ریمل های مناسب برای چشم های حساس

4925
ریمل برای چشم های حساس

ریمل یکی از ملزومات آرایش چشم ها بوده و در زیبایی آنها بسیار موثر و تاثیر گذار است. برخی از خانم ها به دلیل حساسیت های چشم ها به مواد آرایشی، کمی در انتخاب آن با مشکل روبرو می شوند.

انواع مختلفی از ریمل ها در بازار موجود است. برخی از آن ها حجم دهنده و برخی بلند کننده طول مژه ها هستند. این گونه ریمل ها در برگیرنده مواد تشکیل دهنده و مواد شیمیایی هستند که می توانند برای چشم حساس شما مضر باشند. بنابراین بهتر است یک ریمل ساده بخرید. 

 

از خرید ریمل های حاوی کارمین(Carmine) برای چشم های حساس خودداری کنید:

کارمین یکی از موادی است که برای ایجاد سایه های قرمز رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. به خاطر اسید موجود در آن، می تواند پوست و سیستم ایمنی شما را تحریک نماید. برای اینکه مطمئن شوید ریمل تان کارمین ندارد برچسب روی آن را خوب بخوانید.

• به دنبال موارد تشکیل دهنده ای باشید که در برگیرنده واژه قرمز یا کارمین هستند.

• بهتر است از ریمل های کاملا سیاه استفاده نمایید. برخی از ریمل های رنگی حتی قهوه ای رنگ در برگیرنده کارمین یا سایر مواد تحریک کننده هستند.

 


بیشتر بخوانید: آموزش فر کردن و ریمل زدن اصولی و بدون آسیب مژه ها


در نزدیکی پایه چشم ریمل نزنید:

بیشتر افرد توصیه می کنند تا جایی که ممکن است ریمل را نزدیکی پایه چشم اعمال نکنید. اگر چشم حساسی دارید اینکار ممکن است مانع از بروز حساسیت شود. 

• سعی کنید ریمل را در وسط و انتهای دور از چشم بر روی مژه ها اعمال نمایید.

 

در انتهای روز ریمل را پاک کنید:

• برای پاک کردن چشم و مژه ها از پاک کننده مناسب آرایش استفاده کنید.

• پاک کننده آرایش را روی پنبه تمیزی اعمال کنید. چشم خود را ببندید و پنبه را برای ۱۰ ثانیه روی مژه ها بگذارید و سپس به آرامی چشم را تمیز کنید. اینکار را تکرار کنید.

• هرگز چشم خود را به هنگام آرایش نمالید.

 


بیشتر بخوانید: آموزش پاک کردن ریمل ضدآب از روی چشم


ریمل های مناسب برای چشم های حساس

 

قیمت  $۲۳

این ریمل نه تنها ضد حساسیت است بلکه وگان نیز است و توسط متخصصان چشم مورد تایید قرار گرفته است.

ریمل برای چشم های حساس

 

قیمت  $۸

این ریمل دارای فرمول ضد حساسیت (hypoallergenic) می باشد و می تواند مژه های ضعیف و شکننده را تقویت کند . 

ریمل برای چشم های حساس

 

قیمت  $۳۲

معروفیت این ریمل برند شانل به دلیل داشتن مواد ضد حساسیت در ترکیبات آن است. پس می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. 

ریمل برای چشم های حساس

 

قیمت  $۱۹

برند کلینیک یک برند شناخته شده در زمینه محصولات بدون حسیاست می باشد. این ریمل توسط چشم پزشکان مورد تایید می باشد و فاقد مواد عطری و حسیاسیت زا می باشد و دارای مواد معدنی نیز است.

 

ریمل برای چشم های حساس

 

 

قیمت $۵

این ریمل، یک ریمل ضد آب است که برای چشم های حساس بسیار مناسب است. ریمل کاور گرل برخلاف سایر ریمل های ضد آب که به سختی از روی مژه ها پاک می شوند به راحتی با آب و شوینده صورتتان از روی مژه ها پاک می شود. 

ریمل برای چشم های حساس

 

احتیاط های ضروری در استفاده از ریمل

از استفاده هر روزه از ریمل های ضد آب اجتناب نمایید.بهتر است فقط گاهی از آنها استفاده کنید.

حتی اگر چشم های شما حساسیت خاصی هم ندارد،ریمل هایی که تاریخ مصرف آنها گذشته را دور بیندازید، چرا که استفاده از این محصولات تاریخ گذشته می تواند موجب خارش ،التهاب و حساسیت بیشتر چشم ها شود.

زمانیکه از ریمل برای مژه های پایین استفاده می کنید، برس آن را عمودی نگه دارید و با حرکات جلو و عقب، مژه ها را ریمل بزنید تا کنترل بهتری روی برس ریمل داشته و مانع از ورود آن به داخل چشم ها شوید.بعد اجازه دهید مژه ها خشک شوند و سپس آنها را مرتب کرده و پودرهای اضافه ای که روی مژه ها ریخته را کاملا پاک کنید.

در آخر، به دلیل اینکه چشم ها از حساس ترین ارگان های بدن محسوب می شوند،نه تنها مارک های معتبر و کاملا استاندارد را انتخاب کنید، بلکه به مدت طولانی هم ریمل را نگه ندارید، بلکه پس از ۳ ماه ریمل قبلی را دور انداخته و آن را تجدید نمایید.

برگرفته از: deterland.com و glamour.com

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید