ترفند رنگ کردن موهای سفید با تکنیک مردانساژ

5908
رنگ کردن موهای سفید

همه افرادی که موهای سفید دارند همیشه با رنگ کردن موهایشان مشکل دارند زیرا تارهای سفید موها به راحتی رنگ را جذب نمی کنند و برای حل این مشکل در ابتدا باید از تکنیکی برای تحریک کردن ساقه موها استفاده کرد. یکی از بهترین روش ها برای تحریک تارهای سفید مو، استفاده از روش مردانساژ است.

مردانساژ چیست؟

اگر هر بار که موهایتان را رنگ می کنید موهای سفیدتان رنگ نمی گیرد می توانید از مردانساژ استفاده کنید. مردانساژ به معنی باز کردن پولک های سفید مو است.

روش انجام آن به این صورت است که اگر موهای شما کمتر از ۲۰ درصد سفیدی دارد، مقداری از اکسیدان شماره ۲ یا ۹ درصد را روی تارهای سفید مو بگذارید و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با دستمال مواد را از روی مو پاک کنید و سپس موها را طبق اصولی که برای رنگ کردن موهای سفید به کار می رود، رنگ کنید.

اگر تعداد تارهای سفید موی شما بیشتر از ۲۰ درصد است دیگر این روش جوابگوی مشکل شما نیست و باید از شامپو شیمیایی یا مردانساژ شامپو استفاده کنید.

 

رنگ کردن موهای سفید

مردانساژ شامپو یا شامپو شیمیایی چیست؟

طبق آنچه که در بالا گفته شد اگر بیشتر از ۲۰ درصد از موهایتان سفید است باید از روش شامپو شیمیایی یا مردانساژ شامپو استفاده کنید.

مردانساژ شامپو یک دکلره قوی است که از ریشه تا نوک مو زده می شود و مدت مکث آن نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه باشد، سپس موها را می شوییم.

روش انجام مردانساژ شامپو به این صورت است که یک پیمانه شامپو، یک پیمانه پودر دکلره و یک پیمانه اکسیدان ۶ درصد ترکیب می کنیم و روی کل مو به صورت شامپو می زنیم. حدود یک ربع صبر می کنیم و در طی این مدت موها را ماساژ می دهیم. هدف از انجام این کار تحریک کردن پولک های سفید مو است که بتوانند رنگ را به خود جذب کنند. سپس موها را آبکشی و خشک می کنیم. اکنون اقدام به رنگ کردن موهایتان کنید.

گاهی اوقات استفاده از این روش ها باعث رنگ شدن تارهای موی سفید نمی شود که باید از روش دانه مصنوعی استفاده نمایید. برای آشنا شدن با روش دانه مصنوعی و این که در چه مواقعی باید از این روش استفاده کنید مطالعه این مطلب پیشنهاد می شود: اصول رنگ کردن موهای سفید

 

نکته: در صورتی که بخواهید روی موهایتان رنگ تیره بگذارید می توانید از هیچ کدام از روش های بالا استفاده نکنید و فقط از یک رنگ طبیعی یا رنگ سری N یا رنگ های اکسترا extra از شماره ۱ تا ۵ استفاده کنید. این رنگ ها به علت این که پوشش دهی بالایی دارند می توانند موهای سفید را پوشش دهند. اما در صورتی که بخواهید روی موهایتان رنگ روشن بگذارید حتما باید از یکی از روش های بالا استفاده کنید تا تارهای سفید مو را بپوشانید.

 

 

بیشتر بخوانید:

آموزش رنگ کردن موها به صورت حرفه ای در خانه

آموزش صحیح و تصویری رنگ کردن ابروها + نکات حرفه ای

بهترین رنگ موها برای موهای سفید/ رنگ کردن حرفه ای موهای سفید

رنگ کردن ریشه موهای دکلره شده

تونر مو چیست؟ / روش برطرف کردن نارنجی شدن رنگ مو

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید