دلایل ایجاد لک صورت و روش های از بین بردن آن

778
روش های از بین بردن لک صورت

رپورتاژدرمان نمودن لک صورت به عنوان یک گام بسیار مهم در زیبایی صورت باعث می شود تا بتوانید پوستی صاف داشته باشید. زمانی که پوست شما بیشتر از حد نرمال خود ملانین تولید کند بر روی پوست لکه هایی تیره با نام هایپر پیگمانتاسیون ایجاد می گردد که برای هرکسی ناخوشاینده بوده و می تواند بر روی زیبایی انسان اثرات منفی بسیاری داشته باشد به همین دلیل است که عموم افرادی که با این لکه های پوستی مواجه هستند به دنبال راهکاری برای درمان آن می باشند.

دلایلی مختلفی می توانند موجب افزایش تولید ملانین های پوستی شده و شرایطی این چنینی را برای شما رقم بزنند و در حال حاضر پزشکان بسیاری در زمینه درمان این لکه های پوستی فعالت دارند. این پزشکان که آن ها را با عنوان دکتر پوست می شناسند دانش لازم را برای بررسی دلایل لک های پوستی دارا بوده و براساس اطلاعات خود می توانند از روش های مختلفی برای درمان شما استفاده کنند.

علت ایجاد لک صورت

عامل های مختلفی می توانند زمینه ساز ایجاد لک صورت بر روی پوست شما باشند که اگر بخواهیم به این عامل ها اشاره ای داشته باشیم موارد زیر را می توان نام برد.

آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی یکی از مهم ترین دلایل بروز لک صورت است که نباید آن را نادیده گرفت. به طور معمول لکه هایی را که به این دلیل بر روی صورت ظاهر می شوند لکه های آفتابی می نامند و زمانی که فرد در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد پوست وی دچار این لکه ها می شود. دلیل این امر دریافت مقدار بسیاری از نور خورشید توسط برخی از نواحی بدن است که از مهم ترین آن ها می توان صورت ، دست ها و بازوها اشاره نمود. به بیان ساده تر می توان گفت این نواحی از بدن بیشتر مستعد لک های آفتابی هستند.

دلایل ایجاد لک صورت

اختلالات هورمونی

در برخی از دروان زندگی ممکن است انسان با یک مجموعه اختلالات هورمونی مواجه گردد که این اختلال ها موجب بروز لک صورت شوند. به عنوان مثال می توان به اختلال ملاسما اشاره نمود که در خانم های باردار رخ داده و موجب ایجاد این لک ها می گردد.

داروهای خاص

مصرف برخی داروهای خاص که عمدتا میزان تولید رنگدانه های پوستی را افزایش می دهند موجب بروز لک صورت می شود. داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ، سایکوتروپیک ها و تتراسایکلین ها از این دسته ها به شمار می روند که اثرات قابل توجه ای می توانند بر روی پوست شما داشته باشند.

 

التهابات پوستی

از دیگر عامل های موثر در ایجاد لک های پوستی التهابات پوستی را می توان نام برد که معمولا لک صورت پس از بروز این التهابات ایجاد می گردد. توجه داشته باشید که عامل های مختلفی می توانند در ایجاد این التهابات موثر باشند که اگر بخواهیم اشاره ای نیز به این عامل ها داشته باشیم می توان اگزما ، آسیب های پوستی ، آکنه و پسوریازیس را نام برد.

روش های از بین بردن لک صورت

روش های از بین بردن لک صورت

فرآیندهای درمانی مختلفی برای از بین بردن لک صورت وجود دارند که پزشکان از این فرآیندها و داروهای مختلف برای درمان شما استفاده می کنند. این فرآیندها در واقع درمان دارویی نبوده و هزینه های آن ها نیز بیشتر است اما می توان اثرات قابل توجه ای را از سوی آن ها دریافت نمود. به بیان ساده تر فرآیندهای درمانی سرعت بسیار بالاتری داشته و اگر از جمله افرادی هستید که دارای لکه های بسیار تیره بر روی صورت خود     می باشید بهترین گزینه برای شما به شمار می روند تا در سریع ترین زمان ممکن به نتایج دلخواه خود دست یابید. از مهم ترین درمانی هایی که توسط دکتر پوست تجویز می گردد می توان به موارد زیر اشاره نمود.

لیزردرمانی

در حال حاضر انواع مختلفی از لیزر درمانی را می توان یافت که برای از بین بردن لک صورت کاربرد دارند. اگر با لیزرها آشنایی داشته باشید می دانید که این درمان ها از پالس های نوری برای مورد هدف قرار دادن ملانین ها استفاده می کنند تا به این طریق بتوانند شما را درمان کنند.

 

میکرودرم ابریژن ها

میکرودرم ها از ابزارهای خاصی برای برداشتن لایه های خارجی پوست شما استفاده می کند. در این روش دکتر پوست لایه های خارجی پوست شما را از بین برده و به این طریق زمینه های تولید کلاژن بیشتر را فراهم      می سازد. این کلاژن ها موجب کاهش لکه های پوستی می شوند و در این راستا اثرات قابل توجه ای دارند.

 

لایه بردارهای شیمیایی

لایه بردارهای شیمیایی نوعی محلول ویژه می باشند که بر روی سطح پوست شما قرارداده می شوند تا سطح پوست شما از بین رود. این امر موجب ایجاد پوست جدید شده و می تواند لک صورت را از بین ببرد.

مواد شیمیایی حاوی گلیکولیک اسید یا تری کلرواستیک اسید به لایه میانی پوست نفوذ کرده و باعث از بین رفتن پوست آسیب دیده می‌شوند، پس از آن پوست جدید ساخته می‌شود. عوارض آن شامل سوزش، پوسته ریزی، قرمزی، تشکیل قسمت‌های خشک و سفت و تورم می‌شود. در لایه‌برداری متوسط تا دو هفته برای بهبود پوست زمان لازم است. لازم است هر روز پوست را در آب غوطه ور کرده و از پمادهای موضعی استفاده کنید. همچنین باید نسخه‌ای برای داروهای ضدویروسی برای دو هفته داشته باشید و تا بهبود کامل پوست از خورشید اجتناب کنید.

لک صورت

کرایوتراپی

نیتروژن مایع محلولی است که در فرآیند کرایوتراپی استفاده می شود تا با انجماد به سطح پوست شما آسیب وارد سازد. این آسیب ها موجب تحریک پوست شما شده و می توانند رنگی روشن تر را برای پوست شما رقم بزنند.

 

بهترین و سریع ترین روش درمان لک صورت

نسل های جدید لیزردرمانی به عنوان بهترین روش برای درمان لک صورت به شمار می روند که این روزها در سطح دنیا از محبوبیت قابل توجه ای برخوردار هستند. این متد درمانی اثرات قابل توجه ای در این راستا داشته و بایستی بدانید قابل برگشت نبوده و شما با خیالی آسوده می توانید از مزیت های بی نظیر آن ها نهایت لذت را ببرید. به معمول شما برای درمان خود با استفاده از این متد نیاز به طی نمودن ۳ جلسه با فواصل ۱ ماهه دارید که باید این جلسات را تحت نظر دکتر پوست طی کنید.

 

 

مشاوره با دکتر پوست برای درمان لک

دکتر پوست یا متخصص پوست با دانش بسیار بالای خود این توانایی را دارد تا با دقت این لکه ها را معاینه نموده و عامل های اصلی بروز آن ها را تشخیص دهد. طی مشاوره هایی که شما از طریق این پزشکان دریافت می کنید معاینات فیزیکی لازم با استفاده از ابزارهای به روز انجام می پذیرد تا بتوان با دلایل اصلی و ویژگی های این لکه ها آشنا شد. این آزمایشات به پزشکان کمک می کنند تا براساس میزان شدت و نوع لک صورت درمان های مناسبی را برای شما انتخاب کنند.

دلایل ایجاد لک صورت

 

نتیجه گیری

دلایل مختلفی می توانند موجب بروز لک صورت شوند که شما با مراجعه به متخصصین پوست می توانید معاینات فیزیکی لازم را پشت سر گذاشته و به دلیل اصلی بروز آن پی ببرید. درحال حاضر روش های درمانی مختلفی وجود دارند که می توانند در این راستا به شما کمک های شایانی نمایند.

 

 

اگر کک و مک‌های صورت شما زیاد است و تمایل دارید آنها را از بین ببرید، باید به دکتر پوست و مو و زیبایی مراجعه کنید. البته باید بدانید که این لکه‌های پوستی هیچ ضرری ندارند و در صورت عدم درمان مشکلی ایجاد نمی‌شود. اما پزشک می‌تواند از طریق روش‌های مختلفی مانند کرم پوست یا لیزردرمانی این مشکل را برطرف کند.

رپورتاژ آگهی

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید