با این روشهای ساده اپیلاسیون بدون درد را تجربه کنید!

148509

اپیلاسیون یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد در خانم هاست. این نكته‌ها را بخوانید شاید در سریع‌تر و بهتر انجام دادن اپیلاسیون موهای زائد به شما كمك كند.

 

روشهایی برای کاهش درد اپیلاسیون

 

استفاده از پماد بی حس کننده دربخش های حساس

اگر از درد اپیلاسیون در ناحیه بیکینی یا سایر نواحی حساس بدن تان نگرانید و خیلی از آن می ترسید بهترین راه استفاده از پماد بی حس کننده زایلاپی یا پماد بی حس کننده اپی واید است. این کار ناحیه ای که موهای زائد آن قسمت را می خواهید از بین ببرید بی حس کرده و تا اتمام اپیلاسیون درد کمتری را احساس خواهید کرد. شما می توانید کرم بی حس کننده اپی واید را از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی تضمینی ها تهیه کرده و در بخش مورد نظر استفاده کنید و اپیلاسیون بدون درد را تجربه کنید.

آیا این روش کارساز است؟

 

به نظر من مشکل از آنجایی است که کرم های بی حسی تنها سطح پوست را بی حس می کنند و شما برای داشتن یک اپیلاسیون بدون درد باید تا چند میلی متر زیر سطح پوستتان را بی حس کنید.

در واقع کرم بی حسی درد را کم می کند اما آنرا از بین نمی برد این کرم ها درد را حدود 30 % کاهش می دهند.

 

از بخش بسیار کوچکی اپیلاسیون را شروع کنید

از آنجا که هدف ما کاهش درد اپیلاسیون است یک ایده بسیار موثر آن است که از بخش بسیار کوچکی اپیلاسیون را شروع کنید. مثلا اگر شما قصد انجام اپیلاسیون در دست خود را دارید بهتر است از بالای مچ دست از بین بردن موهای زائد را شروع کنید و یا اگر می خواهید اپیلاسیون بر روی پاهایتان انجام شود شما باید از مچ پا شروع کنید. هنگامی که به درد آن در ناحیه کوچک عادت کردید می تواند دربخش های بیشتر و دیگر هم ادامه داده و کار خود را به پیش ببرید.

بهترین اندازه رشد مو ها برای اپیلاسیون یک سانتیمتر است

یک راه فوق العاده بران درد خیلی کم حتی بدون هیچگونه درد هنگام اپیلاسیون، رشد موها به اندازه متوسط خواهد بود.یکی از مهمترین کارهایی که همه شما باید قبل از انجام اپیلاسیون انجام دهید اجازه دادن به رشد موها حداقل به اندازه 1 سانتیمتر است اما اگر اندازه موها اندازه استانداری برای اپیلاسیون نباشد اپیلاسیون همراه با درد خواهد بود چون موها به راحتی و آسانی از ریشه کنده نخواهند شد.

کاهش درد اپیلاسیون با کمپرس سرد یخ

یکی دیگر از روش های دور ماندن از درد اپیلاسیون کمپرس سرد است. از آنجا که کمپرس سرد یخ بر روی پوست بی حسی خوبی ایجاد می کند، بنابراین با استفاده از کمپرس سرد به راحتی می توانید از درد اپیلاسیون خلاص شوید. بعلاوه استفاده از کمپرس سرد بعد از اپیلاسیون سریعا درد را کاهش می دهد.

کشش پوست هنگام اپیلاسیون

کشیدن پوست کمک می کند تا انجام اپیلاسیون به راحتی صورت گیرد. بنابراین هنگامی که موم بر روی پوست به کار گرفته شده و منتظر سرد شدن آن هستید می توانید با کشیدن پوستتان درد اپیلاسیون را تا حد زیادی کاهش دهید. بدون شک شما با انجام این کار اپیلاسیون با درد کمتری خواهید داشت. حتی در سالن های اپیلاسیون ، تکنسین های حرفه ای برای کاهش درد از این روش استفاده می کنند.

استفاده از مواد اپیلاسیون با دمای مناسب

به دمای موم داغ شده دقت کنید. اگر موم یا وکس زیادی داغ باشد پوست شما را می سوزاند. دستورالعمل موم را بخوبی بخوانید.

پوست را کاملا خشک کنید

پوست خود را خشک کنید. اگر پوست مرطوب باشد، موم نمی چسبد و خسته کننده و دردناک می شود.

استفاده از مسکن

از مسکن استفاده کنید. اگر درد موم واقعاً شما را اذیت می کند، یک ساعت قبل از استفاده از موم، مسکن بخورید.

در آب گرم غوطه ور شوید

یک حمام یا وان گرم می تواند پوست شما را آرام کند و موهای شما را نرم کرده و کنده شدن آنها را آسان کند. در نتیجه درد اپیلاسیون کاهش می یابد.

 

لایه برداری انجام دهید:

لایه برداری هرگونه پوست مرده ای را که مانع کنده شدن راحت موها می شود از میان می برد. زمانی که لایه برداری می کنید، این عمل تعداد موهای زیر پوستیتان را نیز کاهش می دهد و به هنگام قرار گرفتن اپیلاتور روی موها آنها راحت تر از ریشه خارج می شوند.

 

بعد از قاعدگی اپیلاسیون کنید:

در زمان قاعدگی پوست شما بسیار حساس است. شما بهتر است یک یا دو هفته پس از قاعدگی در زمانی که پوستتان کمترین حساسیت را دارد اپیلاسیون کنید.

 

از کافئین بپرهیزید:

کافئین می تواند پوست شما را حساس کند. در روزی که مایل به انجام این کار هستید از خوردن کافئین و کوکا بپرهیزید تا درد اپیلاسیون کمتری را حس کنید.

 

نکته هایی مهم که قبل از اپیلاسیون موهای زائد باید بدانید

_ برخی خانم‌ها تصور می‌كنند هر چه موهای هر نقطه از بدنشان بلندتر باشد، هنگام اپیلاسیون تمیزتر می‌شود و به اصطلاح از ریشه راحت‌تر درمی‌آید اما این باور اشتباه است. موهایتان را در كوتاه‌ترین حالت اپیلاسیون كنید چون این كار یك مزیت بزرگ دارد؛ كمتر دردتان می‌گیرد!

 

_ روش مناسب خودتان را برای از بین بردن موها انتخاب كنید. برخی افراد تصور می‌كنند حتما با اپیلاسیون‌های خانگی می‌توانند تمیزتر و سریع‌تر این كار را انجام دهند و عده‌ای دیگر به كار آرایشگرها اعتقاد دارند. هر روشی را انتخاب می‌كنید، همان را ادامه دهید.

_ بعد از اپیلاسیون، برای شستشوی قسمت‌هایی كه موهایش را كنده‌اید، از آب سرد یا ولرم استفاده كنید. آب داغ برای این كار مناسب نیست. پوست در این زمان حساس است و آب خیلی گرم آن را بیشتر تحریك می‌كند.

_ بیشتر افراد تصور می‌كنند باید بعد از از بین بردن موهایشان حمام كنند اما اگر قبل از اپیلاسیون یك دوش كوتاه 10 دقیقه‌ای بگیرید، مفیدتر است چون چربی‌ای كه روی پوستتان است، از بین می‌رود و موها راحت‌تر كنده می‌شود.

_ اگر این كار را در خانه انجام می‌دهید، 2 نكته را فراموش نكنید؛ مكانی آرام و البته كاملا تمیز برای این كار انتخاب كنید و هنگام اپیلاسیون پوست را با دست دیگر بكشید.

_ مرطوب‌كننده‌ها مثل یك مرهم عمل می‌كنند. لایه شاخی پوست یا اپیدرم پوست بعد از اپیلاسیون حساس است و مرطوب‌كننده‌ها باعث كم شدن این التهاب می‌شوند.

_ سعی كنید حتما حوله و وسایل اپیلاسیون را قبل از مصرف ضدعفونی كنید تا دچار بیماری پوستی نشوید.

_ خیلی از آرایشگرها بعد از اپیلاسیون، استفاده از تسكین‌دهنده‌های پوست را به شما پیشنهاد می‌دهند كه اتفاقا برای پوست مناسب است اما اگر پوست حساسی دارید، ممكن‌است به برخی از این مواد واكنش نشان دهید بنابراین حتما از قبل بپرسید این مواد مناسب پوست‌های حساس هم است یا نه.

 

 

6 نظرات

    • کمپرس یخ باعث بی حس شدن پوست میشه و بالطبع درد کمتری رو حس می کنید.

  1. من ک متوجه نشدم !یجا گفتین بذارید مو 1 سانت رشد کنه یجا دیگه میگین درکوتاه ترین حالت ممکن اپیلاسیون کنید !!!!!!!!!
    کدووومش بلاخره؟؟؟؟

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید