روتین مراقبت از موهای خشک و فر

564
روتین مراقبت از موهای خشک و فر

رپورتاژداشتن موی فر برای برخی یک آرزو و برای برخی دیگر، عذابی بی پایان است! این افراد می‌دانند که برای داشتن یک استایل عالی و موهای جذاب، به صرف وقت و انرژی بیشتری نیاز دارند. چنین موهایی مستعد خشک شدن هستند و این مسئله می‌تواند باعث آسیب‌پذیری بیشتر، کاهش درخشندگی، بی حالت شدن موها و… شود. پس اگر موهای فر را به حال خود رها کنید، احتمالا پس از مدتی با موهایی وز شده، بیمار، دارای موخوره، خشک و بی‌حالت رو به رو می‌شوید. احیای چنین موهایی می‌تواند به صرف وقت، پول و انرژی زیادی نیاز داشته باشد. پس بهتر است پیش از رسیدن به این وضعیت، با صرف کمی وقت روزانه و انتخاب محصولات مراقبتی استاندارد و با کیفیت که ویژه موهای فر ساخته شده‌اند، به سلامتی موهای خود اهمیت بیشتری بدهید. این کار علاوه بر بهبود کیفیت و سلامت موها، باعث زیبایی، درخشندگی و شادابی آن‌ها هم خواهد شد.

همیشه توصیه می‌شود که موهای فر، به صورت دوره‌ای توسط متخصص زیبایی بررسی شده و اقدامات مراقبتی لازم در مورد آن‌ها انجام شود. نگران نباشید! برای رسیدگی به این موها، نیاز به صرف هزینه نامعقول ندارید. کافی است جنس موهای خود را شناخته و با کمک محصولات آرایشی و بهداشتی مخصوص، روتین ماهانه، هفتگی و روزانه مناسبی را انتخاب کنید. اگر هنوز روتین خاص موی فر را نمی‌شناسید، می‌توانید با مطالعه ادامه متن، راهکار مناسب برای مراقبت روزانه از موهای خود را پیدا کنید. این روتین مراقبتی موهای خشک و فر شامل پنج مرحله است:

اول؛ موها را تمیز کنید

حتما می‌دانید که موهای فر، برای حفظ سلامت و شادابی خود به میزان رطوبت بیشتری نیاز دارند. به همین دلیل، استفاده از شامپو مخصوص موهای فر برای آن‌ها اهمیت بسیاری دارد. این شامپوها به شکلی طراحی و تولید شده‌اند که از خشکی بیش از حد مو در اثر شست‌و‌شو جلوگیری کرده و باعث حفظ رطوبت آن‌ها شوند. ضمنا در مواقعی که موی شما کثیف نیست، نیازی به شامپو زدن ندارید. استفاده بیش از حد از شامپو ممکن است باعث خشکی و از بین رفتن حالت طبیعی موها و آسیب به آن‌ها شود.

نرم کننده موها

دوم؛ نرم کننده مو را فراموش نکنید

به یاد داشته باشید که موهای فر همیشه تشنه هستند. به همین دلیل، استفاده از نرم کننده مناسب چنین موهایی می‌تواند به رطوبت‌دهی و نرم و حالت‌پذیر شدن موها کمک کند. شما می‌توانید از نرم کننده در حین شستن موها و یا بعد از آن، بر روی موهای نمناک استفاده کنید. علاوه بر نرم کننده‌ها، ماسک مو برای موهای فر هم می‌توانند راهکار مناسبی جهت تامین رطوبت آن‌ها باشد. برای این کار کافی است که موهای خود را با لایه مناسبی از این ترکیبات پوشانده و با شانه دندانه درشت، شانه کنید. ماسک‌های مو انواع مختلفی دارند و شما می‌توانید برای انتخاب نوع مخصوص موی خود، پیش از خرید، با متخصصان مربوطه مشورت کنید.

 

سوم؛ به آرامی خیسی موها را بگیرید

هرگز موهای خیس را به حال خود رها نکنید! موهای خیس مستعد آسیب و شکستگی هستند. بهتر است بعد از خروج از حمام، با یک پارچه نخی نرم مثل یک تی شرت نخی یا حوله میکرو فیبر، رطوبت اضافی موها را بگیرید. مالش موها بدترین کار ممکن است؛ چون باعث ایجاد اصطکاک و آسیب به تارهای ظریف مو می‌شود. ضمنا این کار منجر به گره خوردن موها هم خواهد شد. هرگز گره‌های احتمالی ایجاد شده در حین شست‌و‌شو یا خشک کردن مو را با خشونت باز نکنید. استفاده از نرم کننده و رد کردن آرام شانه از لا به لای موها بهترین کار برای باز کردن گره است. برای جلوگیری از وز شدن مو بعد از خشک شدن هم می‌توانید از سرم موی فر استفاده کرده و یا موها را با رطوبت رسان مناسب پوشانده و شانه کنید.

چهارم؛ به صورت مرطوب به موها حالت دهید

ممکن است شما تمایل داشته باشید که برای حفظ حالت طبیعی موهای خود از حالت‌ دهنده‌هایی مثل ژل، کرم، موس، اسپری و… استفاده کنید. برای استفاده از این محصولات، لازم است جنس موهای خود را بشناسید. با توجه به خشک بودن احتمالی موهای فر، بهتر است از محصولاتی مخصوص این موها که رطوبت آن‌ها را حفظ می‌کنند، استفاده کنید. مثلا یک موس موی مناسب می‌تواند به موهای فر شما بهترین حالت ممکن را بدهد، بدون این که باعث خشکی و وز شدن آن‌ها می‌شود. استفاده از یک سرم قوی ضد وز بر روی موهای مرطوب هم می‌تواند در حفظ حالت آن‌ها موثر باشد.

روتین موهای فر

پنجم؛ موها را به آهستگی خشک کنید

بهترین کار برای خشک کردن موی فر، زمان دادن به آن‌ها و خشک شدن طبیعی است. اما اگر برای این کار عجله دارید، باید سشوار را با کمترین میزان حرارت و در فاصله مناسب از موها بگیرید. برای خشک کردن موها لازم نیست سشوار را زیاد تکان دهید؛ چون این کار باعث وز شدن موها می‌شود. پس از خشک شدن موها هم می‌توانید در صورت نیاز، از یک اسپری مخصوص موی فر برای تثبیت حالت آن استفاده کنید. استفاده بیش از حد از اسپری مو -به دلیل داشتن الکل زیاد- می‌تواند باعث خشک شدن و کاهش درخشندگی موها شود.

رعایت این نکات به صورت روزانه، روشی مناسب برای افزایش زیبایی موها و حفظ سلامت و شادابی آن‌ها است. البته آبرسانی عمیق مو با استفاده از سرم‌های مخصوص به صورت هفتگی، تقویت ساقه مو، بررسی وجود موخوره و… هم از مواردی هستند که باید همواره با آن‌ها توجه کنید. همان‍طور که کمک گرفتن از یک متخصص زیبایی برای رسیدگی به موهای خشک و فر بسیار مهم است، استفاده از محصولات استاندارد و مناسب هم راهکاری اساسی برای سلامتی موهای شماست.

فرفری کلاب، به عنوان یک مرجعه تخصصی موهای فر این امکان را به شما می‌دهد که با جدیدترین تکنیک‌های مراقبتی و رسیدگی به موهای فر آشنا شده و به سلامت موها، بیش از پیش اهمیت دهید. علاوه بر این، فرفری کلاب با معرفی بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی مخصوص موهای فر از برندهای مطرح دنیا، امکان تهیه آن‌ها را از مرجعی مطمئن برای کاربران خود فراهم می‌کند. شما می‌توانید پیش از سفارش و خرید محصولات، با کارشناسان متخصص این مجموعه مشورت کرده و بهترین و مناسب‌ترین محصول ویژه موی خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنید.

رپورتاژ آگهی

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید