درمان ریزش مو با لیزر تراپی موها

1281

ریزش موها یکی از مشکلاتی است که این روزها اکثر افراد درگیر آن هستند و به دنبال راهکاری سریع برای درمان آن می باشند. استرس، فشارهای عصبی، آلودگی هوا و مشکلات هورمونی از عواملی هستند که باعث ریزش و کم پشتی موها می شوند. روش های زیادی برای درمان ریزش مو وجود دارد. درمان ریزش مو با لیزر تراپی یکی دیگر از درمان های جدید می باشد که هم برای اقایان و هم برای خانم ها مناسب است. با انجام لیزرتراپی مو شما می‌توانید موهایی ضخیم‌تر، پرپشت‌تر و درخشان‌تر داشته باشید.

لیزر تراپی مو چیست؟

لیزرتراپی مو یک روش غیرجراحی ایمن برای درمان ریزش مو و کم پشتی موها و برخی از مشکلات مربوط به موها به شمار می رود. در این روش از نور مادون قرمز برای تحریک و فعال کردن سلول های پوستی و در نتیجه افزایش جریان خون در پوست سر استفاده می شود. افزایش جریان خون منجر به رساندن اکسیژن به پوست و تغذیه شدن فولیکول های مو می شود.

با روش لیزرتراپی، نه تنها ریزش مو متوقف می شود، بلکه به رشد موها و پرپشت شدن موها نیز کمک بسزایی می کند.

عموما لیزرتراپی مو با  (LLLT (Low-level laser therapy که به لیزر سرد یا لیزر کم توان معروف است، انجام می شود. لیزر کم توان، یک روش نوین برای درمان ریزش مو و ضخیم کردن و پرپشت کردن مو نیز به حساب می آید. این دستگاه، اثر گرمایش ندارد و بنابراین هیچ یک از آسیب‌های مربوط به سوختگی پوست با لیزر در بیمار ایجاد نمی‌شود.

لیزر تراپی مو

 

لیزر تراپی مو چگونه عمل می کند؟

عملکرد لیزرتراپی مو، بر اساس اشعه مادون قرمز می باشد. با تابش اشعه لیزر، سلول های مو که در زیر دستگاه لیزر قرار گرفته اند هدف قرار می گیرند و این اشعه ها را جذب می کنند. اشعه لیزر در بافت های عمقی پوست سر نفوذ می کند و با تحریک جریان خون و تحریک متابولیسم سلولی به تولید پروتئین می پردازند. این عمل، باعث شکسته شدن هورمون دی هیدرو تستوسترون(DHT) می شود و ریزش مو را نیز متوقف می کند.

متاسفانه با بالا رفتن سن و افزایش ریزش موها، تعداد موهای جدیدی که جایگزین موهای قبلی می‌شوند کم می شود و ضخامت و همچنین رنگ موها کمتر می شود و به همین دلیل به تدریج موها کم پشت می‌شوند و احتمال دارد قسمتی از سر دچار طاسی شود. بنابراین ریزش موها بخشی از چرخه‌ی طبیعی مو است و دلیل طاسی شما ریزش مو‌ها نیست، بلکه این موضوع است که موهای جدید جایگزین موهای قبلی نمی شوند.اما چرخه مو چگونه است؟اینگونه است که هرکدام از موهایی که در سر می‌رویند تا چند سال رشد می‌کنند و بعد می‌افتند. بعد پیاز‌ مو تا چند هفته استراحت می‌کند و بعد دوباره موی جدیدی از پیاز شروع به رشد می‌کند. این چرخه در تمام طول عمر ما ادامه دارد.

لیزر درمانی هرچه قدر درمان را سریع ‌تر شروع کنید، به نتایج بهتری خواهید رسید.زیرا لیزردرمانی باعث بازسازی پیاز‌های مو و تقویت آن‌ها می شود. البته در صورتی که پیاز‌ی موها بمیرند، دیگر امکان بازیابی آن وجود ندارد.

 

لیزرتراپی مو چه مزایایی دارد؟

از مهمترین مزایای استفاده از لیزرتراپی مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بازسازی و رشد مجدد مو
  • پرپشت شدن موها و ضخیم و براق شدن تارهای مو
  • تحریک فولیکول های مو و کاهش روند ریزش
  • درمان خارش کف سر
  • ترمیم آسیب های ناشی از مواد شیمیایی رنگ و دکلره و…
  • تقویت موها و افزایش قابلیت ارتجاعی موها

 

هزینه تقویت مو به روش لیزر تراپی

لیزرتراپی نهایتا ۳۰ دقیقه زمان برده و هزینه ها کاملا بستگی به تعداد جلسات مورد نیاز مو های فرد دارد. معمولا پکیج درمانی دوره سه تا شش ماهه و به صورت هفتگی میباشد و این جلسات با توجه به میزان نیاز فرد و مدت درمان آن تعیین میشود.

 

بیشتر بخوانید:

درمان قطعی ریزش مو با طب سنتی

علائم ریزش موی هورمونی و درمان آن

درمان ریزش مو با استفاده از جوانه گندم

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید