روش یکدست کردن رنگ موهای چند رنگ شده یا موهای مش شده

76323
یکدست کردن رنگ مو

اکثر خانم های ایرانی دارای موهای مشکی هستند و تمایل دارند که موهایشان را روشن کنند. گاهی پیش می آید که در اثر روش اشتباه کردن، رشد موها و در نتیجه ریشه های بدون رنگ و یا پاک شدن رنگ مو از روی موهایتان، موها چند رنگ شوند. اگر رنگ موهایتان خیلی بد شده است، بهتر است ریسک بیشتری نکنید و به یک سالن حرفه ای در زمینه رنگ و مش مراجعه کنید و مشکلتان را بگویید. اما اگر می خواهید که خودتان در منزل رنگ موهایتان را یکدست کنید با ما همراه باشید به شما یاد می دهیم که چه کنید.

از ریموور استفاده کنید

اگر موهایتان پس از رنگ کردن یک دست نشد و چند رنگ و رگه رگه شدند قبل از رنگ آمیزی دوباره موهایتان را با استفاده از یک شامپوی پاک کننده رنگ مو چندین بار بشویید. استفاده از ریموور باعث می‌شود رنگ قبلی از بین برود تا رنگ جدید بتواند به مو‌هایتان جذب شود. در غیر این صورت، رنگ جدید روی رنگ قدیم جذب می‌شود و باعث می‌شود که رنگ دلخواهتان به دست نیاید.

علاوه بر این باید بدانید رنگدانه های رنگ هایی مانند مشکی، قرمز، بادنجانی، شرابی و… بسیار قوی هستند و به سختی رنگ دیگری می تواند جایگزین آنها شود. بنابراین باید با استفاده از پاک کننده های رنگ مو این رنگ ها را از روی موهایتان پاک کنید. می توانید این کار را در آرایشگاه و زیر نظر متخصص رنگ و مش انجام دهید.

رنگ کردن موهای چند رنگ

کوتاه کردن موها

اگر شما چند بار موهایتان را به رنگ مشکی درآورده اید و روی آن رنگ جدید گذاشته اید که چند رنگ شده است، ممکن نیست که بتوانید از شر آن خلاص شوید. بهترین راه حل این است که موهایتان را کوتاه کنید چون سایه مشکی، با رنگ کردن های مجدد، موهایتان را دوباره چند رنگ می کند.

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری و جامع کوتاه کردن موها در خانه توسط خودتان

کوتاه کردن موهای چند رنگ

دوباره رنگ کردن مو با همان رنگ قبلی

برای یک رنگ شدن موهای رنگ شده که مقدار کمی رشد کرده اند (رشد ریشه داشته اند)، ابتدا باید رنگ مویی که الان روی ساقه موهایتان است (طبق دستور زیر)، با اکسیدان ترکیب کرده و روی ریشه موها بگذارید سپس در دقایق آخر موهایتان را شانه بزنید تا رنگ روی کل موها پخش شود و بعد از ۱۰ دقیقه بشویید.

  •  اگر ساقه مویتان بلوند یعنی از پایه ۷ تا ۹ باشد و بخواهید ریشه موهایتان را یکدست کنید، بایستی فقط ریشه مو توسط دکلره روشن گردد. سپس رنگ متناسب با فرمول ساقه مو با اکسیدان ۶ درصد بر روی مو قرار گیرد. در نهایت ساقه و ریشه تک رنگ می شود.
  • اگر پایه رنگ ساقه مویتان متوسط یعنی ۶ تا ۷ باشد. می توان رنگ ریشه را بدون دکلره، همرنگ ساقه کرد. یعنی رنگ متناسب با ساقه را با اکسیدان ۹ درصد بر روی ریشه قرار داد. پس از گذشت مدت زمان لازم از ۲۰ دقیقه تا ۱ ساعت (بستگی به جنس مو) بتوان موها را یکنواخت کرد.

نکته: وقتی که رنگ غالب مو سفید است (بیشتر مو سفید شده ) از جایی که سفید ترین موها را دارد شروع کنید و اول ریشه ها را رنگ بزنید و بعد ساقه ها را.

بیشتر بخوانید: ترفند رنگ کردن موهای سفید با تکنیک مردانساژ

یکدست کردن رنگ مو

 

یکدست کردن موهای چند رنگ با دکلره

همچنین شما می توانید برای یکدست شدن موهایتان آنها را دکلره کنید و بعد یک رنگ معمولی روی آن بگذارید تا موها یکدست شود.

به خاطر داشته باشید ریشه مو نسبت به ساقه‌های مو زمان کمتری برای سفید شدن لازم دارد. دقت داشته باشید که ریشه مو را فقط یک بار می‌توانید دکلره کنید، چون باعث آسیب رساندن به پوست سرتان می‌شود. از موادی استفاده کنید که به اندازه کافی قوی باشند که در یک مرحله به پایه‌ی دل‌خواهتان برسید. پس در انتخاب نوع پودر دکلره خود دقت کنید. توصیه می شود برای این کار به آرایشگر خود مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: نکات کلیدی برای دکلره کردن مو و روش انجام دکلره

یکدست کردن رنگ موها

چگونه موهای دکلره شده را یکدست کنیم؟

اگر موها مش شده اند یا دکلره دار هستند و میخواهیم یکدست شوند ابتدا کل موها را با رنگ شماره ۴ و اکسیدان ۶درصد تیره میکنیم و بعد از ۲-۳ بار شستشو رنگ روشن میگزاریم چرا که دکلره روی دکلره باعث سوختن موها می شود. همچنین برای موهای مش شده می توانیم از روش زیر استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید: رنگ کردن ریشه موهای دکلره شده

 

چگونه مو های مش شده را یک رنگ کنیم؟

حتما برای شما نیز پیش آمده که موهایتان مش شده باشد و بخواهید روی موهایتان رنگ بگذارید اما موهایتان چند رنگ می شود. این مشکل به این خاطر می باشد که دسته های مو که به هنگام مش کردن به رنگ روشن و یا تیره تر از پایه ی مو تبدیل شده اند حال به سختی می شود آنها را با پایه ی اصلی مو هم رنگ کرد.

ابتدا توصیه می شود برای یک رنگ شدن مو ها تمام مو را با پودر دکلره، بلوند کنید. این عمل بهترین روش برای یک دست کردن مو ها می باشد.

اگر در هیچ صورتی تمایل به دکلره کردن مو ها ندارید می توانید از این ترکیب استفاده کنید:

  • رنگ شماره ۷ یا ۸
  • اکسیدان ۶ درصد
  • واریاسیون بنفش یا دودی

این ترکیب را روی موهایتان بگذارید تا بتوانید موهایتان را یکدست کنید.

 

استفاده از واریاسیون در حذف دو رنگی مو

از واریاسیون و قانون رنگ ها می توانید حذف رنگ ناخواسته در مویتان استفاده نمایید. برای مثال اگر در مویتان قرمزی وجود دارد. رنگهای زیتونی و یک بند انگشت واریاسیون سبز می تواند انتخاب خوبی باشد. برای حذف زردی مو، می توان از رنگهای دودی – واریاسیون دودی و بنفش در ترکیب رنگ استفاده نمود و یا به شامپوهای ضد زردی روی آورد.

 

1 نظر

  1. سلام من موهاموچندوقت پیش مش کرده بودم الان ریشه موهام دراومده حدود۱۰سانت..حالامیخوام دوباره مش کنم بایدچجوری مش کنم؟

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید