رنگ لباس مورد علاقه تان چه چیزهایی درباره شخصیتتان می گوید؟

1468
روانشناسی رنگ ها

محققان روانشناسی معتقدند انتخاب برخی از رنگ ها می تواند به جنبه های شخصیتی ما مربوط باشد. البته هیچ قاعده کلی در این مورد وجود ندارد اما در حقیقت شما می توانید پوشش و رنگ آن را به گونه ای انتخاب کنید که با آن پیام مشخصی را برسانید.

در ادامه به محبوب ترین رنگ هایی که افراد از آن ها در پوشش خود استفاده می کنند خواهیم پرداخت و می خواهیم ببینیم هر یک چه معنایی دارند.

 

صورتی: معصومیت

طیف های تیره تر صورتی می تواند حس هایی تداعی گر خوشی و هیجان ایجاد کند. طیف های کمرنگ تر صورتی را بیشتر به کسب آرامش و حتی فقدان انرژی ربط می دهند. در بسیاری از فرهنگ ها صورتی را رنگی زنانه می دانند، که در موقعیت های کاری توصیه می شود در حد تعادل از آن استفاده شود. برخی پیام های مهم این رنگ عبارتند از معصومیت، عشق، فداکاری و بخشندگی.

 

زرد: خلاقیت

از منظر روانشناختی، زرد رنگ قدرتمندی است. این رنگ با احساسات، خلاقیت و اعتماد به نفس بالا مرتبط است. رنگ زرد هیجان، انگیزش و روحیه ی خوب را تداعی می کند.

روانشناسی رنگ ها

 

آبی: آرامش

رنگ آبی اثری آرامش بخش دارد. به گفته ی مشاوران مد و فشن، توصیه می شود در مصاحبه های کاری خود لباسی به رنگ آبی به تن کنید چون این رنگ نماد وفاداری است. اینطور که گفته می شود به همین دلیل است که در برخی کشورها یونیفورم نیروهای پلیس به رنگ آبی است.

 

سفید: پاکی

در بسیاری از فرهنگ ها سفید را رنگ کامل و بی نقص بودن می دانند. این رنگ نور، تازگی، پاکی، آرامش، خلوص، خوبی و معصومیت را تداعی می کند. رنگ سفید معنای ضمنی مثبتی هم دارد.

روانشناسی رنگ ها

 

سبز: طراوت

رنگ سبز بی شک طبیعت را تداعی می کند و آن را از نظر احساسی هم رنگی آرامش بخش می دانند. این رنگ حسی از طراوت، هماهنگی و تعادل ایجاد می کند.

 

بنفش: پختگی

بنفش را رنگی سلطنتی می دانند. این رنگ تجمل، ثروت و پختگی را تداعی می کند. این رنگ تا مدت ها سخت گیر می آمد، به همین دلیل از آن در لباس های افراد دارای امتیاز استفاده می کردند.

 

سرخابی: خوشی

سرخابی یک رنگ برجسته است که بیانگر انرژی، حرارت و خوشی است. سرخابی را رنگی جسورانه و با دنیای هنر مرتبط می دانند. به طور کلی توصیه می شود از این رنگ در فعالیت هایی استفاده کنید که به انرژی نیاز دارند مثل تمرینات ایروبیک و قدرتی در باشگاه.

روانشناسی رنگ ها

 

قرمز: شور و حرارت

رنگ قرمز نه تنها تداعی گر حرارت، قدرت، شور و نشاط و عشق، بلکه تداعی گر خطر، پرخاشگری و نفرت هم هست. این رنگ در پوشش حسی از برونگرایی، قدرت و حرارت می دهد.

 

نارنجی: استقلال

رنگ نارنجی را با استقلال، خودجوشی و نظم مرتبط می دانند. این رنگ می تواند بیانگر اراده ی قوی و رقابت جویی هم باشد.

روانشناسی رنگ ها

 

قهوه ای: ثبات

این رنگ که در طبیعت به راحتی یافت می شود اعتبار و ثبات را می رساند. قهوه ای رنگ بسیار خوبی هم برای انتقال اطلاعات جدید یا دشوار است چون گفته می شود جوی خنثی برای گفتگو ایجاد می کند.

 

خاکستری: بی طرفی

رنگ خاکستری نمادی از بی طرفی و پختگی است. خاکستری بعد از رنگ آبی پر استفاده ترین رنگ در مصاحبه های کاری است. این رنگ حسی از اقتدار را به گونه ای ملایم تر از رنگ سیاه تداعی می کند.

 

سیاه: آراستگی

رنگ سیاه را هم طراحان مد و فشن دوست دارند هم جوان ها. این رنگ تیره انسجام و آراستگی را تداعی می کند. رنگ سیاه نشانگر قدرت است اما می تواند حسی از خشونت یا محصور شدن را هم برساند. توصیه می شود هنگام شرکت در مصاحبه های کاری هر دو بعد این رنگ را در نظر داشته باشید تا حتماً بتوانید پیام مناسب را برسانید.

منبع: روزیاتو

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید