راهکار رفع زردی موهای رنگ شده / روش استفاده از شامپو ضد زردی در منزل

41495
زرد شدن رنگ مو

رنگ کردن مودر بین خانم های ایرانی طرفداران خاص خود دارد و تغییرات زیادی در چهره ایجاد می کند. برای به دست آوردن یک رنگ موی زیبا،‌ ابتدا باید رنگ موها را متناسب با چهره تان انتخاب کنید، در مرحله بعدی تبحر آرایشگر در خوب در آوردن رنگ مو اهمیت زیادی دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای رنگ موهایتان ایجاد شود زرد یا نارنجی شدن موهایتان است.

به زردی زدن موها گاهی همان زمان بعد از شستشوی رنگ از روی موها مشاهده می شود گاهی بعد از چند بار شستشوی موهایتان.

به چه علت رنگ موها زرد می شود؟

ابتدا باید بدانیم پایه رنگ موچیست. رنگ هر موی طبیعی، هر چه که باشد مانند کاور روی مو است. اما در لایه زیرین، رنگدانه های متفاوتی دارد. ما ایرانی ها معمولا بصورت طبیعی پایه رنگ موهایمان  از ۱ تا ۵ است.

پایه رنگ مو

در شکل بالا، ستون سمت چپ، تقسیم بندی رنگ طبیعی مو است. معمولا نژاد خاور میانه رنگ طبیعی موهایشان از ۱ تا ۵ و اروپایی ها ۶ به بالا است. در ستون سمت راست، رنگدانه های زیرین هر رنگ مو را میتوانید ببینید. مثلا اگر رنگ طبیعی موهای شما در ستون سمت چپ، مشابه رنگ شماره ۳ است، رنگدانه های زیرین رنگ موی شما که به آن پایه رنگ مو میگویند، قرمز است.

وقتی دکلره میکنید، رنگ ظاهری موهای شما از بین میرود و به رنگ زیرین مو میرسید. اگر ستون سمت راست را با دقت بیشتری ملاحظه کنید، مشاهده خواهید کرد که پایه زیرین رنگ موها بیشتر تمایل به رنگهای گرم مانند قرمز و زرو و نارنجی دارد. به همین دلیل وقتی رنگ موها از بین میرود، پایه زیرین خود نمایی میکند و مو به زردی یا نارنجی میزند.


بیشتر بخوانید: آموزش تشخیص رنگ مو از روی شماره رنگ/ کاتالوگ خوانی رنگ مو


چه عواملی باعث آسیب رساندن به رنگ مو می شود؟

گاهی اوقات در ابتدای رنگ کردن مو، موها خوش رنگ می شود و به زردی نمی زند. اما در اثر رعایت نکردن عوامل زیر بعد از مدتی، رفله هایی از زرد و نارنجی لابلای مو دیده میشود.

  • استفاده از شامپوهای حاوی سولفات و شامپوهای بی کیفیت
  • قرار گرفتن در معرض اشعه UV آفتاب به مدت طولانی
  • کلر موجود در آب استخر

 

زرد شدن رنگ مو

برای از بین بردن زردی رنگ مو چه راهکارهایی وجود دارد؟

حال اگر به هر دلیلی موهای شما زرد یا نارنجی شد، روشهایی وجود دارد که این مشکل را حل کنید. در زیر، به مهمترین آنها اشاره میکنیم.

۱- تیره کردن مو

ساده ترین راه برای از بین بردن رنگ زرد یا نارنجی موها، تیره کردن مو است. اما این راه حل چندان جذاب نیست. چون بسیاری از افراد نیمخواهند موهایی که به زحمت بلوند کرده اند را تیره کنند. بنابراین راههای دیگری را به شما یاد میدهیم.

۲- استفاده از واریاسیون

واریاسیون نقره ای و بنفش ضد زردی است و واریاسیون آبی و خاکستری ضد نارنجی است. شما میتوانید با کمی واریاسیون (در حد کمتر از یک بند انگشت) موهایتان را رنگساژ کنید. این کار زردی موهای شما را میگیرد. (آشنایی با واریاسیون ها و قوانین ترکیب آن با رنگ مو)

۳- استفاده از شامپوی ضد زردی

استفاده از شامپوی ضدزردی، یکی از بهترین و آسانترین روشها برای از بین بردن رنگ زردی موهایتان است. اگر اهل رنگ کردن موهایتان هستید، همیشه یک شامپوی ضدزردی در منزل داشته باشید. به محض اینکه دیدید موهایتان به زردی تمایل پیدا کرد، از شامپو ضد زردی استفاده کنید. لازم نیست، بصورت مرتب و روزانه از شامپو ضدزردی استفاده کنید. بلکه آن را فقط تا زمانی که مشکل زردی موهایتان حل شود استفاده کنید.

بعد از حل شدن مشکل زردی موهایتان با استفاده از شامپوی ضد زردی، آن را کنار بگذارید و از شامپوهای محافظت کننده از رنگ مواستفاده کنید. فقط هر بار که رفله های زرد روی موهایتان نمایان شد، از شامپو ضدزردی استفاده کنید.

روش مصرف شامپوی ضدزردی

برای مصرف شامپوی ضد زردی که به رنگ بنفش  پررنگ است، ابتدا موها را با آب داغ خیس کنید تا منافذ آن خوب باز شود. سپس شامپوی ضد زردی را به اندازه حداقل یک کف دست (مقدار آن بستگی به حجم موهایتان دارد) روی موهایتان بزنید و خوب ماساژ دهید. بگذارید شامپو ۵ دقیقه روی موهایتان بماند.  سپس با آب نسبتا سرد آبکشی کنید تا رنگدانه های آبی در موهایتان ثابت شوند و زردی مو از بین برود.

شامپو ضد زردی

شامپو ضد زردی

 

 استفاده از ماسک ضد زردی مو

علاوه بر شامپو، خوب است از ماسک ضد زردی هم استفاده کنید. اگر زردی موهایتان زیاد است یا رنگ زیرین موهایتان نارنجی یا زرد زیادی دارد، از هر دو (شامپو و ماسک) هر دو استفاده کنید. اما هر یک به تنهایی نیز میتواند موثر باشد. (بستگی به زرد شدگی موهایتان دارد)

روش مصرف ماسک مو

ماسک ضدزردی را بر روی موهای خشک بزنید. با یک دستکش، مقدار زیادی از ماسک مو (یک کف دست پر) را بردارید و آن را به کل موهایتان بزنید و خوب ماساژ دهید. بعد از ۵ دقیقه میتوانید آبکشی کنید.

برگرفته از khanoumi.com

1 نظر

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید