آموزش مرحله به مرحله رنگ مو به روش بالیاژ با تصاویر

73883
روش انجام بالیاژ

بالیاژ مو یکی از روش‌ها و تکنیک های جدید برای رنگ کردن و هایلایت موهاست که طرفداران زیادی پیدا کرده است. بالیاژ یکی از جدیدترین متد‌های هایلایت مو است که بدون استفاده از فویل و بیشتر با استفاده از دست انجام شده و برای همه موها، چه کوتاه و چه بلند قابل اجراست. البته بهترین حالت آن روی مو‌های بلند است و خودش را نشان می‌دهد. همچنین برای افرادی که موهای سفید دارند بسیار مناسب است. این روش رنگ کردن موها حالتی شیک و مدرن به موهایتان می بخشد و نیازی به رنگ کردن مکرر موها ندارید.

بالیاژ مو چیست؟

بالیاژ سبک جدیدی برای رنگ کردن موها می باشد که در آن موها به صورت آزادانه رنگ می شوند. این روش با هایلایت مو یک تفاوت اساسی دارد و آن اینکه رنگ مو در قسمت ریشه دارای رنگ تیره است و در قسمت ساقه و نوک مو به روشن ترین رنگ خود می رسد. مزیتی که روش بالیاژ دارد این است که در این روش با گذشت زمان و نیز رشد موها، ریشه موها کمتر دستخوش تغییر می شود

در روش بالیاژ رنگ مو از ریشه شروع نمی شود و رنگ ریشه می تواند همان رنگ طبیعی موهای خودتان باشد. در انتهای مو تنالیته رنگ به روشن ترین مقدار خود می رسند. در این روش موها به صورت دسته ای و آزادانه رنگ می شوند و شما می توانید هر قسمتی از موهایتان را که دوست دارید به دلخواه رنگ کنید.

بالیاژ کردن موها یک روش کاملا دستی بوده و به مهارت آرایشگر بستگی دارد. تکنیک استفاده شده در رنگ کردن موها نتیجه کاملا متفاوتی را ایجاد خواهد کرد.

روش انجام بالیاژ

روش بالیاژ کردن مو

آنچه برای بالیاژ احتیاج دارید

• پودر دکلره
•اکسیدان
• برس و کاسه رنگ مو

آنچه در بالیاژ مهم است تکنیک و نحوه اجرای آن است و نه ابزار. این نکته که چه مقدار از حجم موهایتان رنگ بگیرد و یا تا چه حدی از ریشه فاصله داشته باشد کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد.

روش انجام بالیاژ با تصاویر

برای انجام بالیاژ ابتدا موهایتان را مانند تصویر زیر تقسیم بندی کنید.

روش انجام بالیاژ

سپس مواد دکلره که مخصوص بالیاژ است را با اکسیدان مخلوط کرده و آماده کنید.

مانند تصویر زیر یک قسمت از موها را به صورت کج جدا کنید و با برس رنگ به صورت نامنظم موها را به مواد آغشته کنید. برای داشتن هایلایتی زیبا باید شکل V را روی هر قسمت کوچک از مو در آورید یعنی بین بالای هر قسمت هایلایت شده باید حدود ۳ سانت فاصله داشته باشد.

آموزش بالیاژ مو

سپس یک دسته دیگر در خلاف جهت دسته قبلی جدا کنید و مراحل بالا را تکرار کنید. دقت کنید در قسمت نوک ساقه همه موها کاملا به مواد آغشته شوند.

روش انجام بالیاژ

دقت کنید رنگ موها کاملا فید شود و دارای مرز نباشد. برای اینکه رنگ بر روی مو کاملا فید شود ، با دست ، رنگ را روی مو به  سمت بالا فید میکنیم . و نیز برای اینکه مطمئن شویم رنگ به تمام قسمتهای پائین مو رسیده است و مو کاملا به رنگ آغشته شده است ، میتوانیم با دست ماساژ دهیم

روش انجام بالیاژ

تقسیم بندی کنار سر در روش بالیاژ – میزان آغشته کردن موها به مواد و فاصله از ریشه کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد و این که به چه میزان می خواهید موهایتان رنگ شود.

روش انجام بالیاژ

روش انجام بالیاژ

اگر به راحتی نمی‌توانید این کار را انجام دهید می‌توانید برای قسمت‌های پایینی مو از فویل استفاده نمائید.

زمان ترمیم بالیاژ

یکی از مهم ترین نکاتی که باعث محبوبیت بسیار زیاد این تکنیک شده، این است که در این روشقسمت های بالای مو (ریشه ها) تیره تر و قسمت های پایین روشن تر است. در نتیجه زمانی که مو شروع به رشد می کند و موی طبیعی فرد دوباره نمایان می شود ظاهر مو های بالیاژ شده بد به نظر نمی رسد.

روش انجام بالیاژ

نگهداری مو بعد از بالیاژ

استفاده از بالیاژ مو نیز همانند بسیاری از انواع رنگ موهای معمولی و با فویل می تواند باعث خشکی مو شود، بنابراین برای حفاظت از مو هایتان لازم است از نرم کننده ها و شامپو های مناسب استفاده نمایید.

بالیاژ مو

بالیاژ

بالیاژ مو

 

1 نظر

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید