معجزه اولاپکس در ترمیم موهای آسیب دیده/ روش استفاده از اولاپکس

4286
اولاپکس

اولاپکس Olaplex یکی از جدیدترین روش ها و تکنولوژی ها برای درمان و ترمیم موهای آسیب دیده است. این محصول در واقع تمامی پیوندهای شکسته شده مو که بر اثر اتو کشیدن موها، براشینگ، رنگ و دکلره ایجاد شده است را مجددا برقرار می کند. همچنین اگر موهایتان کاملا آسیب دیده است با ترکیب اولاپکس با رنگ مو می توانید با خیال راحت موهایتان را رنگ کنید.

اولاپکس در واقع معجزه ای در رنگ کردن موهاست که این ضمانت را به شما می دهد که موهایتان بدون کمترین آسیب دیدگی به روشن ترین پایه برسد. شما می توانید موهایتان را بلوند کنید اما کاملا متفاوت و براق.
اولاپلکس به تنهایی باعث روشن شدن رنگ موها نمی شود بلکه با رنگ مو یا دکلره ترکیب می شود و از آسیب دیدن موها جلوگیری می کند و به شما این امکان را می دهد که موهایتان را بلوند کنید اما کاملا براق و متفاوت.

کیمکارداشیان یکی از سلبریتی هایی که در بیشتر مواقع موهای بلوند و روشن دارد اینطور ادعا می کند که این روش در مواقعی که موها واقعا آسیب دیده هستند خیلی موثر است.

 

روش استفاده از اولاپکس چگونه است؟

 

Olaplex در سه مرحله مورد استفاده قرار می‌گیرد که:

  • اولاپکس شماره ۱،  اولاپلکس مایع است که باید به میزان مناسب در پودر دکلره و رنگ ترکیب شود.در زمان ترمیم دکلره و مش، مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث می‌شود ساقه‌هایی که قبلا دکلره شده اند، آسیب نبینند.
  • محصول شماره ۲ اولاپلکس، مخصوص تراپی است، یعنی خانمی که موهای خود را دکلره کرده، باید با محصول شماره ۲ اولاپلکس موهای خود را ماساژ دهید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی موها بماند.
  • اولاپکس شماره ۳ مخصوص مراحل احیاسازی در منزل است. به صورتی که خانم‌ها باید به صورت هفتگی از این محصول استفاده کند.

 

آموزش استفاده از اولاپکس در رنگ مو

رنگ مورد نظر را با اکسیدان به خوبی ترکیب کنید سپس در ازای هر ١٠٠ میل رنگ مقدار ٣/٧۵ میلی لیتر (۱/۸ oz) از اولاپلکس شماره ١ به مخلوط رنگ اضافه کرده و دوباره خوب مخلوط کنید. سپس موهایتان را رنگ آمیزی کنید.

 

آموزش استفاده اولاپلکس در پودر دکلره

برای دکلره کردن مو یا آمبره و بالیاژ کردن مو متوسط،  ابتدا مقدار ٣٠ گرم پودر دکلره باید با اکسیدان یا فعال کننده ( اکسیدان های ۶درصد، ۹ درصد و ۱۲ درصد‏ ) به خوبی مخلوط شود . سپس از اولاپلکس شماره ١ به مقدار ٧/۵ میلی لیتر (۱٫۴ oz) به مخلوط اضافه بعد بخوبی ترکیب کنید و سایر مراحل روشن کردن مو را انجام می دهید.

توجه مهم: اگر برای انجام روشن کردن مو مقداری بیشتر از ٣٠ گرم مورد نیاز می باشد می بایست مخلوط های حاصل در ظروف جداگانه تهیه شوند زیرا مقدار اولاپلکس (٧/۵ میلی لیتر) فقط در ٣٠ گرم پودر فعال می شوند
(به طور مثال اگر مویی به ٩٠ گرم پودر روشن کننده احتیاج داشته باشد باید در سه ظرف جداگانه ۳۰ گرمی مخلوط گرفته شود)

بعد از روشن کردن مو، موها به طور کامل آبکشی شود ( از نرم کننده یا شامپو یا مواد تمیز کننده استفاده نشود) سپس با حوله ( بدون استفاده از سشوار ) رطوبت موها گرفته شود به طوری که ١۵ الی ٢٠ درصد از رطوبت مو باقی مانده باشد. در انتها مو را با اولاپلکس شماره ٢ آغشته کرده و به مدت ١۵ الی ٢٠ دقیقه رو به پایین به خوبی ماساژ دهید و در انتها با یک کلاه رنگ موها پوشانده شده و به مدت ١ الی ٢ ساعت صبر کنید و سپس موها آبکشی و کاملا خشک کنید بعد در انتها درصورت نیاز به رنگساژ مدنظر میتوانید رنگساژ کنید.

•برای استفاده از اولاپکس با کرم های روشن کننده میزان ۴۵ گرم از کرم با ٧.۵ میلی لیتر از اولاپلکس شماره ١ لازم می باشد و تمام مراحل بالا در مورد کرم دکلره صادق می باشد

•برای نتیجه عالی در کار استفاده از مواد (بیرنگ کننده های مو و اکسیدان)اصل و اورجینال الزامی می باشد و دقت در مقدار لازم نه کمتر و نه بیشتر بودن خیلی مهم است.بهتر است از ترازو برای میزان دکلره خصوصا استفاده کنید تا مقدار۳۰ گرم و ۷/۵میل کاملا رعایت شود.

اولاپکس

 

 استفاده جهت اولاپلکس تراپی و ترمیم موهای آسیب دیده

اولاپلکس تراپی قویترین روش برای بازسازی و ترمیم موهای آسیب دیده قبلی که در اثر دکلره ،رنگ،اتو و براشینگ مو می باشد که تا بحال در جهان ارائه شده است
•مقدار مواد استفاده شده در اولاپلکس تراپی بستگی به اندازه موی سر شخص متفاوت می باشد لازم به ذکر است مقدار ذکر شده در قیمت ذیل برای افرادی که موی سر آنها تا شانه می باشد توصیه میگردد(بستگی به اندازه و حجم مو مقدار استفاده شده متفاوت می باشد)

ابتدا موها آبکشی (بدون شامپو و نرم کننده) شده و با حوله (بدون سشوار) خشک گردیده تا مو ١۵ الی ٢٠ درصد رطوبت داشته باشند سپس مقدار ١۵ میلی لیتر (۱/۲ oz) از اولاپلکس شماره ١ با مقدار ٨۵ میلی لیتر آب مقطر (یا آب جوشانده سرد)در ظرف اسپری مانند خوب مخلوط(به مدت ۵ دقیقه)وسپس به موها اسپری گردیده و به مدت ١٠دقیقه ماساژ داده شود و بلافاصله اولاپلکس شماره ٢(به مقدار ٣٠ میلی لیتر)به موها زده شده به مدت ٢٠ دقیقه رو به پایین ماساژ داده شود و بعد کلاه رنگ روی موها گذاشته شده و به مدت ١ الی٢ ساعت مکث گردیده و با شامپو یا نرم کننده مورد علاقه تان موها را آبکشی یا شسته و خشک کنید.

اولاپکس

 

برگرفته از سایت mootanroo.com نوشته شده توسط خانم ساحل اختری

 

1 نظر

  1. سلام، خسته نباشید، هر چند وقت یک بار میشه از الاپلکس استفاده کرد؟

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید