رفع تیرگی لب با راهکارهای خانگی و مواد طبیعی

487

داشتن لب های تیره و کدر مشکلی نسبتا شایع در بین خانم ها و آقایان است. تیرگی لب ها می تواند مشکلی ارثی باشد و یا به مرور زمان در اثر سبک نادرست زندگی و یا بیماری ها به وجود بیاید. داشتن لب های تیره می تواند تاثیر منفی زیادی در زیبایی چهره شما داشته باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا راهکارهای خانگی درمان و کاهش تیرگی لب ها را بررسی کنیم.

رفع تیرگی لب ها با راهکارهای خانگی و مواد طبیعی

با لیمو ترش و عسل لب های خود را زیبا کنید.

یک قاشق چایخوری آب لیمو ترش تازه را با یک قاشق عسل مخلوط کنید و روی لب هایتان ماساژ دهید. اجازه دهید ده دقیقه روی لب هایتان بماند سپس با آب ولرم بشویید.

 

با زردچوبه تیرگی لب ها را محو کنید

یک قاشق شیر را با دو قاشق غذاخوری زردچوبه ترکیب کنید تا خمیر یکدستی به دست آورید. خمیر را روی لبها بمالید و بعد از ۵ دقیقه با آب سرد بشویید. هفته ای دو بار از این روش استفاده کنید. در صورت تکرار، تا حد زیادی لب ها را روشن تر خواهد کرد. (ماسک سفیده تخم مرغ و زردچوبه)

رفع تیرگی لب ها

آلوئه ورا برای آبرسانی و رفع تیرگی لب

گاهی علت تیرگی لب ها کمبود آب و دهیدراته شدن پوست لب است. آلوئه ورا تاثیر زیادی در آبرسانی و هیدراته کردن پوست دارد.  روزی یک بار لایه نازکی از ژل آلوئه ورای تازه را روی لب‌هایتان قرار دهید. ده دقیقه بعد با آب ولرم بشویید.

بیشتر بخوانید: پوست دهیدراته چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟

 

لب هایتان را با روغن بادام یا نارگیل ماساژ دهید

هر شب لب هایتان را با چند قطره روغن بادام یا نارگیل ماساژ دهید. این کار به رفع سیاهی لب کمک می کند. این کار را می توانید بارها در طول روز یا شب انجام دهید.

 

لایه برداری لب ها با شکر

مقداری شکر را با کمی کمره مخلوط کنید. با این مخطو لب هایتان را ماساژ دهید تا با استفاده از شکر پوست های اضافی لب برداشته شود. لایه برداری لب ها تاثیر زیادی در خوش رنگ تر شدن پوست لب دارد.

اسکراب لب

با استفاده از چغندر لب هایتان را خوش رنگ کنید

با استفاده از مخلوط کن چغندر را پوره کنید و یک روز در میان مقداری پوره چغندر را روی لب هایتان بگذارید. چند دقیقه صبر کنید سپس لب هایتان را بشویید و بعد از خشک کردن مقدار کمی روغن نارگیل یا کرم آبرسان بزنید.

گاهی اوقات لب های تیره به ژنتیک افراد مربوط می شود در صورتی که از کودکی لب های تیره و کدر داشته اید تنها با روش های کلینیکی می توانید تیرگی لب هایتان را درمان کنید. 

راهکارهای مؤثر برای رفع سیاهی لب

  • سیگار کشیدن را ترک کنید
  • به میزان کافی آب بنوشید
  • چای و قهوه کمتر بنوشید
  • تغذیه سالم داشته باشید
  • کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیرید
  • از رژ لب های باکیفیت و مرغوب استفاده کنید
  • اسکراب و لایه برداری را فراموش نکنید
  • از لحاظ کمبود ویتامین ها بدنتان را بررسی کنید

بیشتر بخوانید:

رفع تیرگی لب ها با روش های خانگی و موثر

رفع تیرگی زیربغل و کشاله ران با مواد طبیعی

چند ماسک خانگی فوق‌العاده برای رفع تیرگی پوست

چگونه در خانه بالم لب درست کنیم؟

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید