روش های طبیعی برای صاف و ابریشمی کردن موها

2168
صاف و ابریشمی کردن موها

 

راه های زیادی برای نرم و ابریشمی و صاف نگه داشتن موها بدون استفاده از حرارت بالا وجود دارد. ما در این مفاله نکاتی برای صاف کردن موها به صورت طبیعی بون نیاز به اتوی مو یا سشوار را به شما آموزش می دهیم.

 

داشتن موهای صاف مزایای زیادی دارد از جمله این که موهای شما درخشان و جذاب خواهند شد و شانه کردن و مرتب کردن آن‌ها هم بسیار ساده‌تر خواهد بود. با این حال همه ما می دانیم که استفاده مداوم از اتوی مو و سشوار آسیب های جبران ناپذیری به موها می زند. حرارت دیدن دائمی موها باعث خشک و ضعیف شدن مو می شود بنابراین بهتر است به دنبال روش هایی طبیعی برای صاف و ابریشمی کردن موهایتان باشید. در این مقاله چهار روش برای داشتن موهایی صاف بدون اتوی مو را بیان می کنیم.

 

صاف شدن مو با ماسک آلوئه ورا و بلغور جو دوسر

جودوسر یک ترکیب عالی برای تغذیه، صاف کردن و آبرسانی به موهاست. پروتئین، مواد معدنی و عناصر کمیاب و ویتامین های موجود در جو دوسر دقیقا همان چیزی است که مویتان نیاز دارد. علاوه بر آن آلوئه وورا حاوی بیش از ۷۵ ماده مغذی است که رشد موها را تحریک می کند. ترکیب این دو باعث صاف و ابریشمی شدن موهایتان می شود.

 

ژل یک برگ آلوئه ورا را درآورده با ۳۰ گرم پودر بلغور جو دوسر مخلوط نمایید و خمیر ایجاد شده را ۲۰ دقیقه روی موها بگذارید و سپس با آب سرد بشویید.

 

صاف کردن موها

به دنبال روش هایی طبیعی برای صاف و ابریشمی کردن موهایتان باشید

 

یاسمین و روغن زیتون برای صاف شدن موها

روغن زیتون ترکیبی عالی برای موهاس شماست و موها را مرطوب و براق می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند به علاوه اسانس یاسمین به رشد مو ها کمک می کند و ترکیب این دو ماده باعث می شود موهایی صاف و سالم داشته باشید.

 

۳۰ میلی لیتر کاندیشنر طبیعی، ۳۰ میلی لیتر روغن زیتون و ۵ قطره اسانس یاسمین را مخلوط نمایید و بعد از شتشوی موها با شامپو ازین ماسک روی موهایتان بگذارید و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید.

 


بیشتر بخوانید: آموزش کامل صاف کردن موها با سشوار توسط خودتان


 

آب و سرکه سیب برای صاف شدن مو

سرکه سیب علاوه بر سم زدایی بدن و کمک به دستگاه گوارش برای صاف کردن موها بدون اتوی مو هم کاربرد دارد. PH سرکه سیب مشابه PH طبیعی موهای شما است و با شوره سر مقابله می کند  موهای شما را سالم، قوی و ابریشمی نگه می دارد.

 

۲۰ میلی لیتر یا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با ۱ لیوان آب رقیق کنید و بعد از شستشوی موها با شامپو روی سرتان بمالید و اجازه دهید خشک شود.

 

موهایی صاف و ابریشمی با آرد برنج و تخم مرغ

تخم مرغ همیشه پایه ماسک مو است و باعث می شد موهایی سالم، قوی و ابریشمی داشته باشید. اضافه کردن آرد برنج به آن از شکنندگی موها پیشگیری کرده و برای صاف کردن مو بسیار موثر است.

 

۱ عدد سفیده تخم مرغ را با ۳ قاشق غذاخوری یا ۴۵ گرم آرد برنج مخلو ط کرده و موها را با آن بپوشانید و بعد از ۱ ساعت با شامپو موهای خود را بشویید.

 

بعد از اتمام زمان هر کدام از این ماسک ها موهایتان را مثل توربان به دور حوله بپیچید و با پنس ببندید و اجازه دهید هوا خورده خشک شود و از صافی موهایتان لذت ببرید.

 

منبع: seemorgh.com

بیشتر بخوانید:

آموزش صاف کردن موها با اتو مو

آموزش تصویری فر کردن موها با اتو مو

صاف کردن مو در خانه با روش های طبیعی و خانگی

روش کراتینه کردن مو و مضرات کراتینه کردن موها

 

 

فروشگاه bestwiki.ir
فروشگاه bestwiki

دیدگاهتان را بنوسید

Please enter your comment!
Please enter your name here