روش رنگ کردن چرم

44687

مراحل رنگ کردن چرم کاملاً سرراست هستند. می‌توانید از رنگ‌های محلول در آب یا روغن استفاده کنید. رنگ‌های محلول در آب نمای طبیعی‌تری به چرم می‌بخشند، در عوض رنگ‌های روغنی چرم را محکم‌تر می‌کنند. با ترکیب رنگ‌های مختلف و تنظیم شدت و غلظت رنگ، می‌توانید گستره‌ی وسیعی از حالت‌ها را ایجاد کنید.

برای رنگ کردن چرم به این موارد نیاز دارید:
– چرم طبیعی دباغی شده با مواد طبیعی
– رنگ
– یک اسفنج مرطوب
– اپلیکاتور پشمی (همچنین می‌توانید از اسفنج برای رنگ کردن استفاده کنید)
– پوشش اکریلیک شفاف برای محافظت از رنگ
استفاده از دستکش لاستیکی برای جلوگیری از کثیف شدن دست‌ها توصیه می‌شود.

 

اسفنج مرطوب را روی چرم بکشید تا کاملاً خیس شود، اما مواظب باشید که آنرا اشباع نکنید.

اپلیکاتور پشمی (یا اسفنج اضافه) را کاملاً در رنگ فرو کنید. رنگ کردن چرم را از یک طرف شروع کنید و با حرکت چرخشی تمام طول چرم را طی کنید. در صورت نیاز باز هم اپلیکاتور را در رنگ فرو کنید و این کار را ادامه دهید تا به میزان رنگ دلخواهتان برسید.

rang-kardane-charm-3-150x150

پس از رنگ کردن چرم به طور یکنواخت، صبر کنید تا رنگ کاملاً خشک شود. اگر خواستید می‌توانید برای تسریع این فرایند از یک سشوار استفاده کنید.

مقدار کمی پوشش اکریلیک چرم روی یک اسفنج مرطوب بزنید و آن را روی چرم بمالید، دستتان را همواره در یک جهت مشخص و روی یک خط راست حرکت دهید. ممکن است در این حین متوجه رنگ شیری و کف‌آلود پوشش شوید. اما نگران نباشید، این حالت به زودی محو می‌شود و پوشش پس از خشک شدن کاملاً شفاف خواهد شد. این پوشش از ساییده شدن و پاک شدن رنگ به مرور زمان جلوگیری می‌کند.

نکته: در پایان رنگ کردن چرم باید قبل از استفاده از پوشش اکریلیک کاملا خشک شده باشد؛ در غیر این صورت یک چرم بی رنگ و رو خواهید داشت.

منبع: phow.ir

 

** برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی مجله شبره اینجا کلیک کنید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید