در چه مواقع و مکان هایی ماسک بزنیم؟

240
ماسک زدن

احتمالاً شما هم برای جلوگیری از شیوع COVID-19 همه تلاش خود را انجام می دهید و سعی می کنید با رعایت همه نکات مراقبتی تا حد امکان از ابتلا و گسترش بیماری کرونا جلوگیری کنید، اما ممکن است با اطلاعات متناقضی در مورد ماسک های صورت و زمان پوشیدن آنها روبرو شوید.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) توصیه می کند از ماسک استفاده کنید تا از شیوع COVID-19 جلوگیری کنید. ماسک با گرفتن قطرات تنفسی شما هنگام نفس کشیدن، صحبت کردن یا سرفه تا حد زیادی از انتشار ویروس جلوگیری می کند.

دو گروه هستند که باید حتما ماسک بزنند؛ اولین گروه بیماران هستند و دومین گروه کسانی هستند که از بیماران مراقبت می‌کنند مانند مادری که فرزندش کرونا دارد و مجبور است از او مراقبت کند و هنگام دارو یا غذا دادن باید به او نزدیک شود.

ماسک زدن

 

افراد سالم هم هنگام حضور در اجتماع باید ماسک بزنند. در ادامه شما را با زمانهایی که باید از ماسک استفاده کنید آشنا می کنیم:

افراد سالم چه موقع باید ماسک بزنند؟

• وقتی در ملاء عام هستید ماسک بزنید، به خصوص اگر نمی توانید از فاصله اجتماعی استفاده کنید. در صورت ناقل بودن بدون علامت، ماسک شما از دیگران محافظت می کند.

• قبل از رفتن به جایی که شلوغ است مثل فروشگاه مواد غذایی، داروخانه، فروشگاههای بزرگ، اتوبوس، سالن بدنسازی یا مساجد بسیار مهم است که ماسک بزنید.

• قبل از گذراندن وقت با افرادی که با شما زندگی نمی کنند ، ماسک بزنید. این شامل اجتماعات کوچک خانوادگی ، دیدار با دوستان و … است.

ماسک زدن

• اگر نمی توانید در حین انجام ورزش ماسک بزنید، بهتر است به جای باشگاه در بیرون یا در خانه ورزش کنید. اگر ماسک دارید ممکن است نفس کشیدن در حین ورزش مشکل باشد. اگر در تنفس مشکل دارید ماسک خود را بردارید و در خانه و یا در بیرون از خانه با فاصله اجتماعی ورزش کنید. به این ترتیب ، دیگر لازم نیست نگران گسترش COVID-19 باشید.

• اگر کسی که با شما زندگی نمی کند به خانه شما بیاید ، چه میهمان باشد و چه یک تعمیرکار ، ماسک خود را بزنید.

•  نوزادان و کودکان نوپا ممکن است هنگام استفاده از ماسک دچار مشکلات تنفسی شوند بنابراین برای این افراد ماسک نگذارید. به همین ترتیب ، ماسک را برای کسی که بیهوش است یا قادر به حرکت نیست، نگذارید.

• برای کودکان بالای ۲ سال ماسک هایی با اندازه مناسب کودک تهیه کنید. از ماسک های با عکس های جالب استفاده کنید تا کودک شما از پوشیدن ماسک های خود بیشتر هیجان زده شود.

بیشتر بخوانید:

کارهایی که هنگام پوشیدن ماسک نباید انجام دهید!

مراقبت های دوران بارداری در زمان شیوع کرونا ویروس

کدام مدل دستکش برای جلوگیری از کرونا مناسب تر است؟

نکات مهمی که درباره ویروس کرونا باید بدانید!

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید