روش های سریع و موثر برای از بین بردن وز موها

567
از بین بردن موها

نرم و ابریشمی بودن موها و از بین بردن وز موها یکی از دغدغه های بسیاری از افراد است. برای درک چگونگی وز شدن موها ابتدا باید به ساختار موها توجه کنید. مو از سه لایه مختلف به نام های کوتیکول (لایه خارجی)، کورتکس (لایه میانی) و مِدولا (لایه‌ داخلی) تشکیل شده است. وز شدن موها مربوط به لایه خارجی مو یا همان کوتیکول است.

بسته بودن کوتیکول موها موجب حفظ رطوبت در ساقه مو می شود اما اگر کوتیکول موها در اثر علل مختلف مانند شرایط نامناسب نگهداری موها، آسیب دیدن موها در اثر رنگ و مواد شیمیایی و حرارتی و… آسیب ببیند می تواند باعث وز شدن موها شود. در این مقاله روش هایی موثر برای از بین بردن وز موها بیان می کنیم با ما همراه باشید.

روش های سریع برای از بین بردن وز موها

با آب داغ موهایتان را نشویید

یکی از علل وز شدن موها خشکی و کمبود رطوبت آنهاست. آب داغ موجب خشک شدن موها و آسیب دیدن آنها می شود. بنابراین سعی کنید موهایتان را با آب ولرم بشویید مخصوصا در فصول سرد سال که پوست و مو بیشتر در معرض خشک شدن هستند. همچنین تعداد دفعات شستن موها را به حداقل برسانید.

به موهایتان روغن آبرسان بزنید

سعی کنید با روغن هایی مانند روغن آووکادو، ماکادمیا و… که خاصیت آبرسانی دارند موهایتان را هیدراته نگه دارید. می توانید بعد از حمام زمانی که موهایتان هنوز نمدار هستند چند قطره روغن کف دستتان بریزید و ساقه موهایتان را ماساژ دهید.

برای آبرسانی عمقی موها می توانید کل ساقه موهایتان را به یکی از این روغن ها آغشته کنید و بعد از یک ساعت بشویید.

موهای وز

از محصولات فاقد الکل استفاده کنید

الکل دشمن درجه یک موهاست که می تواند باعث خشکی و وز شدن موها شود. حتما برای موهایتان از محصولات فاقد الکل استفاده کنید.

با پارچه نخی موهایتان را خشک کنید

بعد از استحمام، برای خشک کردن موها عجله نکنید. بهترین روش این است که موهایتان را داخل یک پارچه نخی بپیچید و صبر کنید تا خشک شود.

بیشتر بخوانید: نرم کردن و درمان وز موها با ماسک های خانگی و گیاهی

موهای خشک را شانه نزنید

هرگز موها را بعد از این که کاملا خشک شدند شانه نزنید چون باعث کشیده شدن موها و وزتر شدن آن می شود. بهتر است بعد از حمام زمانی که موهایتان هنوز رطوبت دارند چند قطره روغن مثل آرگان و… به موهایتان بزنید و به آرامی شانه کنید.

حتما نرم کننده بزنید

نرم کننده یک اصل ضروری برای مراقبت از موهای وز و فر است. بعد از اینکه به موها شامپو زدید مقداری نرم کننده به ساقه مو بزنید و چند دقیقه صبر کنید. نرم کننده یا کاندیشنر یک لایه محافظ روی مو ایجاد می کند و مانع از وز شدن موها می شود.

 

ماسک مو استفاده کنید

برای جلوگیری از وز شدن موها از ماسک مو بدون نیاز به آبکشی بعد از حمام استفاده کنید.

موهایتان را رنگ نکنید

تا حد امکان موهایتان را رنگ نکنید. رنگ کردن موها باعث خشک شدن مو و در نتیجه وز شدن آن می شود.

 

از بین بردن وز موها

 

بیشتر بخوانید:

روتین مراقبت از موهای خشک و فر

پروتئین تراپی موها در خانه با مواد طبیعی

کراتینه چیست؟ معرفی انواع کراتینه مو

ماسک موی آبرسان برای درمان موهای وز و خشک

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید