چرا باید از سرم ویتامین C برای پوستم استفاده کنم؟

964
فواید ویتامین سی

این روزها سرم ها و محصولات حاوی ویتامین C به علت خواص فوق العاده ای که برای پوست دارند حسابی محبوب شده اند.  ویتامین C به‌دلیل برخورداری از خواص آنتی اکسیدانی و درنتیجه ضدسرطانی‌بودن و نیز نقشی که در تولید کلاژن ایفا می‌کند، در حفظ سلامت پوست مؤثر است. از همین‌روست که ویتامین C ازجمله محتویات اصلی محصولات ضدپیری به‌شمار می‌رود. این ویتامین با اکثر پوست ها سازگار است فقط افرادی که پوست چرب دارند ممکن است با مصرف آن جوش بزنند.

اگر تصمیم به استفاده از ویتامین c برای پوست تان گرفته اید توصیه می کنیم که از سرم های حاوی ویتامین c استفاده کنید زیرا به مراتب تاثیر بیشتری نسبت به انواع کرم ها دارند.

ویتامین C خواص زیادی برای سلامت و زیبایی پوست دارد که با هم مرور می کنیم.

خواص ویتامین C برای پوست

از پوست در برابر آفتاب محافظت می کند

ویتامین c برای پوست، یک آنتی اکسیدان قوی است که از آسیب رادیکال های آزاد اشعه های خورشید به پوست جلوگیری می کند. همچنین از آسیب اشعه ماوراءبنفش UVB به پوست می کاهد به این ترتیب، از سلول‌های پوست در برابر پیروی زودرس محافظت می‌کند.

 

لک های ناشی از آفتاب و افزایش سن را کاهش می دهد

ویتامین c پوست سرعت تولید و تکثیر سلول‌ها را بیشتر می‌کند و همین امر باعث می‌شود سلول‌های جدید سالم به سرعت با سلول‌های آسیب دیده جایگزین شوند. درنتیجه لک های پوستی ناشی از آفتاب و افزایش سن را کاهش می دهد.

ویتامین سی

پوست را آبرسانی می کند

ویتامین سی باعث افزایش ساخت الاستین می‌شود. الاستین سبب ایجاد ضخامت، خاصیت ارتجاعی، محافظت و ترمیم سلول‌های پوستی می‌شود. سفتی پوست به حفظ رطوبت، افزایش گردش سلول‌های پوست و پر شدن و صاف شدن سطح پوست کمک می‌کند.

 

تیرگی اطراف چشم را کاهش می دهد

ویتامین ث با آبرسانی ناحیه زیر چشم، به کاهش تیرگی و گودی زیر چشم کمک می کند. برخی افراد می‌گویند ویتامین ث به بی‌رنگ کردن خطوط حلقوی اطراف چشم، هم کمک می‌کند.

 

پوست را روشن و شفاف می کند

ویتامین c به محو شدن رنگدانه‌های پوست و نرم و صاف شدن آن کمک می‌کند. همچنین باعث کمتر شدن تیرگی و کدر بودن پوست می‌شود و به پوست درخشش جوانی می‌دهد.

ویتامین سی

قرمزی و التهاب پوست را کاهش می دهد

ویتامین c برای درمان درجه‌های مختلف التهاب پوستی، اثرهایی مثبت داشته است. سرم ویتامین c با کاهش قرمزی پوست رنگ پوست را یکنواخت می‌کند.

 

باعث کلاژن سازی و کاهش چین و چروک می شود.

تولید کلاژن به استحکام و انعطاف پذیری پوست پیوند خورده است. وقتی تولید کلاژن پوست شما کاهش می‌یابد، پوست افتاده می‌شود. استفاده از سرم ویتامین c تولید کلاژن را افزایش می‌دهد. در نتیجه، ویتامین c باعث استحکام و سفت شدن پوست می‌شود.

بیشتر بخوانید:

ماسک های کلاژن ساز خانگی برای کاهش چین و چروک صورت

مواد غذایی کلاژن ساز برای جوانسازی پوست

ویتامین های ضروری و معجزه گر برای پوست و مو

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید