رنگ موی مناسب برای پوست سبزه

9977

بهتر است قبل از انتخاب رنگ مو ابتدا رنگ و تن پوست خود را تشخیص دهید و سپس از بین رنگ موهای متناسب با پوست خود رنگ مویی مناسب را انتخاب کنید. برای تشخیص دادن رنگ و تن پوست خود می تواند از جواهرات نقره و طلا کمک بگیرد. آن ها را کنار صورتتان قرار دهید و دقت کنید کدامیک به پوست شما بیشتر می آیند و شفاف تر هستند و بیشتر جلب توجه می کنند.اگر فلز انتخابی شما نقره است این بدین معناست که تن پوستتان سرد و اگر طلا فلزی با خصوصیات بالا باشد تن پوست شما گرم است.

راه دیگری نیز برای تشخیص تن پوست وجود دارد. رنگ رگها! بله رگ ها به شما خواهند گفت که جزو تن های گرم هستید یا سرد. اگر پوستی مایل به صورتی دارید و مویرگ های صورتتان آبی رنگ اند تن پوستتان گرم و اگر پوست مایل به زرد دارید و مویرگ ها به سبزی متمایلند تن پوست شما سرد است.

انتخاب تن پوست

 


بیشتر بخوانید: شناسایی رنگ پوست و رنگ موی مناسب برای پوست شما


رنگ مو برای پوست سبزه معمولی

اگر پوست سبزه‌ی معمولی دارید، این رنگها برای شما مناسب است:

قرمز، قهوه ای روشن، بلوند روشن و شاه بلوطی روشن

 

رنگ مو برای پوست سبزه تیره

اگر پوست سبزه ی تیره دارید، این رنگها به شما می آید :

شاه بلوطی تیره و متوسط، قهوه ای روشن و بلوند روشن، ولی روشن تر از این رنگها برای شما مناسب نیست(مثلا قرمز) چرا که پوستتان را تیره تر نشان می‌دهد.

 

رنگ های آمبره، پیشنهادی جذاب برای پوست های تیره

رنگ موهای آمبره با زیبایی خاص خود چهره ای جذاب به افراد دارای پوست های تیره می بخشند. آمبره ایده آل برای پوست های تیره، آمبره شکلاتی و کاراملی است.

 


بیشتر بخوانید: آموزش کامل تکنیک رنگ موی آمبره با تصاویر


 

به عنوان مثال اگر صاحب پوست زیتونی با مایل به زرد هستید رنگ قهوه ای گرم با های‌لایت به رنگ کاراملی و عسلی می باشد؛  این رنگ مو برای شما واقعا فوق العاده است و چه ۱۶ ساله باشید چه بالای ۴۰ سال، بهتان می آید.

انتخاب تن پوست

 

رنگ موی مناسب برای افراد با رنگ پوست با تن سرد

در کل، افراد با پوست سرد دارای رنگ موی طبیعی مشکی، خاکستری و قهوه ای هستند. اشخاص با تن سرد روشن دارای چشمان سبز مایل به طوسی و سبز یا آبی هستند. رنگ موی مناسب برای این افراد رنگ های روشنی چون پلاتینه، بلوند زیتونی و کاهی و زیتونی اند. خانم ها با پوست سرد تیره دارای چشمانی به رنگ قهوه ای تیره، آبی پررنگ و سبز تیره اند. رنگ موی مناسب برای این افراد رنگ های تیره ای چون مشکی و قهوه ای تیره با هایلایت های کرم روشن می باشد.

 


بیشتر بخوانید: رنگ کردن ابرو + معرفی چند رنگ موی زیبا برای ابرو


 

رنگ موی مناسب برای افراد دارای پوست با تن گرم

افراد با پوست گرم روشن دارای چشمانی به رنگ های عسلی و میشی اند. بهترین انتخاب برای این اشخاص رنگ هایی با تن آلبالویی، طلایی، مسی و نارنجی است. خانم ها با پوست گرم تیره چهره سبزه دارند و رنگ چشم آن ها خرمایی و مایل به سیاه است. رنگ موی مناسب برای این افراد رنگ های فندقی، شکلاتی، نسکافه ای، شرابی و ماهاگونی است. توجه داشته باشید که رنگ موی انتخابی شما می بایست همواره ترکیبی از پایه رنگ طبیعی موهایتان با رنگ های چند درجه روشن تر یا تیره تر باشد. تغییرات بزرگ چهره شما را مصنوعی جلوه می دهد. پس با انتخاب رنگی مناسب که با پوست و چشمانتان هارمونی دارد از زیبایی طبیعی چهره خود لذت ببرید!

 


بیشتر بخوانید: شامپو رنگ مو چیست؟/ نحوه استفاده از شامپو رنگ


نکته‌هایی‌ برای انتخاب رنگ مو:

۱)  اگر رنگ موی‌تان قهوه‌ای است و می‌‌خواهید آن را به بلوند تغییر دهید، سعی‌ کنید، بلوند خیلی‌ روشنی انتخاب نکنید. اگر می‌خواهید رنگ مو و پوستتان ضد و نقیض باشد به شکلی‌ که هر دور رنگ خوب جلوه کند، هایلایت برای شما مناسب است. به خاطر داشته باشید که برای چشمان سبز و قهوه ای، رنگ موی تیره بهتر از رنگ موی بلوند است.

۲)  در مورد رنگ موی قرمز هم باید گفته شود که تقریباً همه می‌‌توانند از آن استفاده کنند. مسالهٔ مهم این است که درجه و سایه رنگی‌ انتخاب کنید که با رنگ پوست‌تان بیشترین سازگاری را داشته باشد. خانم‌هایی که پوستی‌ روشن یا صورتی‌ رنگ دارند، رنگ قرمز بیشتر از همه به آن‌ها می‌‌آید.

 

۳)  رنگ کردن موی خاکستری به خاطره بافت زبری که دارد، خیلی‌ سخت است. اگر موهایتان کمتر از یک سوم سفید شده است، از رنگ موی موقت که یک سایه از رنگ موی طبیعی خودتان روشن تر باشد یا تقریبا با آن‌ هم‌رنگ باشد را استفاده کنید. اما اگر موهایتان بیشتر از این مقدار سفید شده است، یک رنگ موی بلوند خاکستری توصیه می‌شود چون باعث می‌‌شود، موهایتان طلایی و بلوند به نظر برسد.

۴)  اگر رنگ چشم شما گرم باشد، رنگ‌هایی مشابه آن را پیدا کنید، مثل کرمی، تافی شکلاتی یا مسی تا چشمانتان را جذاب‌تر نشان دهد. رنگ‌های سبزه یا نقره‌ای به چشمان سرد، جلوه زیبایی می‌دهد. برای رسیدن رنگ به نواحی خاص از برس رنگ استفاده کنید تا موهایتان در برابر نور خورشید، جلوهٔ طبیعی تری داشته باشد.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید