راهکارهای خانگی و موثر برای تقویت و پرپشت شدن ابروها

1865
تقویت ابرو

ابروها نقش مهمی در زیبایی صورت و به خصوص چشم  های ما دارند. یک ابروی پرپشت و خوش حالت می تواند حالت چشمان را کاملا متفاوت نشان دهد. اگر مایل هستید ابروهایتان پرپشت شود و قسمت های خالی ابروهایتان پر شود یا رشد ابروهایتان بیشتر شود ترفندهای زیر به شما کمک می کند.

ضخیم و پرپشت شدن ابروها با روغن کرچک

روغن کرچک به علت داران بودن انواع پروتئین، ویتامین و اسیدهای چرب، یکی از راهکارهای موثر جهت پرپشت شدن ابروها و پر کردن جاهای خالی ابرو می باشد.

با استفاده از یک گوش پاک کن مقدار کمی روغن کرچک خالص را به ابروهایتان بکشید و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه هر دو ابرویتان را ماساژ دهید. بعد از ۳۰ دقیقه یا یک شب ابروهایتان را با آب ولرم و یک پاک کننده ملایم بشویید.

یک بار در روز به مدت چند هفته تکرار کنید.

توجه داشته‌ باشید که اگر روغن کرچک باعث هرگونه تحریک یا سوزش پوستی شد، استفاده از آن را متوقف کنید.

 

روغن نارگیل و روغن زیتون برای تقویت ابروها

روغن نارگیل و روغن زیتون برای تقویت ابرو و داشتن ابروهای پهن و پرپشت، بسیار مفید است. پروتئین ها و مواد مغذی موجود در روغن نارگیل و ویتامین E که در هر دو روغن موجود است روی پرپشت و ضخیم شدن ابروها تاثیر زیادی دارد و باعث تیره تر شدن ابروها می شود.

مقدار کمی روغن زیتون یا روغن نارگیل را با استفاده از نوک انگشتان به ابروها بمالید و کمی ماساژ دهید. بگذارید یک شب روی ابروهایتان بماند و صبح روز بعد با آب ولرم بشویید. به مدت ۱ الی ۲ ماه هر روز تکرار کنید.

برای تاثیر گذاری بیشتر می توانید روغن ها را کمی گرم کنید.

 

روغن نارگیل

روغن رزماری برای رشد ابرو

در طب سنتی معتقدند ماساژ دادن پوست سر با روغن یا جوشانده رزماری برای جلوگیری از ریزش مو بسیار مفید است و پوست سر را سالم نگه می‌دارد. روغن رزماری همین اثر را در پرپشت کردن ابروها دارد به طوری که در بازار انواع لوسیون های مختلف از این گیاه برای تقویت مژه و ابرو تولید می شود.

روغن رزماری را با انگشت هایتان به مدت چند دقیقه روی ابروها ماساژ دهید و به مدت چند ماه روزانه تکرار کنید.

 


بیشتر بخوانید: درمان قطعی ریزش مو با طب سنتی


محلول آب پیاز برای تقویت ابرو و مو

آب پیاز به علت دارا بودن گوگرد برای رشد ابروها و موها و تقویت آن بسیار عالی عمل می کند.

یک پیاز کوچک را رنده و آب آن را جدا کنید و به ابروهایتان به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید. بعد از این که ابروهایتان خشک شد با آب سرد ابروها را بشویید. یک بار در روز به مدت چند هفته تکرار کنید.

 

آب پیاز

پرپشت شدن ابرو با زرده‌ تخم‌مرغ

تخم مرغ منبع عالی پروتئین به شمار می رود بنابراین برای ضخیم شدن و تقویت ابروها بسیار موثر است.

زرده تخم مرغ را خوب هم بزنید و آن را یا یک گوش‌پاک‌کن به ابروهایتان بمالید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید، سپس ابروهایتان را با آب سرد بشویید. یک یا دو بار در هفته تکرار کنید تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

 

تقویت ابرو با بادام سوخته

بادام سوخته در واقع همان سرمه است که برای آرایش و تقویت چشم ها استفاده می شود. دود حاصل از بادام سوخته در تقویت و پرپشت شدن ابروها نقش مهی را ایفا می کند. برای این کار لازم است تا بادام شیرین را پوست بگیرید، سپس آن را توسط یک سوزن بزرگ بر روی شعله بگیرید. حالا باید یک بشقاب از جنس روی را بالای آن بگیرید تا دود حاصل از بادام بر روی این بشقاب بنشیند. دود حاصله را جمع کرده و بر روی ابروهای خود بزنید. اینکار دقیقا با همین روش برای فندق پوست گیری شده نیز انجام می شود.

 

رشد و تقویت ابرو با بذر شنبلیله

بذر شنبلیله سرشار از پروتئین، نیکوتین و لسیتین که برای رشد و تقویت ابرو مؤثر است.

یک قاشق بذر شنبلیله را چند ساعت بخیسانید. سپس آن را خوب له کنید و کمی روغن نارگیل یا بادام به آن اضافه کنید. این مخلوط را به ابروهایتان بزنید و صبح روز بعد بشویید.

این روش درمانی را ۲ تا ۳ بار در هفته به‌مدت ۲ ماه ادامه بدهید.

 


بیشتر بخوانید: علائم ریزش موی هورمونی و درمان آن


تقویت ابرو با قرص ال دی

یکی از راهکارهایی که افراد به دنبال آن می روند تقویت ابرو با قرص ال دی است. این قرص با آنکه می تواند منجر به رشد مو در اثر افزایش گردش خون و تحریک فولیکول مو شود، از طرفی دارای عوارض بدی است. به خاطر داشته باشید که استفاده بیش از حد از قرص ال دی برای تقویت ابروها می تواند باعث سوختن ابرو و رشد بیش از حد و غیر عادی ابروها شود. به علاوه اینکه استفاده موضعی از این قرص منجر به ایجاد جوش در آن ناحیه خواهد شد.

معرفی محلول تقویت ابرو داروخانه ای

اگر تمایلی به استفاده از راهکار های خانگی نداشتید می توانید بر اساس لیست زیر یکی از انواع تقویت کننده ابرو خارجی و یا ایرانی که برای کاربران موثر واقع شده اند را از داروخانه های سراسر کشور تهیه کنید.

 • تقویت ابرو سریتا
 • تقویت ابرو سینره
 • تقویت ابرو ماوالا
 • تقویت ابرو اویدرم
 • تقویت ابرو لامینین
 • تقویت ابرو اوریفلیم
 • تقویت ابرو ایروکس
 • تقویت ابرو آردن
 • تقویت ابرو الی ژن
 • تقویت ابرو پرودرما
 • تقویت ابرو بلفارول

 

1 نظر

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید