سلامت مو تنها با چند نکته ساده

164
مسعود داوودی متخصص پوست و مو  گفت: به دلیل آنکه موی فرد یک بافت مرده محسوب می‌شود، کیفیت شامپو بر روی سلامت آن تاثیر خاصی نمی‌گذارد.
وی افزود: باید برای مو از شامپوهای مناسب استفاده کرد بدین معنا که برای موهای خشک و چرب از شامپوهای مخصوص این نوع مو بهره برد. استفاده از شامپوی چرب برای موهای خشک می‌تواند بر روی ظاهر مو تاثیر بگذارد.
این متخصص پوست و مو با اشاره به عوارض مصرف شامپوی خشک برای موهای چرب اظهار داشت: در صورتیکه برای موهای چرب از شامپوهای مخصوص موهای خشک به کار ببریم چسبندگی و خارش مو را به دنبال دارد.
داوودی ادامه داد: تغذیه و خواب خوب به همراه استفاده از لوازم بهداشتی مناسب و سلامت مو موثر واقع می شود به عنوان مثال باید برای موهای خشک از روغن مناسب و نرم‌کننده‌ها نیز استفاده نمود، پرهیز از عوامل آسیب رسان نیز در سلامت مو موثر واقع می‌گردد.
وی با اشاره به عوامل آسیب‌رسان به مو بیان کرد: سشوار و اتو کردن مو از عوامل آسیب رسان به مو به شمار می‌رود همچنین شانه کردن مو به صورت خیس نیز این مسئله را به همراه دارد. به دلیل آنکه مو عضوی مرده محسوب می‌شود حتی استفاده یکبار از اتوی مو نیز به آن آسیب می‌رساند.
این متخصص پوست و مو بیان کرد: استفاده از رنگ مو را نیز می توان به عوامل آسیب رسان به آن اضافه کرد.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید