رفع زردی دندان ها با روش های طبیعی و موثر

2307
سفید کردن دندان ها

دندان‌های شما اولین چیزی است که به چشم دیگران می‌آید و تاثیر زیادی در زیبایی چهره شما دارد. دندان ها در اثر عوامل زیادی مانند نوشیدن چای یا قهوه، سیگار کشیدن، بالا رفتن سن و در نتیجه نازک شدن مینای دندان و سبک زندگی ناسالم و… رفته رفته زرد و بد رنگ می شوند.  آیا کسی هست که دوست نداشته باشد لبخندی زیبا با دندان‌های سفید و درخشان داشته باشد؟

 

راهکارهای طبیعی برای سفید کردن دندان

رفع زردی دندان با جوش شیرین 

استفاده از جوش شیرین یکی از ساده ترین روش های خانگی برای رفع زردی و سفید و در خشان شدن دندان ها است.

شما می توانید یک قاشق جوش شیرین و ۲ قاشق هیدروژن پراکسید را ترکیب کنید تا حالت خمیری پیدا کند و با استفاده از آن دندان هایتان را مسواک بزنید. این روش کاملا بی خطر است اما حتما بعد از مسواک زدن دهان و دندان تان را کاملا آبکشی کنید.

بیشتر بخوانید: ۷ روش کاربردی برای سفید کردن دندان با جوش شیرین

سفید کردن دندان

درمان زردی دندانها با روغن نارگیل

استفاده از روغن نارگیل هم تاثیر به سزایی در از بین رفتن لکه های دندان و هر گونه پلاک و جرم روی دندان ها دارد.

در این روش با استفاده از یک قاشق روغن نارگیل دندان ها را مسواک بزنید و اجازه دهید به مدت ده دقیقه روی دندان هایتان بماند. حواستان باشد روغن را نبلعید.

سفید کردن دندان ها

از بین بردن زردی دندان با سرکه سیب

استفاده از سرکه سیب تاثیر فوق العاده ای در سفید کردن دندان ها و زردی دندان در اثر سیگار کشیدن دارد.

یک قاشق سرکه سیب را با ۲۰ قاشق آب ترکیب کنید و یک دهانشویه خانگی درست کنید. این محلول را به مدت ۳۰ ثانیه در دهان بچرخانید سپس دندان هایتان را آب بکشید و مسواک بزنید.

نکته مهمی که باید توجه داشته باشید این است که به هیچ عنوان سرکه سیب را به طور مستقیم روی دندان هایتان نزنید و حتما با آب ترکیب کنید. همچنین بیشتر از یک بار در هفته از این روش استفاده نکنید.

 

سفید شدن دندان ها با ذغال فعال

ذغال فعال (activated charcoal) هم یکی دیگر از ترکیباتی است که برای رفع زردی دندان ها مفید است. ذغال فعال علاوه بر این که تاثیر خوبی در از بین بردن باکتری ها و سموم دهان دارد می تواند لکه ها و زردی دندان را از بین ببرد.

کپسول ذغال فعال (از عطاری یا داروخانه تهیه کنید) را پودر کنید و روی مسواک کنید و دندان هایتان را به مدت یک الی دو دقیقه مسواک بزنید.

سفید کردن دندان

استفاده از پوست موز یا پرتقال برای رفع زردی دندان

پوست پرتقال دارای ترکیبی به نام اسید سیتریک است که می تواند در سفید شدن دندان و برطرف کردن زردی دندان ها موثر باشد. همچنین خاصیت سفیدکنندگی پوست موز به خاطر مواد معدنی موجود در پوست موز مثل پتاسیم، منیزیم و منگنز است .

برای استفاده از این روش باید لایه داخلی پوست موز یا پوست مرکبات را به مدت ۲ دقیقه به آرامی و به صورت دورانی روی دندان ها مالش دهید. سپس دندان هایتان را بشویید و مسواک بزنید.

سفید کردن دندان

 

بیشتر بخوانید:

روش های سریع و کارآمد برای سفید کردن دندان ها

سفیدکردن دندان با لیزر موثر است؟

قلم سفید کننده دندان چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید