راهکارهای خانگی برای براق شدن موهایتان

788
درخشان شدن موها

داشتن موهای زیبا، سالم و براق تاثیر زیادی در زیباتر به نظر رسیدن چهره شما دارد و یکی از خواسته های همه خانم ها می باشد. برای براق کردن مو باید نکاتی را حتما رعایت کنیم مثل انتخاب یک شامپوی مناسب که برای حفظ سلامت مو بسیار موثر است. اما انتخاب شامپو یکی از ابتدایی ترین نکات است. کارهای دیگری هم می توان در کنار آن انجام داد که در زیباتر شدن موهایتان تاثیر بسزایی دارد. با ما همراه باشید.

 

برای براق شدن مو از روغن یا سرم استفاده کنید

اگر موهای شما بر اثر آلودگی هوا، شستشوی نامناسب و یا هر عامل بیرونی دیگری کدر و وز شده است روغن تراپی تا حد زیادی می تواند موهایتان را احیا کند. قبل از حمام موهایتان را شانه کنید و کل ساقه موهایتان را به یکی از این روغن ها آغشته کنید. بعد از حدود یک الی دو ساعت موهایتان را با شامپو بشویید.

درخشان شدن موها

ماسک آلوئه ورا 

برای تهیه این ماسک آبرسان فوق العاده، چهار قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا، سه قاشق چای خوری ماست و دو قاشق چای خوری روغن نارگیل را باهم مخلوط کنید تا خمیری سفت تهیه شود. خمیر را روی موها و پوست خود بمالید. سرتان را با کلاه حمام بپوشانید و بگذارید سی دقیقه بمانید. موهایتان را با آب ولرم بشویید. یک گزینه عالی دیگر این است که مقدار کمی ژل آلوئه ورا را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون و چند گل ختمی مخلوط کنید. مخلوط را روی سر و موی خود بمالید.سرتان را با یک کلاه حمام بپوشانید و حدود بیست دقیقه صبر کنید. پس از آن زمان، موهای خود را با شامپویتان بشویید و یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

ماالشعیر 

موهای خود را با شامپو بشویید و بعد مااشعیر را روی سر و موهای خود بریزید. آن را به طور کامل روی پوست خود با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید. بگذارید به مدت پنج دقیقه بماند و سپس با آب ولرم بشویید. این روند را دو بار در هفته تکرار کنید.

درخشان شدن موها

ماسک عسل 

دو لیوان آب گرم را آماده کرده و آن‌ها را با دو قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید. از عسل ۱۰۰ درصد طبیعی استفاده کنید تا حاوی هیچ ماده افزودنی مصنوعی نباشد. مخلوط را در یک بطری اسپری تمیز بریزید و پس از آن که موهایتان را با شامپو شستید، مخلوط را روی موهای خود اسپری کنید. آن را به آرامی به پوست سر و موهایتان بمالید و با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید و بعد از حدود ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید. هفته‌ای یک بار این کار را انجام دهید تا موهای زیبایی داشته باشید.

 

آووکادو

آووکادو سرشار از روغن های چرب و ویتامین های A ،B و E است که از مواد مغذی عالی برای مو هستند و باعث درخشندگی و سلامت موهایتان می شوند. برای تهیه یک ماسک موی آووکادو، یک آووکادوی رسیده انتخاب کنید و به اندازه کافی آن را له کنید تا تمام طول موهای شما را بپوشاند. بعد از یک ساعت موهایتان را بشویید.

بیشتر بخوانید:

ماسک های عالی روشن کننده پوست قبل از مهمانی

ماسک موی تقویت کننده برای موهای آسیب دیده

نرم کردن و درمان وز موها با ماسک های خانگی و گیاهی

 

فروشگاه bestwiki.ir
فروشگاه bestwiki

دیدگاهتان را بنوسید

Please enter your comment!
Please enter your name here