شیدینگ ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

19597
شیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو از جدید ترین سبک های آرایش نیمه دائمی ابروهاست که ظاهری طبیعی و زیبا به ابرو می بخشد این روش به وسیله دستگاه های مخصوص به نام میکروپیگمنتیشن انجام می شود. در این روش به وسیله میکروپیگمنتیش، رنگدانه در عمق مناسب ابرو تزریق می شود.

شیدینگ ابرو یعنی اضافه کردن یک لایه پودری و مخملی بر زیر ابرو است که یک ظاهری بسیار زیبا به ابرو ها می بخشد این عمل نسبت به تتو ابرو بسیار طبیعی تر و زیبا تر است.

 

شیدینگ ابرو چیست؟

شیدینگ ابرو (سایه ابرو) یک تکنیک بسیار کارآمد و موثر برای آرایش نیمه دایمی ابروها می باشد. در این روش، رنگدانه­ ها توسط سوزن میکروشیدینگ به زیر پوست نفوذ کرده ، ابروها حالت مخملی گرفته و در این صورت ابروها زیبا و طبیعی به نظر می­ رسند.

شیدینگ ابرو با میکروبلیدینگ ابرو تفاوت دارد. در روش میکروبلیدینگ ابرو خطوطی شبیه به فرم مو­­ در بین ابروهای فرد کشیده می­ شود  و ابروهای فرد در این صورت طبیعی جلوه می ­کند اما در روش شیدینگ سرتا­­سر ابرو به صورت نقطه پوشیده می­ شود که تراکم این نقاط از تاج به سمت دم بیشتر می­ شود. این نقاط با فشار بر روی پوست ایجاد می­ گردد و کاملا سایه روی ابروهای شما قرار می­ گیرد و حالت پودری به ابروها می دهد.

در شیدینگ ابرو برعکس دیگر روش های تاتوی ابرو کادری مشخص و پر رنگ در ابروها وجود ندارد. با کمک روش نواحی خالی، داخل ابرو پر شده و بعد از گذشت دو هفته پس از انجام کار و بهبود خراش های سطحی، می توان زیبایی طبیعی و چشمگیری را در ابروها مشاهده نمود.

 

شیدینگ ابرو

انواع شیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو به دو روش انجام میشود:

 •  با سوزن پاور مانند شیدینگ مخملی یا پودری یا دات فورد که به صورت نقطه برای تمام نقاط خالی از مو  استفاده می شود.
 •  با سوزن فلت که به صورت  پی در پی روی پوست رنگدانه تزریق می کند ،معمولا زمانی از این روش استفاده می شود که بخواهیم داخل ابرو به طور کامل پر شود.

 

شیدینگ ابرو

 


بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کاشت ابروی طبیعی، روش انجام و هزینه


روش انجام شیدینگ ابرو

 1. ابتدا پوست ابرو را از هر گونه مواد آرایشی پاک و ضد عفونی کنید
 2. سپس یک لایه نازک از مواد بی حسی روی ابرو ها می گذاریم و روی ان را می پوشانیم.
 3. ۱۵ دقیقه مکث نموده و سپس شروع به کار می کنیم.
 4. با مداد به صورت دقیق ابرو را کادر می گیریم و همچنین نقاطی از ابرو را که خالی هستند مشخص می کنیم.
 5. در عمل شیدینگ ابرو سعی کنید از انتهای ابرو شروع به کار کنید و به سمت تاج بروید و زمانی که به تاج ابرو رسیدید سعی کنید قوی تر کار کنید که اگر ابرو دچار ریزش شد ظاهری بد به خود نگیرد.
 6. در هنگام انجام شیدینگ ابرو سعی کنید ابرو به طور کامل تحت کنترل شما باشد. همچنین حرکت دست شما، زاویه نشستن شما، امتداد سوزن و فشار سوزن باید نیز باید با یکدیگر هماهنگ باشد.
 • بهتر است حین سایه زدن تاج ابرو را کمی قوی‌تر کار کنید، چرا که ممکن است این ناحیه از ابرو بعد از یک هفته ریزش داشته باشد بدین ترتیب حالت طبیعی خود را حفظ می‌کند.

 

شیدینگ ابرو

عوارض احتمالی

 • یکی از بیشترین عوارضی که می تواند در پی داشته باشد احساس خارش است که که باید از خاریدن ابروها خودداری  کنید.
 • از دیگر عوارض احتمالی می توان به حساسیت پوستی، تورم، قرمزی، و کبودی جزئی اشاره کرد.این عوارض برای یک یا دو روز مشکلی نداشه و کاملاً طبیعی است.

بیشتر بخوانید:

فیبروز ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

آشنایی با محصولات آرایش ابروها

لاک ابرو چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید