راهکار های خلاقانه برای دکوراسیون آشپزخانه

731

آشپزخانه فرا‌تر از فضایی برای پخت و صرف غذاست؛ مکانی است که تمام کار‌های خانه در آن انجام می‌شوند. ما در آشپزخانه‌هایمان زندگی می‌کنیم. اعمالی از جمله سرگرم کردن مهمان‌ها و جمع‌های خانوادگی صبح جمعه، آشپزخانه را به قلب حقیقی خانه تبدیل کرده است.

اگر قصد بازسازی، تغییر دکوراسیون یا به روزرسانی این بخش مهم را در خانه‌تان دارید، پیش از هر کاری سبک و روش زندگی خود را در نظر بگیرید. در ادامه می‌توانید با ایده‌هایی جذاب و خلاقانه برای به روزرسانی ظاهر آشپزخانه خود آشنا شوید.

black-white-backsplash_gal

می‌توانید از ترکیبی تک رنگ استفاده کنید و در عین حال شخصیت و جذابیت را برای آشپزخانه -و حتی سایر بخش‌های خانه- به ارمغان آورید. الگویی سیاه و سفید و زیگ‌زاگی مانند تصویر بالا که به صورت مرتب تکرار می‌شود، زیبا و غیرمنتظره است. اگر فضای زیادی برای استفاده از کابینت در اختیار ندارید، آویزان کردن قفسه‌های مختلف جهت نگه داری وسایل پرکاربرد و لوازم مورد علاقه‌تان ایده‌ای جالب است.

blue-kitchen-cabinets_gal

آماده رنگ آمیزی هستید؟ برای یک به روزرسانی سریع و زیبا، کافیست رنگی جدید به کابینت‌ها بیامیزید. آبی کم‌رنگی که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، جایگزینی مناسب برای رنگ سفید و ساده اجزای تشکیل دهنده آشپزخانه است.

white-cube-shelving_gal

از هر اینچ فضای خالی خود به بهترین نحو استفاده کنید. این قفسه که از شانزده مربع کوچک تشکیل شده، راهکاری مناسب جهت نگه داری بشقاب‌ها و دیگر ظروف است. برای تنوع بخشیدن به آن، پشت هر بخش، به یک کاغذ دیواری هماهنگ با دکوراسیون خود مزین کنید.

neutral-kitchen_gal

با افزودن سایه‌ها و بافت‌های مختلف به کادر، ظاهری خنثی و شکیل به آشپزخانه خود ببخشید. مطابق تصویر فوق، یکی از راهکار‌های افزایش فضا، نصب کابینت روی یک دیوار، از سقف تا کف، است.

striped-rug_gal

آشپزخانه‌ای که به طور مستقیم به اتاق نشیمن اصلی راه دارد، فضایی ایده آل برای ایجاد دکوراسیونی مدرن محسوب می‌شود. میزی با اندازه نسبتا بزرگ، فضای کافی را برای شب‌های تعطیلات، شب‌های کار سخت بر روی پروژه‌ها و تماشای تلویزیون تامین می‌کند. فضا را با قالیچه‌ای سیاه و سفید و لوستری بزرگ، مدرن، ساده و زیبا نگاه دارید.

lemon-turquoise-accents_gal

فضای کمی در اختیار دارید؟ یک آشپزخانه کوچک (و بودجه محدود)، نیازمند برنامه ریزی دقیق است. ترکیب رنگی خاکستری و سفید، به همراه رنگ‌های زرد و فیروزه‌ای، جذابیتی مثال زدنی به طرح شما خواهید بخشید. اگر کابینت‌های زیادی در اختیار ندارید، به فکر تعبیه قفسه‌هایی برای نگه داری اشیای مختلف باشید.

gloss-red-cabinets_gal

اگر از ظاهری مدرن برای دکوراسیون خود بهره می‌گیرید، استفاده از رنگی خیره کننده و برجسته توصیه می‌شود. قرمز پر رنگ و سفید ساده، ظاهری بی نظیر را برای قلب خانه شما به ارمغان می‌آورند. برای جلوگیری از اغتشاش بصری و بهره گیری از عنصر هماهنگی، سعی کنید دیگر لوازم جانبی استفاده شده در دکوراسیون را نیز در همین طیف رنگی انتخاب کنید.

black-granite-counters_gal

طراحی داخلی آشپزخانه‌ای بزرگ، می‌تواند کاری بسیار طاقت فرسا باشد. در صورت استفاده از طیف‌های رنگی خنثی برای اجزای بزرگ (دیوار‌های سفید، پیشخوان از جنس گرانیت مشکی و کابینت‌های کرم رنگ)، آزادی عمل بیشتری برای به روزرسانی دیگر اجزای تشکیل دهنده دکور خواهید داشت.

wooden-dining-table_gal

سقف‌های طاقی بزرگ و وجود چند پنجره، اتاق را بزرگ‌تر از چیزی که واقعا هست نمایش می‌دهد. اگر قصد طراحی دکوراسیون برای فضایی سیاه و سفید دارید، می‌توانید با اضافه کردن اثاثیه‌ای چوبی به اتاق شخصیت بخشیده و آن را از یکنواختی خارج کنید.

 

 

برگرفته از: Real Simple

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید