رایج ترین بیماری های پوستی در فصل تابستان

290
بیماری های پوستی در تابستان
بیماری های پوستی یکی از مشکلات شایع فصل تابستان است که با گرم شدن هوا افزایش می یابد از آکنه و آفتاب سوختگی گرفته تا بیماری های قارچی و لک شدن پوست.
بیماری‌های پوستی به دو دسته تقسیم می‌شوند بیماری‌های پوستی که ناشی از انواع عفونت‌های قارچی و باکتری است و بیماری‌ها که با قرار گیری در معرض نور خورشید ایجاد حساسیت می‌کند.

فهرست موضوعات

رایج ترین بیماری های پوستی در فصل تابستان

عفونت های قارچی در فصل تابستان

دکتر امیر هوشنگ احسانی متخصص پوست و مو با بیان اینکه در فصل تابستان بسیاری از عفونت‌های قارچی افزایش می‌یابد، می‌گوید: بیماری‌های قارچی پوست یکی از شایع ترین بیماری های پوستی در فصل تابستان است. قارچ ها نیازمند رطوبت بیشتر برای تکثیر هستند که بخاطر شروع فصل تابستان و رطوبت بیش از  حد در کشاله‌های ران و کف پا شاهد بسیاری از عفونت‌های قارچی هستیم که تنها با  رعایت بهداشت فردی می‌توان جلوی این عفونت‌ها را گرفت.

استخر و بیماری های پوستی 

یکی دیگر از عوامل بروز بیماری‌های قارچی استقبال بیش از حد از استخرها در این فصل است که زمینه بسیاری از عفونت‌های قارچی را فراهم می‌کند؛ معمولا نشانه‌های ابتلا به قارچ وجود لکه‌های قهوه‌ای و سفید رنگ در سطح پوست است که در صورت بروز این نوع عفونت‌ها فرد باید بهداشت فردی خود را رعایت کند و از رفتن به استخرهای عمومی پرهیز کند.
بیماری های پوستی در فصل تابستان

حساسیت‌های پوستی نسبت به نور خورشید

در خصوص کاهش حساسیت‌های پوستی استفاده از کرم‌های ضد آفتاب پوشش مناسبی برای بالا بردن سطح سلامت پوست در تابستان است.
این متخصص پوست می‌گوید: بسیاری از بیماری‌های پوستی مستقیمی با نور آفتاب تشدید می‌شوند که مهم‌ترین آن سوختگی‌ سطحی پوست و ایجاد کهیر بر روی پوست است که بهترین راه برای جلوگیری از این حساسیت‌ها، استفاده مداوم از کرم‌های ضد آفتاب مناسب با پوست است.
بنابراین توجه به نکاتی چون رعایت بهداشت فردی، استحمام مداوم، عدم ورود به استخرها در صورت بروز علائم عفونت‌های قارچی و استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در این فصل به افراد توصیه می‌شود.

 

لک شدن پوست در فصل تابستان

در فصل تابستان به علت تابش شدید نور خورشید، پوست بدن بیشتر مستعد ایجاد لک، ملاسما و آکنه است. ماده ای که در بدن رنگدانه های پوستی را ایجاد می کند ملانین نام دارد. در اثر مواجه با اشعه فرابنفش آفتاب مقدار ملانین بیشتری در پوست تولید می شود که سبب تغییر رنگ پوست و ایجاد لک پوستی می شود.

 

آکنه یکی از شایع ترین بیماری های پوستی در تابستان

از انجایی که در فصل تابستان بیشتر عرق می کنید عرق با باکتری، چربی و آلودگی پوست ترکیب می شود و سبب بسته شدن منافذ پوست خواهد شد. اگر از پوست خود به درستی مراقبت نکنید و از ضدآفتاب در فواصل زمانی استفاده نکنید دچار آکنه خواهید شد.

 

آفتاب سوختگی 

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید در فصل تابستان آفتاب بگیرید و رنگ پوست خود را تیره کنید حتما تاکنون یک بار دچار آفتاب سوختگی شده اید. البته آفتاب سوختگی یکی از بیماری های پوستی نسبتا شایع در فصل تابستان است که بسیاری از افراد با آن مواجه شده اند. اگر قصد مراجعه به ساحل و یا نقاطی را دارید که شدت تابش آفتاب در آن زیاد است و یا به واسطه شغلتان در معرض تابش شدید آفتاب هستید حتما ضدآفتاب با SPF بالای 30 بزنید، هر دو ساعت یک بار ضد آفتاب خود را تمدید کنید. از کلاه، عینک آفتابی و لباس های آستین بلند استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید:

لک پوستی در تابستان و روش های درمان آن

راهکارهای خانگی برای خلاص شدن از بوی نامطبوع بدن

نکات طلایی برای آفتاب گرفتن لب ساحل در فصل تابستان

چطور ماندگاری آرایش در هوای گرم و مرطوب را بیشتر کنیم؟

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید