روشن کردن رنگ موها با مواد گیاهی و طبیعی

6649
روشن کردن رنگ مو با بابونه

رنگ موها تاثیر به سزایی در زیبایی چهره دارد.  یکی از راه های زیبا تر شدن موهای شما درخشان و روشن شدن آن هاست. رنگ موهای قهوه ای و بلوند باعث جوانتر به نظر رسیدن چهره می شوند. در این مقاله به شما راه هایی را به شما ارائه می دهیم که شما می توانید به جای استفاده از مواد مضر شیمیایی با استفاده از محصولات طبیعی و گیاهی موهایتان را چند درجه روشن تر کنید.

 

روشن کردن رنگ موها با مواد گیاهی و طبیعی

 

روشن کردن موها با بابونه و لیمو

بابونه یکی از محصولات رایج برای روشن کردن طبیعی مو است و لیمو می تواند اثر بابونه را افزایش دهد.

در یک قابلمه دو فنجان آب را بجوشانید. مقدار زیادی بابونه به آن اضافه کنید (چای بابونه غلیظ دم کنید) بعد از خنک شدن چای بابونه، نصف آب لیمو به آن اضافه کنید و روی موهایتان اسپری کنید. در زیر نور خورشید بنشینید تا فرآیند روشن تر شدن موهای تان انجام شود. بعد از چند ساعت موهایتان را بشویید.

اگرچه ممکن است این کار پروسه زمان بری باشد ولی موهای آسیب دیده شما را ترمیم می کند و سبب روشن تر و براق تر شدن آن ها به طور طبیعی می شود.

شما باید این روند را حداقل دو بار در هفته انجام دهید ،تا نتیجه مورد نظرتان را به دست آورید.

بیشتر بخوانید: فواید معجزه آسای گیاه بابونه برای پوست و مو

روشن کردن رنگ مو

روشن کردن رنگ مو با دارچین

همچنین می توانید مقداری دارچین را دم کنید. بعد از خنک شدن به موهایتان اسپری کنید و به مدت ۶ ساعت بر روی مو های خود بگذارید. سپس موهایتان را بشویید. مانند روش بالا روشن کردن رنگ مو با دارچین هم نیازمند صبر و تکرار است.

 

ماسک روشن کننده لیمو، تخم مرغ و ماالشعیر

تخم مرغ را هم بزنید و نصف فنجان ماءالشعیر به آن اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید. آب یک لیمو را هم به این مخلوط اضافه کنید و این ماسک را به مدت ۱ ساعت روی موهایتان قرار دهید. سپس موهایتان را بشویید.

دوبار در هفته این کار را انجام دهید.

روشن کردن رنگ مو

 روشن کردن موها با سرکه سیب و عسل

راه دیگری برای روشن کردن موهای شما بدون ایجاد آسیب با سرکه سیب و عسل است. به دو لیوان آب جوشیده ولرم، دو قاشق عسل و دو قاشق سرکه سیب اضافه کنید. زمانی که کاملا سرد شد آن را به موهایتان اسپری کنید. بعد از گذشت یک ساعت موهایتان را بشویید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید