درمان سیاهی و گودی دور چشم با قهوه

11643

اصلی ترین عوامل گودی و سیاهی دور چشم بی خوابی است که ظاهر صورت ما را کمی زشت و خسته می کنید و برای از بین بردن این سیاهی دور چشم معمولا با خوردن قهوه این کار را می کنید.
البته این دو مورد می‌تواند وارد چرخه‌ای بی‌پایان شده و موجب بروز اختلالات در خواب شوند.
در نتیجه بی‌خوابی، سیاهی دور چشم و پف کردن آن در برخی موارد مشاهده می‌شود.

با این همه، شاید برایتان عجیب باشد که بگوییم راه‌حل در واقع در همان قهوه است، البته نه به فرم نوشیدنی آن! قهوه حاوی ترکیب‌هایی است که از آن در مواد لایه‌بردار پوست استفاده می‌شود. در این روش، قهوه بر روی حلقه‌های تیره رنگِ دور چشم پخش شده و پنج الی ۱۰ دقیقه بر روی آن می‌ماند.
کافی است مقدار کمی قهوه، فلفل سیاه و روغن نارگیل را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس ترکیب به دست آمده را به آرامی روی حلقه‌های تیره‌ی دور چشم پخش کنید. فراموش کنید که زیاد آن را نکشید، چرا که ممکن است به پوست آسیب برساند. اجازه دهید که ترکیب بین پنج تا ۱۰ دقیقه بر روی پوستتان بماند. سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب آن را تمیز کنید.
مخلوط قهوه و فلفل سیاه سرعت گردش خون در آن ناحیه را بیشتر کرده و ترکیب این دو با روغن نارگیل باعث می‌شود تا راحت‌تر جذب پوست شود.

 

درمانهای خانگی برای برطرف کردن معجزه آسای تیرگی زیر چشم

علت سیاهی دور چشم چیست؟

راهکارهای درمان سیاهی دور چشم

درمان دائم سیاهی دور چشم چیست؟

برطرف کردن چروک و سیاهی دور چشم

روش تهیه کرم دور چشم در منزل

 

2 نظرات

  1. با سلام برای این ماسک دور چشم که نوشتین میشه به جای روغن نارگیل از روغن زیتون یا کنجد استفاده کرد؟

    • سلام. بله می توانید استفاده کنید روغن زیتون و کنجد هم فواید زیادی برای پوست دارند اما روغن نارگیل خاصیت ضدچروک برای پوست دور چشم شما دارد. در مجموع اثر بهتری از روغن زیتون و کنجد دارد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید