روش های خانگی برای رفع سیاهی زیربغل

701

آیا تاکنون برایتان پیش آمده از سیاهی زیر بغلتان در مجالس و میهمانی ها خجالت بکشید و نتوانید لباس شیک و مجلسی تان را تن کنید. یکی از بزرگترین معضلات خانم ها سیاه شدن و پوسته دادن آرنج ها و زیر بغل هاست، گاهآ درمان های شیمیایی جواب گوی این مسئله نیستند. ما در اینجا چند روش خانگی برای رفع سیاهی زیربغل ارائه میدهیم.

روش های خانگی برای رفع سیاهی زیربغل

 

آب لیمو و شکر برای رفع سیاهی زیربغل

یکی از راه‌حل‌های طبیعی این است که آب یک لیمو را با مقدار کافی شکر مخلوط کنید تا مخلوط حالت خمیری پیدا کند. بعد این مخلوط را روزانه حدود پنج‌ دقیقه روی آرنج ماساژ دهید. لیمو خاصیت رنگ‌بری دارد و شکر هم سلول‌های مرده سطح پوست را کاملا از بین می‌برد.

ماسک حنا و ماست برای برطرف کردن سیاهی بدن

روش دیگر استفاده از مخلوط ماست و حناست. به این منظور ماست و حنا را به نسبت یک به دو با هم مخلوط کرده و روی نقاط تیره رنگ آرنج، زانو بمالید

برطرف کردن نقاط سیاه بدن با آلوئه ورا

می‌توان یک برگ آلوئه ورا را از وسط باز کرده و سبزی گیاه را به پوست تیره بمالید. این روش را مرتب به کار بگیرید تا موثر واقع شود.

ژل آلوئه ورا

استفاده از تیغ یکی از دلایل سیاهی زیربغل و نقاط حساس بدن

اما از دلایل تیرگی پوست حساس زیر بغل، می‌توان به استفاده از تیغ خودتراش برای از بین بردن موهای زاید این ناحیه اشاره کرد. بهتر است برای اصلاح موهای زاید از سایر روش‌ها مانند دستگاه‌های اپیلیدی استفاده کرد.

جوش شیرین برای درمان تیرگی بدن

برای درمان خانگی تیرگی زیر بغل می‌توانید از جوش شیرین استفاده کنید. شما می توانید بعد از حمام کردن، جوش شیرین را به زیر بغل بزنید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه آنجا باقی بگذارید.

” فراموش نکنید که قبل از انجام این کار زیر بغل را کاملا خشک کنید. ”

آب سیب زمینی

علاوه بر این سیب‌زمینی و خیار نیز پوست زیر بغل را روشن می‌کند به این صورت که قطعات سیب‌زمینی یا خیار را روی نقاط تیره قرار دهید.

همچنین می‌توانید آب سیب‌زمینی و خیار را مخلوط کنید و با یک دستمال آن را به زیر بغل بمالید.

سرکه سیب 

یکی دیگر از روش‌های رفع تیرگی زیر بغل، استفاده منظم از سرکه سیب است. بعد از این‌که سرکه ۱۵ دقیقه روی پوست باقی ماند، آن را با آب بشویید.

 

بیشتر بخوانید:

روش های درمان سیاهی آرنج و زانو و قوزک پا

درمان سیاهی و گودی دور چشم با قهوه

چند ماسک خانگی فوق‌العاده برای رفع تیرگی پوست

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید