معرفی 4 نوع ماسک صورت ضد لک خانگی و تاثیرگذار

1953
ماسک ضد لک

در این مطلب می خواهیم شما را با طرز تهیه چند نوع ماسک طبیعی ضد لک قوی و مؤثر آشنا نماییم. شما عزیزان می توانید این نوع ماسک های خانگی را به راحتی در منزل تهیه کرده و استفاده نمایید، البته توجه داشته باشید که ممکن است، پوست شما نسبت به برخی از مواد غذایی حساسیت داشته باشد. از این رو لازم است قبل از استفاده از هر گونه درمان گیاهی نسبت به بدن و پوست خود آگاهی داشته باشید و خودسرانه عمل نکنید.

 

تهیه ماسک آبلیمو و عسل برای رفع لک های صورت

مواد لازم : شیر خشک ۲ قاشق غذا خوری، آب لیمو ۲ قاشق غذا خوری، عسل ۴ قاشق غذا خوری

برای تهیه این نوع ماسک ضد لک لازم است که همه مواد را با هم مخلوط کرده تا ماده حالت خمیری پیدا کرده و سپس آن را به صورتتان بمالید. بعد از حدود ۲۰ دقیقه صبر کردن، صورت خود را شسته و بر روی پوست، مقداری ماست مالیده و حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را شست و شو دهید.

 


بیشتر بخوانید:  ۴ ماسک دور چشم طبیعی با تاثیر معجره آسا


تهیه ماسک سیب برای از بین رفتن لکه ها

مواد لازم : سیب ۱ عدد، شیر به مقدار لازم، لیمو ترش ۲ عدد، شکر ۳ قاشق غذا خوری

یک عدد سیب کوچک را به همراه مقدار کمی شیر در مخلوط کن ریخته و سپس آب لیمو ترش ها را به آن اضافه کرده و در آخر شکر را درون مخلوط کن بریزید، مخلوط آماده شده را کمی جوشانده و سپس اجازه دهید کمی خنک شود. بعد از آماده شدن ماسک سیب، آن را به مدت ۴۵ دقیقه بر روی صورت خود قرار داده و هفته ای سه بار آن را امتحان کنید. 

 

ماسک لایه بردار و مرطوب کننده

مواد لازم : گوجه فرنگی ۲ عدد، لیمو ترش ۱ عدد، آرد جو دو سر، جوش شیرین ۲ قاشق غذا خوری، عسل ۱ قاشق غذا خوری

در ابتدا آب گوجه فرنگی ها را گرفته و صاف کنید( پالپ آن را دور نریزید)، سپس آب لیموی تازه را با آب گوجه فرنگی مخلوط کنید و بعد مقداری آرد جو دو سر را به همراه کمی آب مخلوط کرده تا حالت خمیری به خود بگیرد، با استفاده از این ماده لایه بردار خمیری صورت خود را شسته و سپس صورت خود را با آب شست و شو داده و با یک حوله تمیز خشک نمایید. 

 


بیشتر بخوانید: ماسک لایه بردار قوی صورت با سفیداب


ماسک پوست پرتقال

مواد لازم : مقداری پوست پرتقال، یک قاشق غذا خوری ماست ساده

جهت تهیه این ماسک برای از بین بردن لک صورت لازم است، ابتدا پوست پرتقالها را در آفتاب قرار داده تا خشک شود، سپس بعد از خشک شدن کامل، آنها را آسیاب کرده و پودر نمایید، سپس یک قاشق غذا خوری پودر پوست پرتقال را را با ماست مخلوط کنید تا به صورت خمیر درست شود. حال بعد از شستن صورت، این ماسک روشن کننده را بر روی پوست بمالید و بعد از حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، صورتتان را آب کشی نمایید. روش استفاده از این ماسک پوست پرتقال، یک روز در میان بوده و برای همه پوست ها نیز مناسب می باشد.

منبع: arga-mag.com

 

فروشگاه bestwiki.ir
فروشگاه bestwiki

دیدگاهتان را بنوسید

Please enter your comment!
Please enter your name here