‌ورا را خارج کنید؛ 5 عدد کپسول ویتامین A و 10 عدد کپسول ویتامین E را از داخل کپسول‌ها خالی و به ژل آلوئه‌ورا اضافه کنید. مواد را به خوبی با هم مخلوط نمایید.
این ترکیب را روی پوست‌تان ماساژ دهید تا این‌که کاملا توسط پوست جذب شود. پوست‌تان را نشویید و به همان حالت رها کنید.
هم‌چنین می‌توانید تنها از ژل آلوئه‌ورا استفاده کنید. آن را ۱۵ دقیقه روی ترک‌های پوستی بمالید، و سپس با آب ولرم بشویید.

 

پودر قهوه راز زیبایی ملکه‌ها

روش مؤثر دیگری که پیشنهاد می‌شود استفاده از پودر قهوه یا پودر کاکائو به همراه روغن زیتون یا روغن بادام شیرین است. قهوه به کلاژن‌سازی پوست خیلی کمک می‌کند. مخلوط قهوه و روغن زیتون را روی پوست حدود 20 دقیقه ماساژ دهید و بعد پوست را با آب ولرم بشویید. این ماسک زیبایی را برای پوست صورت هم می‌توانید استفاده کنید.

 

منبع: سلامت نیوز

 

فروشگاه bestwiki.ir
فروشگاه bestwiki

دیدگاهتان را بنوسید

Please enter your comment!
Please enter your name here