روشهای شبکه کردن دو کامپیوتر

555

راه های زیاد و مختلفی برای اتصال دو کامپیوتر به هم وجود دارد. بسته به اینکه شما چه نوع کامپیوتری دارید و چه نوع رابطی را می خواهید ایجاد کنید، حداقل یکی از این روشها کارتان را راه می اندازد.

1- یک شبکه سیمی ایجاد کنید. این راه، بی خطر ترین، امن ترین و سریع ترین راه برای به اشتراک گذاشتن فایل ها و نیز شبکه اینترنت بین دو کامپیوتر می باشد. برای ایجاد شبکه سیمی ممکن است برای اتصال دو کامپیوتر به هم نیاز به یک روتر یا یک هاب داشته باشید. اگرچه از نظر تئوری می شود دو کامپیوتر را با یک کابل متقاطع اترنت نیز به هم وصل کرد ولی اینگونه رابط ها مشکل آفرین هستند و اغلب کامپیوترها به هم وصل نمی شوند. اگر دو کامپیوتر در دو اتاق جداگانه باشند درست کردن این شبکه سیمی خیلی سخت خواهد بود. چون مجبورید کابل ها را از وسط دیوار یا از سقف رد کنید. به عنوان جایگزین می توانید یک کیت توسعه دهنده شبکه خریده و سیم کشی برق خانه خود را به یک شبکه اینترنتی تبدیل کنید.

 

2- اگر شبکه سیمی برایتان نتیجه ای نداشت، می توانید یک شبکه بیسیم (وایرلس) ایجاد کنید. شما نیاز به یک روتر وایرلس، یک اکسس پوینت برای کامپیوتر دوم و همه کابلهای لازم اعم از کابلهای اترنت خواهید داشت. هنگام خرید روتر وایرلس و اکسس پوینت بهتر است به قیمت توجهی نکرده و بهترین جنس را بخرید. در ضمن اگر از یک فروشگاه یا پاساژ خرید می کنید بهتر است خریدتان از همان غرفه یا مغازه اول باشد. اگر وایرلس سریB یاG گرفتید، به زودی پشیمان می شوید چرا که این وایرلس ها خیلی زود کهنه و خراب می شوند. وایرلس های سری N دیر کهنه می شوند و مدت ها می توانند با تکنولوژی روز شما را همراهی کنند. شبکه وایرلس خودتان را میتوانید با روت کردن مجدد شبکه کامپیوترتان به DSL یا یک مودم کابلی به روتری که خریدید وصل کنید.

 

3- اگر شبکه اترنت چاره ساز نبود، می توانید دو کامپیوتر را با یک کابل مودم نال به هم وصل کنید. کابل مودم نال را به سریال پورت های RS-232 دو کامپیوتر وصل کنید. این روش فقط دو کامپیوتر را بهم وصل می کند، و به طبع سرعت ارسال داده ها از شبکه اترنت کمتر خواهد بود. به عنوان جایگزین میتوانید از یک کابل USB شبکه استفاده کنید که این کابلها منحصرا به عنوان رابط دو کامپیوتر استفاده می شوند.

 

4- برنامه راه اندازی شبکه یا هر برنامه ای که همراه کامپیوترتان تحویل گرفته اید را راه اندازی کنید. از روشن بودن حالت اشتراک گذاری فایل ها و پرینترها مطمئن شوید، چون در غیر این صورت به فایل های موجود در کامپیوتر دومتان دسترسی نخواهید داشت. ممکن است مجبور باشید فایر وال را غیر فعال کنید یا یک استثنا در فایر وال ایجاد کنید که بتوانید به فایل ها دسترسی پیدا کنید.

نکات و هشدارها

اگر یک شبکه وایرلس نصب می کنید، حتما نام کاربری و کلمه عبور را تغییر دهید. اگر نکردید، پس نباید از دیدن همسایه تان که دارد از شبکه شما استفاده می کند متعجب شوید!

برای اتصال دو کامپیوتر به هم از کابل های USB معمولی استفاده نکنید چرا که به کامپیوترتان صدمه جدی وارد می کند.

منبع: phow.ir

 

 

ساده ترین راه شبکه کردن دو کامپیوتر

با اقدامات زیر امنیت شبکه وایرلس خود را افزایش دهید

ترفندی برای کپی گرفتن از شبکه

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید